Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ádám és Éva tojással szaporodott?

Tevenyereggyarto kérdése:

Ádám és Éva tojással szaporodott?

Figyelt kérdés
Úgy értem ,hogy néhány nagyokos kreacionista szerint az ő idejükben azért nem volt vérfertőzés mert olyan tökéletes génállományuk volt ,hogy nem voltak benne hibák. De az emberben (és igazából minden emlősben) van egy elromlott tojásfehérje gén ami a tojás termelésért/ kialakulásáért lenne felelős ,ezért vagyunk elevenszülők. Szóval ?

2019. ápr. 24. 15:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem.

Előbb volt a tojás.

Aztán Ádám.

Aki OSZTÓDÁSSAL szaporodott és így lett Éva.

Majd Ádám és Éva EGYMÁSSAL párosodott.

Ebből lett kis Éva meg kis Ádám.

Utána mindenki szaporodott kis Évával.

Kivéve a csirkék mer azok tojással szaporodtak.

2019. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Nem volt konkrétan 1 Ádám, meg 1 Éva, ezt átvitt értelemben kell érteni. Az őseink pár ezren, vagy tízezren voltak, és ők úgy szaporodtak, mint mi.
2019. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Az értelmesebb keresztények tudják hogy ez nem valami törtenélmei leírás, hanem etiológia, és eképp is kezelik, jelképes eredettörténetként. Hozzájuk intézve tehát gyakorlatilag értelmetlen a kérdésed.

Aki viszont képes ilyesmit szó szerint venni, nos, részükre ugyan jogos lenne a kérdés, de ha valakiből ennyire hiányzik a logika vagy a realitásérzék, attól hiába vársz értelmes választ...

2019. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Az is lehet, hogy Ádám és Éva valójában csirkék voltak.
2019. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
4%
Érten én, hogy a kérdezőt közösen jól fikázni amitől aztán könnyebb lesz a lelketek! Pedig első ember, akit már embernek lehetett nevezni, létezett. Nem alakult ki egyszerre 200ezer egyed. Hogy ő, hogyan talált magának párt és ez az "Éva" szintén ember, vagy egy emberelőd volt már más kérdés, de az utódaik meghódították a világot.
2019. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
22%

Éva csak második felesége volt Ádámnak, s nem tojásból lett a csoda, azaz Ábel és Káin sem.


Bennem nincs tojásfehérje-gén, nem is vagyok ember ezek szerint.

2019. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Wesler ***** válasza:
65%
Vicces kérdés. :D Nem tudom komolyan venni, így komolyan válaszolni is képtelen vagyok rá, tehát: "Szerintem a tyúk volt előbb, ja, nem bocs a dinoszaurusz!"
2019. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Rachel Warner ***** válasza:
28%

" De az emberben (és igazából minden emlősben) van egy elromlott tojásfehérje gén ami a tojás termelésért/ kialakulásáért lenne felelős ,ezért vagyunk elevenszülők. "


Hogy.....mi?

2019. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
19%
Ádám szaporodott Évával is de mikor már unta lejött hozzá a kis vörös dög (o értelemben) Lillith, aki jobban az ujja köré tudta csavarni, míg Éva csak a bajt hozta rá.
2019. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Rachel Warner, a tojásfehérje lipoproteinjeinek prekurzorául szolgáló vitellogenin termeléséért felelős gén az emberben is megvan. Csak épp már működésképtelenül, funkcióvesztetten.

De ugye mivel az embernek sosem volt szüksége rá hogy tojást tojjon, ez elég nyilvánvalóan egy evolúciós maradvány valamelyik ősünktől (vagy egy irtó pocsék tervező csúnya baklövése).

2019. ápr. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!