Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy gondolhatja valaki hogy...

Hogy gondolhatja valaki hogy Isten jó, miközben ilyen sok rosszal teli világot teremtett?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 29. 11:53
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

"MI emberek haragszunk Istenre a szenvedés, a háborúk, az éhezés miatt, pedig valójában ő haragudhatna ránk ezek miatt."

Ezek a hívők miért vannak felmentve a gondolkodás alól?

2019. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%

Ha valóban olvastad a Bibliát, akkor láthatod, hogy nem Isten hozta létre a rosszat.

Isten felállított egy erkölcsi korlátot, amiben mozoghat az ember. S nem is volt sokáig semmilyen probléma.

azt is olvastad, hogy a Lázadás, egy angyaltól kezdődött, amibe az embert is belevonta.

Az embernek elkellett volna utasítania a felkínált lehetőséget. Azonban az ember elhitte, hogy függetlenítheti magát az élet forrásától.


Ezért nagyon nagy tévedés azt híresztelni, hogy amit az ember eltolt, az az alkotójára hárítsuk.

azonban a tettek felelősséggel járnak.

S ezt közölte az emberrel.

akkor lenne bűnrészes, ha nem közölte volna a következményeket.

2019. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
Sziasztok. A kommenteket végigolvasva ez tényleg pro és kontra. Bennem is fel merül a kérdés... Miért fogadjak el egy olyan tanítást amit csak egy könyv és sok hívő tud az ő értelmezésük szerint bizonyítani?! A szó leszáll de, ha fepdobsz egy követ az minden bizonnyal le is esik. Ez tény, bárki bármikor tapasztalhatja különböző hitek mellett és nélkül is. Ha "Isten" egy alak miért van annyi féle vallás? Pl a Korán miért rossz? Csupán mert más értelmezés szerint arra hivatkozva gyilkolnak? Ez sem stilszerű. Kérdem én ha egy orvosi robot ami épp egy műtétet végez nyilván jó szándékkal mert életet akar menteni hibázik és akin a beavatkozást végzi meghal. Az kinek a hibája? A robot gyárójáé egyértelműen mert az ő "keze" által létrehozott dolog oltott ki egy életet. Mégsem lehet hibás mert ő bizony azt jó szándékkal gyártotta. Továbbmenve akkor ki a hibás? Nem az aki engedi hogy egy saját teremtménye hibázhasson?! Ha "Isten" csak jót teremtett akkor nem Lucifer, Ördög, Sátán, Belzebúb a hibás hiszen őt is Isten teremtette. Ha mindennek a teremtője akkor el kell fogadni hogy a rossz dolgok is az ő rovására mennek hiszen egyáltalán miért engedi hogy megtörténjenek?! A jó az jó a rossz pedig rossz. A bíróságok pl miért viselkednek istenként? Hogyan ítélhetnek el egy gyilkost mikor az lehet adott esetben, hogy önvédelem miatt ölt. Tökéletes kérdés a vírus baktérium is. Ha csak isten teremtett meg mindent akkor bizony azokat is neki kellett. Lehet vitatkozni hogy szabad akaratot adott stb. De, Te sem engedsz be magadhoz valakit aki ki akar rabolni vagy bántani a családod. Ha azok szabad akaratuk miatt teszik akkor egyértelműen isten lehet a felelős érte hiszen ő adta a lehetőséget. Nem akarok vitatkozni senkivel. Én nem vagyok hívő viszont foglalkoztat a dolog. De ha megdobnak egy kővel fáj. Bizonyított tény. A könyv betűi mivel bizonyíthatók? Miért van annyi isten különböző hitekben? A biblia szerint azok is mind bűnök vagy hazugságok? Az iszlám szerint Allah a minden. Mégis az ő nevében gyilkolnak, másik részük a Korán alapján élnek szintén Allah szerint példás életet. Miért van Katolikus és Református, Jehova, Iszlám, Zsidó, Buddha és még sokan mások? Az mind hazugság a Biblia szerint? Nem. Ez egy menekülési út azoknak akik a saját hibajukat, hiányukat esetleg erényeiket félve nem mernek felvállalni és más nem egyértelműen bizonyítható dologra hárítják hiszen így mentesiteni tudják magukat a felelősség alól. Ez legyen igaz jó és rossz dolgokra is. De vagy így vagy úgy az én véleményem szerint a feltételezés sem helyes. Ha van rossz és jó az "Isten" felelőssége. Ha nem így van akkor Isten sincs hiszen a mindent megteremtettbe bele tartozik az ő általa adott lehetőség rosszra való felhasználása is. És félreértés ne essék. Nem ítélek el senkit aki hisz benne egyik vallást sem és kötekedni sem akarok. Ez az én nézetem a dologról.
2019. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

"Isten felállított egy erkölcsi korlátot, amiben mozoghat az ember. S nem is volt sokáig semmilyen probléma"

Akkor mégis Isten hozta létre a rosszat. Hisz ha nem lett volna rossz, nem lett volna mi elé korlátot állítani.


"Ezért nagyon nagy tévedés azt híresztelni, hogy amit az ember eltolt, az az alkotójára hárítsuk."

Ahogy az is, hogy ha az alkotó hibázik, akkor nemhogy elismeri, nemhogy kijavítja, hanem ráfogja másokra a saját hibáit...

2019. ápr. 30. 15:38
 25/41 anonim ***** válasza:

# 19

Akkor a te Istenes egy haragtartó bosszúálló isten aki kínozza a teremtményeit :D

2019. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 Laylah ***** válasza:
0%
Az előzmények elolvasása nélkül: a keresztény egyház istene egy szeretet- és megbocsátás alapú isten, ezért így KELL gondolniuk rá az egyház tanításainak értelmében.
2019. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%
nem a jó teremtője a rossz eredője, hanem a szabad emberi akarat, amiben egyre gonoszabbak leszünk, mi teremtjük a rosszat
2019. máj. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Driizz válasza:
100%

Hihetetlen, hogy 2019ben van még aki bedől ennek a marhaságnak, amit egyszer régen kitalátak azért, hogy pénzt csaljonak ki az emberek zsebéből. Az ötlet pofon egyszerű és mégis zseniális. Hinned kell valamiben amit sosem látott senki, mert ha nem így teszel, akkor pokolra jutsz... és hogy elkerüljék a kérdéseket és a logikai buktatókat, kitalálták azt az egyszerű választ, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek"...

Pénzről szólt a dolog akkor is, és arról szól ma is.

2019. máj. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
18%
Nem akarlak elkeseríteni #28-as, de ingyé van a Biblia olvasása (az utcán is osztják) és én egy petákot még nem fizettem azért, hogy hiszek.
2019. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
78%

"én egy petákot még nem fizettem azért, hogy hiszek"

Eszerint te nem adózol?

2019. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!