Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyhogy a keresztényeknek...

Hogyhogy a keresztényeknek sejtelme sincs róla, hogy az év melyik napján ölték meg az Istenüket?

Figyelt kérdés

Csak nekem furcsa ez a húsvéti állandó eltolódás, amely a zsidó ünnephez igazodik?

Még az évet sem tudják pontosan, akkor mitől olyan biztos mondjuk a pénteki nap?

Nem azt bizonyítja ez, hogy az egész krisztusi legenda valójában meg sem történt, csak az őskeresztény zsidó rabbik kacsintanak ránk, hogy megünnepeltetik a keresztényekkel is a héberek ősi ünnepét?



2019. ápr. 19. 09:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ne aggód túl a témát, hagyd békén a keresztényeket

- nagy-nagy ökörségeket hordtál össze, inkább menj kirándulni, szépen süt a nap

2019. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:

Nem mehetek, takarítanom kell, meg mosogatnom, csak nagyon nem csípem, olyan ez nekem, mintha keresztre feszítenének, így hát kell valami szórakozás is, szerencsére eszemben sincs böjtölni, mindjárt meg is kóstolom a sonkát...

Úgysem tudja senki, valójában mikor halt meg a Jézus, tavaly például egészen más napon, ha egyáltalán van valami igazság a legendában.

2019. ápr. 19. 10:22
 3/62 anonim ***** válasza:
41%
Szegény, szegény asszony. Miért szórakozás neked, ha táblára nyakadba akasztva hirdeted butaságodat? miért jó az neked?
2019. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 Rachel Warner ***** válasza:
65%

" szerencsére eszemben sincs böjtölni, mindjárt meg is kóstolom a sonkát..."


És ez kit érdekel? Most azt hiszed,ezzel jól megaszontad a csúnya keresztényeknek?

2019. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

:)

Nemigen veszitek a lapot, hiszen nem azzal törődtök, hogy a keresztény vallás ilyen fontos eseményről, ami a saját hitrendszerének az alapja, még azt sem tudja, mikor történt, sem az évet, sem a hónapot, sem a napot, csak a péntek, meg a hétfő a tuti, de ez a zsidó hagyományokhoz köthető, akik a kereszténységet kitalálták, hiszen az közismert, hogy a Bibliát zsidók írták, zsidóknak, zsidókról.

Ez az ünnep is ezt bizonyítja.

2019. ápr. 19. 11:09
 6/62 anonim ***** válasza:
44%
Arról nem is beszélve, hogy ordít a kérdésről, hogy csak egy antiszemita mérgelődés.
2019. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 Rachel Warner ***** válasza:
52%

" Nemigen veszitek a lapot, hiszen nem azzal törődtök, hogy a keresztény vallás ilyen fontos eseményről, ami a saját hitrendszerének az alapja, még azt sem tudja, mikor történt "


Mivel nem vagyok hívő,ezért nem is érdekel,mégsem jövök ide bohóckodni. De az ostobaság szemet szúrt,most tényleg,mit kezdjen bárki azzal az információval,hogy te eszel sonkát? Asszed,most jól kicsesztél valakivel? Komolyan nem értem,hogy keverted ezt ide.

2019. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 Rachel Warner ***** válasza:
52%
Mellesleg vallás ide vagy oda,ez akkor is egy ünnep és elég nagy pofátlanság ilyen méltatlanul írni róla. Én sem szeretem pl a karácsonyt,mégsem jövök minden év szentestéjén vernyákolni,hogy hátha felbosszanthatom azokat,akik tartják és szeretik. Tekintettel lehetnél másokra,nem csak te létezel.
2019. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 Rachel Warner ***** válasza:
52%
Mondjuk kívánhatnál kellemes ünnepeket gúnyolódás helyett. De ez csak egy tipp,tudom,emberek vagyunk,sokfélék,nem lehet mindenki normális.
2019. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
43%

Azon töprengtem kérdező, hogy mi hozhatna egy kis fényt a nagyon sötét tudattal élő életedbe? Talán ez: van olyan akit szeretsz? akinek a születésnapját megünneplitek? Mondjuk 1960.ápr. 1-én született.

De te akkor nem voltál ott, és 2018 ápr. 1-én nem érsz rá.

Megünneplitek egy egyeztetett időpontban, mondjuk 2018. április 6-án. HÁHÁ! pedig nem is akkor született! és egyáltalán született? vagy legenda? nincs bizonyíték!


Boldog mosogatást és eszegetést, kedves kérdező.

Tedd felejtősbe a "valláskritikai" hajlamaid, csak boldogtalan leszel tőle, hogy annyian elmondják, milyen buta vagy.

2019. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!