Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy gondolhatja valaki hogy...

Hogy gondolhatja valaki hogy Isten jó, miközben ilyen sok rosszal teli világot teremtett?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 29. 11:53
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
16%
Hazudsz. Akkor pontosan tudnád,miről is írtunk itt. Na sipirc olvasni.
2019. ápr. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Én tudom hogy miről írtok. A gond ott van, hogy amiről írtok, annak nincs értelme.

De ezt már meg is válaszoltam. Az ember nem tud teremteni, legfeljebb élhet a lehetőséggel ha az meg van teremtve neki. Vagyis az ember csak akkor képes rosszat tenni, ha Isten előtte megteremti a rosszat, és pluszban megteremti az emberben a hajlamot is a rosszra.

Vagyis a szabad akarat nem magyarázat, mert azt nem válaszolja meg, hogy miért teremtett Isten rosszat.

2019. ápr. 29. 13:47
 13/41 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a Bibliában meg is van írva, hogy az isten hozza el a jót és a rosszat is a Földre.
2019. ápr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
A keresztyénségben (és ne velem veszekedj ezért, én agnosztikus vagyok) Istennek pedig a teremtett világával joga van azt csinálni amit akar, a te dolgod meg betartani a neked szánt törvényeit.
2019. ápr. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 Rachel Warner ***** válasza:

" Az ember nem tud teremteni, legfeljebb élhet a lehetőséggel ha az meg van teremtve neki. Vagyis az ember csak akkor képes rosszat tenni, ha Isten előtte megteremti a rosszat, és pluszban megteremti az emberben a hajlamot is a rosszra. "


Nem vagyok vallásos,de azt én is tudom,hogy ennél jóval árnyaltabb a téma. Ezt ne ilyen gyerekes módon fogd fel,hogy van a nagybetűs rossz,amit isten megteremtett és akkor az ember arról csipegeti a morzsákat. Az embernek ugyanis nem kell a kezébe valami konkrét rossz dolgot adni ahhoz,hogy rosszat tegyen,sőt,az ember kifejezetten jó dolgokkal is képes rosszat tenni. Anyukaként tanúja voltam egy csoportban egy heves vitának bizonyos pihenőszékekről,amiket a gyártó kénytelen volt visszavonni sok fulladásos haláleset miatt,mivel a fejét megemelni még nem képes baba megfordult a székben,amikor a szülő felügyelet nélkül egyedül benne hagyta,aztán mentek a gyártót perelni. A hír alatt megjelent egy hozzászóló,aki meg azért akarta beperelni a játék gyártóját,mert a gyereke elesett a kezében a játékkal és felsértette vele a száját. Namost,ugye nem gondoljuk,hogy a játék vagy a pihenőszék egy rossz dolog? Ugye nem gondoljuk,hogy a pihenőszék feltalálása arra sarkallja a szegény ártatlan szülőket,hogy benne hagyják a pár hetes kisbabát teljesen egyedül? Vagy,hogy ők tehetnek róla,hogy egy totyis otthos elesik és épp a kezében van az általuk legyártott játék? Csak azt akarom mondani,hogy az embereknek nem árt annyit a gondolkodás,mint amennyire irtóznak tőle sokan. Ha valamit rosszra akar használni az ember,ahhoz nem kell az eszköznek célzottan rossznak lennie. Sima kenőskéssel is megteheti,pedig az sem erre lett kitalálva. Arról nem is beszélve,hogy a fenti példa alapján nemcsak gonosz emberek vannak,hanem vannak az együgyű 2 bitesek is,akiknek szintén nem kell külön rossz eszköz a kezébe,mert épphogy a levegőt tudják csak rendeltetésszerűen használni.

2019. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Már az özönvizes történetből (amit Mózes egy az egyben a sumer mitológiából lopott) kiderül hogy a keresztények istene egy tömeggyilkos.
2019. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
36%
Már rájöttem, hogy mi csesszük el a dolgokat. Pl. nem kell messzire menni a rendszerváltás óta igen elbakkeroltuk az egészet. Az idegtől rákot kapnak az emberek, még a nyugdíjat sem érik meg, Orbán Vikike elcseszett mindent, dúl a korrupció, csak azt ne mond hogy Isten csinálta. Mindent az ember baszogat el, de nagyon, nincs az az Isten, ami ezt helyrehozza.
2019. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Saját magadnak válaszoltál, amikor azt írtad "A gond ott van, hogy amiről írtok, annak nincs értelme." Tényleg nincsen, de lehet azzal is baj, ha a Bibliát úgy olvastad, mint egy regényt!

Isten nem hozott létre rosz világot. Ha ő hozta volna létre nem lenne értelme Krisztus halálának, amelynek az a célja, hogy megszabadítsa az embert a Sátán által felépített világtól. Mi értelme lenne ennek a krisztusi mondatnak:"Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen." János 3:16

De kiket fog Isten megmenteni a vers szerint? Akik hisznek Krisztusban(és élnek a tanításai zerint).

Ha nem hiszem el, hogy Krisztus tanítása örök élethez vezet, akkor nem tudok azok szerint az alapelvek szerint élni, mert nincsen számimra értéke.

Miközben olvasom, és alkalmazom a megváltóm tanácsait, felismerem mennyire jobb minőségüvé válik az életem, mennyi problémát, bajt el tudok kerülni az életben, és ezért nagyon de nagyin hálás vagyok Istennek, és nagyon szeretem azért amit értem is tett, és amiért a fiát felhasználva megtanít ÉLNI!

Nem azért adta Isten neked és másnak az életet, hogy azután kínozza!

Ez, a közös ellenség - Sátán módszere, csak ügyesen Istenre hárítja a felelőséget. Tudod hogyan?

Ezt írja a Biblia, amit biztosan te is olvastál, csak nem vetted figyelembe: "akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, hogy ne lássák annak a dicsőséges jó hírnek a fényét, amely Krisztusról szól, aki teljesen olyan, mint Isten." 2Korintusz 4:4

Szóval gondolkodva, elmélkedve, és Isten segítségét kérve jó olvasni a Bibliát.

2019. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
MI emberek haragszunk Istenre a szenvedés, a háborúk, az éhezés miatt, pedig valójában ő haragudhatna ránk ezek miatt.
2019. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

"Istennek pedig a teremtett világával joga van azt csinálni amit akar"

Ja.

Csak ez az erőszak joga, innen kezdve pedig ő minden, csak nem jó!

2019. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!