Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, milyen bizonyíté...

Jehova tanúi, milyen bizonyítékaitok vannak arra, hogy ti képviselitek Isten igazságát?

Figyelt kérdés
2019. máj. 26. 15:51
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
84%

És bemásolja ugyanazt...

[link]

2019. máj. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
85%
És ezt is meg tudják magyarázni öcsém!
2019. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
6%

&2

"Éppenséggel ha valakit folyamatosan ki kell igazítani, az pontosan azt jelenti hogy az illetőnek lövése sincs róla, hogy kéne helyesen csinálni amit csinál."


Valóban? A Biblia tele van a választottjai gondolkodásának, tetteinek kiigazításával. Jézus is ezt hivatott tenni.

Isten egységes imádatot hozott létre, nem megosztott vallási felekezeteket.

Aki csatlakozni akart a Népéhez, megtehette, azonban a valamikori "vallásának" gyökerestűl búcsút kellett mondania.


De hát ti okosak vagytok, tegyetek belátásotok szerint.

2019. máj. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
92%

"Aki csatlakozni akart a Népéhez, megtehette, azonban a valamikori "vallásának" gyökerestűl búcsút kellett mondania."


Igen. Nyilván ha egy másfajta vallás másfajta törvényeit hagyja maga mögött az ember, akkor igazodnia kell az új vallásához.

De a Tanúk esetében nem erről van szó, hanem a saját tanításaikat változtatgatják folyton, ezzel elég nevetséges módon bizonyítva hogy mennyire nem kompetensek az olyan kérdésekben, mint hogy hogyan kell értelmezni a Bibliát vagy hogyan kell helyesen imádatot bemutatni.

Hacsak Isten maga nem váltogatja az elvárásait pár évenként, akkor nyilvánvalóan annak a tanítása sem változhat meg, aki Isten igazságát képviseli.

2019. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%

" Isten szavában megtalálható, kik azok akiket Isten felhasznál acéljaira. "


Egészen pontosan hol írja Isten szava,hogy 1870 körül kiszakad az adventistákból egy kisebb csalódott csoport és kinevezik magukat Bibliakutatónak? Hol írja,hogy az ő népe a Jehova tanúi nevezetű vallási csoport lesz,akik királyság termekben fognak összegyűlni? Elég sok furcsa dolgot csinálnak a tanúk,amiket ha Isten konkrétan lediktált volna,mindenki tudná,hogy kik az igazság birtokosai,de mégsem teszi. Akkor vagy nem is akarja annyira,hogy csatlakozzanak hozzá,ha ennyire trehány,hogy egy árva ismertetőt sem ad,vagy pedig csak marha beképzeltek vagytok és kiválasztottságérzetet esztek reggelire,ebédre,vacsorára és még repetáztok is belőle. Gyanítom,hogy az utóbbi feltevésem lesz a nyerő. Az 'ziher,hogy Bibliában egy kuka szó nincs rólatok,sry.

2019. máj. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

"Valóban? A Biblia tele van a választottjai gondolkodásának, tetteinek kiigazításával. Jézus is ezt hivatott tenni."


>Így van. Viszont az a helyzet, hogy nálatok nem a gondolatok kiigazítása történt meg, hanem TANBELI VÁLTOZTATÁSOK. Ez nagyon nem ugyanaz. Mint mondtam, a prófétai igehirdetés NEM új tanítások bevezetése volt (ami nálatok történik időnként), hanem az eredeti parancsolatokhoz való visszatérés.


"Isten egységes imádatot hozott létre, nem megosztott vallási felekezeteket."


>Ahhoz képest ti is egy vallási felekezet vagytok, sőt ott vannak az Igazhitű Jehova tanúi is. Na, most akkor melyikőtök az igazabb az Őrtorony tanítások szemszögéből?


"Aki csatlakozni akart a Népéhez, megtehette, azonban a valamikori "vallásának" gyökerestűl búcsút kellett mondania."


>Pusztán annyi történt, hogy elhagyta a saját vallását, és felvette a zsidókét, mint ahogyan Rút tette.


"De hát ti okosak vagytok, tegyetek belátásotok szerint."


>Ezzel még mindig nem válaszoltál az eredeti kérdésre.

2019. máj. 26. 22:20
 17/36 anonim ***** válasza:
7%

Szervusz.

Nem ezért válaszolok, hogy szócsatákat nyerjek.

Ahogy Jézusról is írtak, miről lehet összességében felismerni, úgy Isten választott népének jellemzői is benne vannak összességében.

Jézusban is kerestek és találtak elutasításra való okot, ez alól Isten népe sem lesz kivétel. És az Atyja szavát is sokszor lázadva elvetették.

(János 15:20) . . .: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani.

Persze ezt nem mindenki teszi majd.


A Bibliához mindenkinek hozzáférése van ma már, Hála Istennek. Ennek megértése egy egységes oktatás a jellemzője. Ezt kell mindenkinek megkeresnie, elfogadnia, és azzal hűségesen élnie.

A Tanúk, ezt hivatottak Jézus felhatalmazásával parancsára tenni.

Ezt lehet elfogadni, vagy elutasítani, mindenkinek a szabad akarata, és belátása alapján.

2019. máj. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
6%

"Egészen pontosan hol írja Isten szava,hogy 1870 körül kiszakad..."

(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


A prófécia nem ad mindig szó szerinti pontos dátumot. azonban az ismertető jegyeket igen, és abból lehet felismerni, kikre vonatkozik teljes egészében a leírtak összessége. Isten választ, nem az emberek PL:

(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”

(Ézsaiás 43:12) . . .Így hát ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, és én Isten vagyok.

Az Izraeliták mai napig sem hiszik vagy ismerik fel az új szövetség jellemzőit, pedig említés van a héber iratokban:

(Jeremiás 31:31, 32) 31 „Íme! Jönnek napok — ez Jehova kijelentése —, és új szövetséget kötök Izrael házával és Júda házával. 32 Nem olyan szövetséget, amilyet ősatyáikkal kötöttem azon a napon. . .

Jézust mint az újszövetség követét a megfelelő időben és a leírtak alapján felismerték azok, akik helyesen viszonyultak Isten szavához.

(János 15:27) 27 és nektek is tanúskodnotok kell, mert kezdettől fogva velem voltatok.

(Cselekedetek 1:8) 8 de erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, és tanúim lesztek mind Jeruzsálemben, mind egész Júdeában, és Szamáriában, és a föld legtávolabbi részéig.”

(Zsoltárok 83:18) 18 Hogy megtudják az emberek, hogy te, akinek neve Jehova, Egymagad vagy a Legfelségesebb az egész föld felett.

(2Mózes 6:2, 3) . . .. 3 Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak eddig úgy jelentem meg, mint mindenható Isten, de Jehova nevemen nem ismertettem meg magam velük.

(Ézsaiás 42:8) 8 Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak.

(Ézsaiás 54:5) 5 „Mert nagy Alkotód a te férjurad, akinek seregek Jehovája a neve; és Izrael Szentje a te Megváltód. Az egész föld Istenének fogják hívni.


Jézus Isten nevének megszentelésére hívta fel a figyelmet, és a hatalmának szuverenításának támogatására, amit Ő maga is a tetteivel támogatott, s így a követői is.

2019. máj. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 lilla64 ***** válasza:
88%

"Isten szavában megtalálható,kik azok,akiket Isten felhasznál a céljaira"

Akiket Isten felhasznált a céljaira,azok az apostolok voltak,és nem egy 1800-as évek végén megalakult képmutató szekta,ami 5-6 évenként megvilágosodik,változtassa a tanitásait,családokat tör szét és jó néhány emberáldozatot követelt.

2019. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Jehova tanújának


"Nem ezért válaszolok, hogy szócsatákat nyerjek."


>Felhívom a figyelmed, hogy ebben a topikban Jehova tanúinak azon érveit vizsgálom, amelyekkel bizonyítani igyekeznek azt, hogy ők képviselik Isten igazságát. Tehát ha válaszolsz, akkor ennek tudatában tedd. Erre a topikra ugyanis bármikor lehet majd hivatkozni cáfolásképp, amikor azt állítjátok, hogy ti vagytok "a választott nép", itt ugyanis kritika alá vannak vetve az érveitek. Nagy a súlya tehát annak, hogy mit mondasz.


Célom, hogy összegyűjtsem az összes JT érvet, és megvizsgáljam.


-----------------------


Írod:


"Ahogy Jézusról is írtak, miről lehet összességében felismerni, úgy Isten választott népének jellemzői is benne vannak összességében."


Megjegyzések az érvedhez:


1. Erkölcsileg helyesnek tartod-e, hogy Jézus Krisztushoz hasonlítasz egy olyan vallási szervezetet, amelynek bűnök vannak a számláján? Lásd alább:


[link]


[link]


[link]


Jézus Krisztus bűntelen volt, a szervezet nem bűntelen, ahogyan nem bűntelen egyetlen vallás sem.


2. Jézus Krisztusról próféciák szóltak, ezért őt a próféták jövendöléseiről lehetett felismerni. Van-e valahol prófécia Jehova tanúiról?


Írod:


"Jézusban is kerestek és találtak elutasításra való okot, ez alól Isten népe sem lesz kivétel."


>Ez igaz, viszont Jézus Krisztust azért utasították el, mert nem felelt meg a korabeli messiási reményeknek, függetlenül attól, hogy a Szentírásban voltak jövendölések a szenvedő szolgáról. Jehova tanúit ellenben azért utasítják el, mert többször úgy ítélik meg, hogy az állításuk többször nem fedi a valóságot: sokszor nem azt tanítják, amit a Szentírás tanít. Ráadásul fundamentalisták, tagadják a tudományokat, és lényegében egy szervezettől függnek, ami nélkül mozdulni sem tudnak. Miért kellene egy ilyen felekezetet elfogadni?


Másrészt, ha véleményed szerint Isten népének ismertetőjele az, hogy elutasítják, akkor mi a helyzet például a Church of God gyülekezeteivel vagy a mormonokkal, akiket szintén elutasítanak?


"És az Atyja szavát is sokszor lázadva elvetették."


>Ezt légyszíves fejtsd ki jobban. Úgy véled, hogy Jehova tanúi elutasítása = az Atya Isten elutasításával? vagy a példádban ki az atya?


"(János 15:20) . . .: a rabszolga nem nagyobb az uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak; ha az én szavamat megtartották, a tiéteket is meg fogják tartani."


Ha véleményed szerint az üldöztetés Isten népének ismertetőjele, akkor mi a helyzet azokkal a keresztényekkel, akiket szintén üldöznek a világban, de nem Jehova tanúi?


"A Tanúk, ezt hivatottak Jézus felhatalmazásával parancsára tenni."


>Mikor hatalmazta fel Jézus a tanúkat, hogy a Bibliát oktassák? Hol van az erre hivatkozó bizonyíték? Nem gondolod, hogy az ilyen súlyos állításaidat alá kellene támasztanod? Kb. így ennyi valóságalapja van az egésznek, mint Joseph Smith állításának?


A másik kommentedre majd később reagálok.

2019. máj. 27. 14:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!