Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egészen pontosan milyen módon...

Egészen pontosan milyen módon téveszt meg a Sàtàn?

Figyelt kérdés

Màr volt ez a kérdés, a hívők nem tudtam mit kezdeni vele, hàt fussunk neki újra.


Tegyük fel, hogy Sàtàn meg akarja téveszteni egy embert. Oké, de PONTOSAN mi ennek a folyamata? Odamegy hozzà làthatatlanul és elkezd suttogni a fülébe? Ha ez így van, akkor mi a biológiai folyamata ennek az egésznek? Milyen hatàssal van egy làthatatlan, transzcendens lény az idegrendszerre, az agyra? Hogy is van ez, hívők?


2019. máj. 8. 06:37
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:

#28


Ez a démonos megszàllàs napjainkban màr inkàbb a humoristàknak adhat alapot az estéikhez. Hiszen amikor ilyen esetekről van szó, amit démoni megszàllàsnak tartanak, akkor rendszerint kiderül, hogy keresztény az illető (főleg pünkösdista szektàkban van ez). Ateistàkat nem igen szàll meg a démon, de még zsidókat sem, sőt megszàllt wiccàkról sem hallottam még. Màr csak ezért is jó nem kereszténynek lenni, mert a démonok így békén hagynak minket, mert azok a keresztényeket szivatjàk. :D


Viccet félretéve: régen sem voltak megszàllàsok. Az evangéliumíró ahogyan nem ismerte a placebo hatàst sem, úgy egyéb betegségeket sem, és tudomànyos magyaràzat nélkül könnyű volt példàul az alvàsparalízist az epilepsziàt meg egyéb betegségeket, jelenségeket a gonosz szellemeknek tulajdonítani.

2019. máj. 8. 18:24
 32/60 anonim ***** válasza:
100%

"Ha Jehova elpusztította volna, akkor nem lenne bizonyítva, hogy valóban Ez így van-e."

Már nem azért, de ha igaz amit írsz, az azt jelenti hogy Isten elbukta ezt a pert, méghozzá csúfosan.

Ugyanis azzal bizonyítani hogy te milyen jó és igaz uralkodó vagy, hogy a Sátánt rászabadítod a világra... Nos, epic fail...

2019. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 A kérdező kommentje:

#32


Ott a pont. Egy újabb érv a vallàs logikàtlansàga mellett.

2019. máj. 8. 18:39
 34/60 anonim ***** válasza:

Anahystor...

Ornellától vársz értelmes választ?

Lehet, hogy azt is alig érti, amit ő maga ír le. Hát még az itteni kérdést.

2019. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 Anahystor ***** válasza:

:-)


Egy próbát megér!


Igyekeztem egyszerűen megfogalmazni a kérdést, hogy minél kevesebb mellékvágány lehessen.

2019. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
22%

"Lehet, hogy azt is alig érti, amit ő maga ír le"


Akkor nem írnám le, ha nem érteném. Akkor sajnálom, hogy nem tudtam érdemben segíteni, ennél egyszerűbben nem tudom elmondani.

2019. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

"Akkor nem írnám le, ha nem érteném."

Az eddigi gyk-s munkásságod alapján sokszor írsz és beszélsz olyasmiről, amihez abszolút nem értesz, csak épp az imádott Őrtornyod a szádba adott egy hangoztatható véleményt...

2019. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 Anahystor ***** válasza:

"... ennél egyszerűbben nem tudom elmondani."


Az a baj, hogy sehogyan sem mondtad el.


"Ennél jobban nem tudom hogyan magyarázzam, hogy mekkora befolyása van Sátánnak."


Nem ez volt a kérdés, hogy MEKKORA! Lehet egészen apró, lehet óriási befolyása, nem érdekes a MÉRTÉKE!


A kérdés az, HOGYAN (mi módon, milyen eszközzel) hat az emberre?


Én még nem láttam senkit az utcán, amint egy szarvakat viselő patás humanoid a fülébe suttogott!!!


Ha nem hallod, nem látod, nem tudod megfogni, és semmilyen más módon nem érzékeled, sőt az anyagi világra sem gyakorol észlelhető hatást, akkor mégis mi módon jut el hozzád az üzenete????


Kérlek próbáld megérteni a kérdést és arra válaszolj, ha tudsz! Ha nem tudsz, az is egy válasz, csak akkor kár volt eddig kommentelned.

2019. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan?

Úgy hogy az emberek kapcsolatba tudnak lépni a szellemekkel, s ezt nevezzük spiritizmusnak.

Igyekszik elérni, hogy az ő akaratát tegyék, amihez időnként csalit használ, máskor pedig megfélemlíti őket.

Az egyik ilyen csali a spiritizmus. Ahogy egy horgász, a különféle halakhoz különféle csalit használ, így a spiritizmusnak is vannak különféle fajtái.

Nem véletlen tiltja Isten a spiritizmus minden fajtáját.

Mivel Sátán és a barátai, magasabb rendű élőlények, ahogy írtam is, képességük van sok mindenre, ami az embernek természetfeletti.

2019. máj. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 Anahystor ***** válasza:
100%

Értem, tehát a spiritizmus.


Vajon az átlag emberek közül hányan cselekszenek gonoszságot, és ezek közül hánynak van dolga a spiritizmushoz?


A többiekhez vajon hogyan jut el a Sátán szava?


mindamellett, újra feltenném a kérdést:

"

Továbbá, ha "Isten ad védelmet az embereknek az ördöggel szemben" (te írtad, azt hiszem), akkor, mégis miképp tud az ördög hatást gyakorolni az embere? Netán ez a védelem, nem elégséges teljesen? Akkor Istennek nincs elég hatalma a teljes védelem kiépítéséhez?"


Ez vonatkozik a spiritizmus káros hatásaira is, nemde???

2019. máj. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!