Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az hogy ‘Isten...

Mit jelent az hogy ‘Isten utjai kifurkeszhetetlenek’?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 3. 06:51
1 2
 11/18 Tislerics Máté ***** válasza:
72%

#9! Attól még, hogy te nem találkoztál ilyennel, én még találkozhattam! Te kapásból azt feltételezed, hogy kamuzom, elég rosszindulatú ember lehetsz...


Ne ítélkezz mások fölött és ne gyűlölködj! A végén még te is Harry Potter könyveket fogsz égetni, ahogy a jó-fej haverjaid.... Csak Isten ítélkezhet! Ha így fojtatod mész szépen a pokiba! Vigyázz! Isten lehet jó-fej tag, de a kínzásban azért nagyon ott van a szeren! Szenvedés az örökkévalóságig! Ez az amit Isten tud kínálni annak, aki másban hisz! :) Jó arc lehet.......


A materializmus pedig nem épülhet hazugságokra, mert a repülő felszáll, a mobiltelefon működik, az orvos meggyógyít. Szóval ezt most buktad! De legalább tanultál is valamit! :)

2019. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Azt, hogy "ne gondolkodj, birka, csak fogadd el!"
2019. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%

Magam is sokszor találkoztam ezzel a válasszal, főleg olyankor, amikor logikai ellentmondásokat sikerült találnom a Bibliában, meg a keresztény hitvallásban.

Isten útjai kifürkészhetetlenek - ez annyit jelent ilyenkor, hogy 'tudja a franc mit miért csinál!'

2019. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
17%

Hétköznapi értelemben annyit, hogy nem tudhatjuk, hogy mit hoz a sors. Tehát ez egy szólás, és nem érv.


Én egyébként sosem hallottam, hogy keresztények ezzel érvelnének, pedig az átlagosnál részletesebb hittanképzésben részesültem, meg ministráltam is. Nem emlékszem, hogy kétezer év teológiai irodalmában ez valahol előfordulna, mint a szenvedésre adott magyarázat. Márcsak azért sem, mert a keresztényeknek az apostolok óta van létező felfogásuk a szenvedésről, ami nem ez.


Ezt az érvet én még csak ateistáktól hallottam, amikor úgy próbálják beállítani, mintha a kereszténység ezt tanítaná.

2019. ápr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
17%

Ézsaiás 40:28

"Hát nem tudod, vagy nem hallottad, hogy örökkévaló Isten az Úr? Ő a földkerekség teremtője, nem fárad el, és nem lankad el, értelme kifürkészhetetlen."

Nem azt írja, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, hiszen akkor senki sem üdvözülhetne, ugyanis Jézus világosan megmutatta az örök életre való utat, amire Isten ráütötte a pecsétjét, hogy tényleg ő az az út, ami Istenhez vezet, mert feltámasztotta a halálból.

Isten értelme kifürkészhetetlen. Emberi ésszel felfoghatatlan az a komplexitás és bonyolultság, amellyel Isten értelme rendelkezik. Ez a teremtett világ csak töredékét hordozza magában Isten értelmének, az egész emberiség értelme mégsem tudott még megfejteni egy csomó dolgot a teremtett világból a mai napig. Akkor hogy tudná egyetlen ember értelme felfogni, mit, miért, mikor és hogyan csinál Isten? Az Ézsaiás 40:28 arra utal, hogy Istenhez képest az ember egy teljesen függő, kiszolgáltatott lény, aki nem képes irányatani az élete számtalan bnyolult tényezőjét.

üdv

Stefán

2019. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15 idézetére: Aki ezt elhiszi, annak fogalma sincs a fizikáról.
2019. ápr. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
80%

Ez a kamuszöveg arra amikor a tapasztalt dolgok logikailag nem összegyeztethetőek egy mindenható Isten létével és az ő állítólagos elvárásaival. Ilyenkor azok, akik mindezek ellenére a hitre teszik a voksot nem tudnak jobb dumát. (Merthogy mi hülye halandók nem értjük/látjuk át az isteni tervet ahol a mindennapi erkölcstelenségek is pl valahol az Isteni "Tervet" szolgálják.)

Itt vannak az igazán kifürkészhetetlen utak: [link]

2019. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én szüleim azt mondják, ha egy jó ember meghal, hogy kellett hamar az Istennek, ne legyen ebben a rossz világban tovább.
2019. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!