Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istenhívők, szerintetek mi...

Istenhívők, szerintetek mi értelme volt Istentől hogy rossz érzéseket, tulajdonságokat teremtett?

Figyelt kérdés

Amik rosszra motiválnak vagy fájdalmat okoznak akár másnak, akár önmagadnak. Irigység, düh, depresszió, kapzsiság, arrogancia, stb.

Ennyiszer bakizott volna a teremtő? Vagy direkt teremtett rosszat?


2019. máj. 4. 21:51
1 2
 11/17 lilla64 ***** válasza:
0%
Állitólag az ilyen érzések az ördögtől valók
2019. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az ember mióta tud teremteni, Ornella Mutti?
2019. máj. 5. 12:39
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha az ember amit Isten létrehozott, tökéletes lett volna, nem esett volna bűnbe.

Ha valami tökéletes, az hibátlan és nem is hibádzik.

Isten miért hozott olyat létre, aminél tudta, hogy benne van a pakliban, hogy emiatt pár ezer év múlva ÁRTATLAN emberek MILLIÁRDJAI halnak meg vagy szenvednek egy életen át? Mi miért bűnhődjünk Ádám és Éva hülyesége miatt?

Hogy értékeljem a válságáldozatot, ha

A) nem érzem magam bűnösnek, elvégre nem én teremtettem magam és arról se tehetek hogy az őseim vétkeztek és

B) Jézus úgyis feltámadt, tehát nem járt ez számára semmilyen veszteséggel?


Bocsánat, a végefelé elkalandoztam. Egy agnosztikus lány

2019. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

na most elvileg ezek az érzelmek a tiltott gyümölcs elfogyasztása miatt lettek ugyan ugy ahogy a szerelem a boldogság az öntudat és minden egyéb érzés


a lényeg a kontroll meg a mérték pl a düh általában akkor jön létre AMIKOR valaki rosszat csinál nekünk vagy olyannak akit/amit mi szeretünk


a kapzsiság is lehet jó és rossz pl a párodon nem akarsz osztozkodni az nyilván nem bűn vagy rossz dolog de ha már pl ételt italt az már elég rossz


az irigységről meg csak annyit hogy már nagyon de nagyon régóta nem éreztem nem azért mert meg van mindenem! nagyon sok minden nincs meg amit akarok!

csak egyszerűen nem érdekel ha másnak jobb kocsija jobb háza több pénze van az érdekel hogy nekem legyen meg! nem az kell ami másnak van meg hanem ami nekem lehet meg!


persze volt olyan is hogy egy lány tetszett mással jött össze de akkor sem irigységet hanem utálatot na meg undort éreztem de irigységet akkor sem... onnantól kezdtem furcsálni hogy nem érzek irigységet....

2019. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Isten egy monopolizáló kódszó a tudatra.

A bibliai isten egy kitaláció, a tudat valójában az egyetlen teremtő.

2019. jún. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha igaz a mese, akkor a jó érzések előtte is voltak a tiltott fa előtt.

Hogy a rossz miért lett beengedve, ehhez tudni kéne hogy ádám es eva mennyire látták a dolog következményét. Ha nem látták, és ugy lettek megbüntetve, akkor bizony nagy sumák a Láblógatós.

2019. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Isten csak jót teremtett. A bűn következménye a rossz és a halál. Isten szabad akaratot adott az embernek, ugyanakkor igaz a vetés és aratás törvénye: a jó tetteinknek, döntéseinknek jó következménye van, a rosszaknak rossz...., a sátán meg kezdettől fogva embergyilkos, és a vesztünket akarja, röhög a markában, ha eléri a célját.
2020. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!