Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a teremtett világot nézzük,...

Ha a teremtett világot nézzük, az teli van rosszal. Hogy származhatna ilyen világ egy jó istentől?

Figyelt kérdés
Betegségek, katasztrófák, mérgező növények, élősködők, bűnös kísértések, aberrált hajlamok, negatív érzelmek, stb. Az isten aki ilyesmiket teremt, hogy lehetne jó?
2019. ápr. 11. 23:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy a többezer éves vallások ne találtak volna ki már erre valamit. Melyikre vagy kíváncsi?
2019. ápr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
46%
Lehetséges, hogy ezek jó dolgok mind, csak mi vagyunk kárhozottak és nem látjuk Isten dicsőségét. Reménytelenek vagyunk. Mikor majd Éjjel-nappal kínozni fognak bennünket, szenvedni fogunk, ahelyett, hogy dicsőítenénk Istent. Magunk lökjük el az üdvösséget.
2019. ápr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok, de sosem szerettem ezt az érvelést. Nem lehet mindenre ráhúzni az emberi jó és rossz fogalmakat. Vannak dolgok az életben, amiket bizonyos helyzetben elképesztően rossznek élünk meg, de egyszerűen szükséges és/vagy elkerülhetetlenek. A betegségek egy részét egyszerűen más élőlények okozzák, akik szintén csak élni akarnak vagy a testünkben felborulú egyensúly. A mérgező növény a túlélésért lett az, hogy ne pusztítsák el. Ha nem szeretnéd, hogy ez lehetséges legyen, akkor nem akarod, hogy létezzenek biológiai mutációk és evolúció. Nem is élnék ezek nélkül. A katasztrófákat egyszerűen ok-okozati következményei emberi cselekedeteknek vagy fizikai törvényeknek. Vagy azt várod, hogy ne gyulladjon fel a házad, ha felgyújtod, mégha véletlen is? Ne működjenek a fizikai törvények se? A bűn megint csak relatív, az aberrált hajlamok is, egy részük pont sérülésből származik. Hibák nélkül megszűnnénk emberek lenni. Negatív érzelmek nélkül nem lennének pozitívak sem. Hogy lehetnél igazán boldog, ha nem tudod, hogy milyen a szomorúság? Főleg, hogy közel se ennyire fekete-fehér az egész. Vannak szörnyű dolgok, amik hosszú távon pozitív hatással vannak ránk. Én úgy érzem, hogy szinte mindig a negatív események hatására mentem át jelentős jellemfejlődésen és hosszú távon jobb ember lettem tőlük.

Negatív tapasztalatok és nehézségek nélkül örökre gyerekek maradnánk, amit biztos sokan pozitívumnak tartanának, én személy szerint nem.

2019. ápr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Az ember feledékenysége és kiszolgáltatottságába vetett hite vetette fel benned ezt a kérdést
2019. ápr. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%

Az mind igaz, amit a 3. válaszoló írt, de ez nem magyarázza meg a vallás istenének az ellentmondásosságát, azt, hogy egy jó Isten miképpen teremthet rossz dolgokat, hogyan lehet jó, ha rossz van abban a világban, amit teremtett.

A kérdés közvetve cáfolja azt, hogy a világot Isten teremtette, legalább is az az isten, amit a keresztények akarnak hinni maguknak, illetve Isten nem lehet olyan, mint aminek hiszik, nem lehet jó és akkor a további szándékai is megkérdőjeleződnek.

Miért lenne az a Mennyország olyan jó, ahová úgy vágynak, ha a földi élet sem jó és ha az Édenből ki lett zavarva az emberiség egy félreértett apróság miatt, akkor az örök élet sem garantált, vagy az örök mennyei lét, egyáltalán az isteni közelség sem biztos, hogy megfelel halandó számára az örökkévalóságban, ha ez egyáltalán lehetséges.

2019. ápr. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%
Az eredetileg teremtett világ elromlott, értem?
2019. ápr. 12. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

"Az eredetileg teremtett világ elromlott, értem?"


Ezt mi alapján állítod?

2019. ápr. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Alain Delon ***** válasza:
52%
Szerintem egyértelmű a válasz: nincs semmilyen isten.
2019. ápr. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Rachel Warner ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van,mindegyik vallásnak megvan erre a magyarázata,nem egy mindent elsöprő kérdést tettél most fel.
2019. ápr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
29%
Ugyan azt tudom írni, ahogy az előző ezer kérdésre: a rossz Isten hiánya, ahogy a sötétség a fény hiánya. Bővebben lásd több száz/ezer éves filozófiai/logikai gondolkodás.
2019. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!