Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Olvasta már valaki itt az...

Olvasta már valaki itt az LGBT Bibliát? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

[link]


Tudom, régi hír, de érdekelne a véleményetek.



2019. márc. 25. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy régi hír, de most hallok erről először.

Koránt nem akarnak csinálni LGBT-verzióban? Vagy az már nem megy..?

2019. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Nha ja :D
2019. márc. 25. 20:06
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

Na nyugi, a nagy értelmiségi melegek meg genderhűtőszekrények tuti csak a Jézus féle Újszövetséget vágták meg, természetesen az Ószövetséghez nem nyúltak.

Mondtam már, hogy hányingerem van a melegektől?

2019. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nah, meleg az pl. a Kulka János. Ezek csak mocskos b**ik.
2019. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
20%

Kezdetben vala Ádám és Béla?

(Upsz....) :)

2019. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Én még a kattintást is sajnálom rá. Miről szól?
2019. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem olvastam. De mindenki azt csinál a szabadidejében, amit akar. Ha valaki megírja a biblia lgbt verzióját, akkor az az ő dolga.

De örülök, hogy ez veri ki csak a válaszadóknál a biztosítékot. Amikor embereket égettek a bibliának hála, az mindenkinél teljesen rendben van. Szép keresztény erkölcsök.

2019. márc. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

A kiindulópont az, hogy Isten saját képére és hasonlatosságára teremtette az embereket férfivá és nővé, vagyis akkor ő is rendelkezik ezekkel a nemi identitásokkal egy személyben és így nem lehet ellenére, ha magában akár a női, akár a férfi részét találja vonzónak.

Jézus személye sem mentes különféle beállítottságoktól, aki elég toleráns a házasságtörő nővel, kevésbé vonzó neki az anyja, vagy egyáltalán a nők társasága, minden tanítványa férfi, de nem akarok senkit megbotránkoztatni, olvassa el, aki akarja.

Mondjuk én sem olvastam, csak a róla szóló hírekben böngésztem pár sort, mert engem nem érint, ateistaként is elég konzervatív vagyok a szexben és a párkapcsolatokban.

Még csak érdekelni sem érdekel az alternatív szex világa, csak tudni szerettem volna mi is ez, mert először az LGT Bt-re gondoltam, ez ugrott be, de nincs köze a régi magyar zenei élethez, amiben nincs semmi meglepő.

2019. márc. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7 Azt pont az olyan embereknek volt köszönhető mint ennek a Biblia verziónak az írója. :) Akik kiforgatták az írásokat, bárányoknak mutatkoztak, közben préda leső farkasok, és ezek bibliai próféciák. Ez ma is jelen van. Csak kifinomultabb eszközökkel. Valójában a szellemi halálba taszítja az embereket ezzel. Tipikus gondolkodásmód ez is, hogy nem én alkalmazkodom, hanem átírom, hogy igazoljam magam. Igen, az embert a maga képmására teremtette, csak arról megfeledkeznek, hogy a bűnbe esés óta az emberiség ettől fokozatosan egyre inkább eltávolodott.
2019. márc. 26. 06:15
 10/12 anonim ***** válasza:

A Biblia a lelki életre próbál rávezetni, lélekben pedig úgy hiszem nincsenek nemek. Testben különbözik az ember.

Csoportosítani magunkat szerintem nem fontos, mindenkinek más útja van, más harcokat vív meg.

A testiség (szexualitás[bárminemű], lustaság, testi vágyak) ha ennyire a testünkkel vagyunk elfoglalva, nehezen tudunk megerősödni lélekben. A test célja a halál/igehely kerestetik/, ahol megszabadul a Lélektől. A Lélek célja az Élet. Jézus legyőzte a halált, a testének akaratát, mikor feltámadt. Emberként tette, és alkalmassá tette az embert.

"Én (Jézus) vagyok az Út, az Élet és az Igazság. Senki se juthat az Atyámhoz, csak énáltalam." Sose add fel, sose állj meg a megértésében. Mindig lehet még közelebb kerülni szívvel az igazsághoz, mindig mondhat mást az igehely, amit olvasol. Miért írni egy másik Bibliát? Azt a sok fáradozást akár az eredeti megértésébe is lehetne fektetni. A rossz fölös mellékutakkal csak próbál megállítani az Úton való előrehaladásban. Az Úton előre a szükségeink egyre jobban betöltetnek, egyre szabadabbá és nyitottabbá válunk. Nem egy embertől fogunk függeni, hanem egyre inkább Isten lesz a szemünk előtt, őt "féljük" az emberek és körülmények és a testünk helyett.

Olyan hatalmas békességre tanít, ahol felismerhetjük, hogy Isten békességet szeretne, és életét, öléssel a testnek kedvezünk, Isten szelíd szava helyett, de van annyira kegyelmes és szerető, hogy hiába vétkezünk ellene, hiába dobunk rá töviseket és hiába feszítjük keresztre, még ezután is ugyanolyan szerető szemekkel néz ránk, dicsőségesebben látva bennünket, mint ahogy azt valaha megérdemelhetnénk. Az egyetlen ami a szívemre kívánkozik a hála, és ez egy olyan csodálatos dolog, amihez semmilyen testiség élménye sem tud felérni. Hiszem, hogy az Ige megnyílik nektek és ti is megnyitjátok a szíveteket egyre jobban. Mindig van tovább az Úton és mindig van még annál is jobb. Halleluja!

2019. márc. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!