Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, milyen bizonyíté...

Jehova tanúi, milyen bizonyítékaitok vannak arra, hogy ti képviselitek Isten igazságát?

Figyelt kérdés
2019. máj. 26. 15:51
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Jehova tanújának!


(Folytatás)


Mindenek előtt azt szeretném elmondani, hogy azért, mert halmozod az igéket, még nem lesz igazabb valamilyen tanítás. Ez maximum a Biblia iránt teljesen laikusokat bűvöli el, hogy (látszólag) mennyire ismered a Bibliát. Szeretnék az alábbiakban rámutatni néhány dologra ezzel kapcsolatban:


Az "Isten népet szerez nevének" (Ap. Csel 15,14) helyes értelmezését ebben a linkben találod, amit már korábban mutattam:


[link]


Az alábbiakban olyan igéket sorolsz fel, amelyekben véleményed szerint a próféciák rátok vonatkoznak. Ezeket azonban most szeretném megvizsgálni, hogy lássuk tényleg így van-e?


A vizsgálat során nem csak a Bibliát, hanem az egyháztörténelmet is fel fogom használni, ugyanis a felekezetkérdés egyháztörténeti téma. Mielőtt azonban ebbe belemennék, szeretném tisztázni az téma iránt érdeklődő teljesen tapasztalatlan olvasóknak, hogy a fordításotokban közölt "Jehova" szó téves, semmit sem jelent, egy középkorban keletkezett műszó:


Lásd a wikipédia linkjét:


[link]


Továbbá Raj Tamás, rabbi írása:


[link]


Most pedig lássuk az igehelyek vizsgálatát!


Az első érv az Ézsaiás 43. fejezetére való hivatkozás, azon belül is a 10-11. versek. Ha átnézzük a fejezetet, akkor teljesen világos, hogy azok a versek, amelyek véleményed szerint JT vallásszervezetét jövendölik meg előre kikre vonatkoznak. Felhívom a figyelmed a 10-11. versek előtti, és utánuk lévő versekre:


"De most így szól az ÚR, a te teremtőd, Jákób, a te formálód, IZRÁEL: Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!" (1. vers)


"Ezt mondja az ÚR, megváltótok, Izráel Szentje: A ti érdeketekben küldök Babilonba, letöröm az összes zárat, a káldeusok pedig jajveszékelnek." (14. vers).


Ez utóbbi két vers egyértelművé teszi, hogy kikről van szó: a babiloni fogságban lévő Izraelről. Számos bibliatudós egyébként Ézsaiás könyve 40-55. fejezetének keletkezési idejét az i.e. 6. századra teszi, amikor a nép fogságban volt, és a próféta a saját népének prófétál. Szó sincs tehát arról, hogy a szerző az Őrtoronyról prófétálna. Nem értem továbbá, hogy Jeremiás 31. fejezetének mi köze van Jehova tanúihoz. Ez az igehely az utolsó vacsora idején teljesedett, amikor Jézus megkötötte az az új szövetséget (Mt 26,28). Másrészt azt sem értem, hogy miért említed Krisztus felismerését, mint az új szövetség követét. Véleményed szerint a baptisták, a katolikusok vagy a reformátusok nem ismerték fel Jézus és az új szövetség kapcsolatát?


A (Jn 15,27) és az (Ap. Csel 1,8)-ban elhangzott parancsokat mi okból sajátítod ki Jehova tanúinak? Véleményed szerint a katolikus misszió, vagy a h.n. adventisták evangelizálása semmit sem jelent? Igazából nem arról van szó, hogy valaki tanúskodik-e Jézus mellett, hanem arról, hogy amit mondd, az hiteles-e. Másrészt az (Ap. Csel 1,8) alapján a keresztények neve inkább "Jézus tanúi", nem pedig "Jehova tanúi", ahogyan ti nevezitek magatokat.


A (Zsolt 83,18; 2Móz 6,2-3; Ézs 42,8; 54,5) igékre szintén érvényes az előbbi kritika, ha a tanúskodás értelmében idézed. Ha viszont Isten nevének hirdetése miatt tetted, -akkor figyelmedbe ajánlom a fenti linkeket: nem vagytok képben ebben a témában, hogy mi is a helyzet Isten nevével. Jézus pedig nem tanította azt, hogy a "Jehova" nevet kellene megszentelni, hiszen az ő idejében ez a szó még nem is létezett.


Összességében tehát:


Nincsenek a Bibliában jövendölések Jehova tanúira vonatkozóan.

2019. máj. 27. 16:13
 22/36 A kérdező kommentje:
Nos, végül ebben az előbbi kommentben az egyháztörténelemre nem is kellett hivatkoznom.
2019. máj. 27. 16:14
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

" A prófécia nem ad mindig szó szerinti pontos dátumot. azonban az ismertető jegyeket igen, és abból lehet felismerni, kikre vonatkozik teljes egészében a leírtak összessége. Isten választ, nem az emberek "


Hát elég nagy beképzeltségre vall ezek mindegyikét kisajátítani és csakis magatokra vonatkoztatni. Prédikálni is jár más gyülekezet is,nem csak ti,tudom,mert mikor hívő voltam még én is mentem. Igazából csak erre tudtam reagálni,mert a többi amit felsoroltál marhára nem rátok utal,sőt,mégcsak nem is ismertető jel,mert a legtöbb csak betoldotta a jehova szót és bizonygatni próbálja,hogy az Isten neve. Ez miért is szólna rólatok? Pont az egyik tesód terjesztette a minap itt nagy mellénnyel,hogy reformátusok is használják a jehova nevet,ezzel az erővel ez utalhatna rájuk is. Érdekesek vagytok amúgy,mikor az van kétségbe vonva,hogy ti lennétek az igaz vallás,akkor jöttök egy csomó ferdített ÚVF verssel,ami tartalmazza a jehova szót és annak kisajátításával akarjátok magatokra bizonyítani,hogy igazatok van,mivel ezt a "szent nevet" csak ti használjátok. De mikor Isten ezen megszólítása kérdőjeleződik meg,akkor azért mégis elő tudtok húzni a kalapból legalább egy vallási csoportot,aki szintén használja. Akkor most ki Isten népe és mi alapján lehet eldönteni? A többi vers,amit idéztél pedig csak mellébeszélés,mégcsak nem is a kérdésre ad választ.

2019. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen,a versek kis hányada meg említi a tanú szót. És? Az,hogy ti később pont ezen versek miatt így neveztétek magatokat,hogy aztán körkörök érveléssel azt tudjátok mondani,hogy itt rólatok beszél,az még mindig nem számít mindent elsöprő bizonyítéknak. Mondom,igen nagy beképzeltség azt hinni és még terjeszteni is,hogy itt tirólatok beszéltek.
2019. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
jav.: körkörös*
2019. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

Tegyél belátásod szerint,

A Biblia verseket külön szetted, holott egy témához csatoltam őket.

2019. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

"A Biblia verseket külön szetted, holott egy témához csatoltam őket."


Hogy érted, hogy "külön szedtem"? Egy nagy témához tartozott az egész, úgy elemeztem mindegyiket. Amikor az ézsaiási igét idézted, akkor rámutattam, hogy az a zsidókra vonatkozik. Amikor a jánosi igét mutattad, akkor feltettem egy kérdést, hogy mi jogon sajátítjátok ki, amikor mások is misszióznak?


Kérdéseket tettem fel közben, azokra sem kaptam választ.


Látod, ez a baj veletek Jehova tanúival: van egy meggyőződésetek, amit le sem ellenőriztek, és olyan embereket kerestek, akik szintén elfogadják azt, ellenőrizetlenül. Így egyszerű választott népnek lenni. Nem kell gondolkodni, nem kell kérdéseket feltenni, csak elfogadni a "szellemi táplálékot", amit a vallási vezetőid eléd tesznek.


Bizonyára úgy érvelnél nekem, hogy azért fogadod el azt a táplálékot, mert a vezetőid felkentek. De honnan tudod, hogy ez így van, ha le sem ellenőrizted ezt a tanítást? Bele sem gondolsz, hogy te olyan szellemi táplálékot fogyasztasz, amit nem Isten által elhívott emberek adnak neked, hanem olyanok, akik saját magukról állítják, hogy őket Isten hívta el?


A másik: ez a jövendöléses érvelés nagyon gyenge volt. Ha mindenképpen felekezetekről szóló jövendölést akarsz látni a Bibliában, akkor a Jel 2-3. fejezetének historikus értelmezését ajánlom figyelmedbe, ahol a 7 levelet 7 egyháztörténeti korszakkal azonosítják.


Egyébként meg döntsön mindenki úgy, ahogyan akar.


Ez a topik arról szól, hogy összegyűjtöm JT-i érveit a vallásuk igazságára vonatkozóan, és reagálok rá. Döntsék el az olvasók, szerintük kinek van igaza.


A topik egyébként nincs lezárva, bátran jöhetnek új Tanú érvek.

2019. máj. 27. 18:28
 28/36 A kérdező kommentje:

Még valami 17%-os:


A korábbi írásodban egyébként jó példáját adtad annak, hogy miként kell kiragadni a Bibliából igéket, és önmagában értelmezni, úgy, hogy azzal szinte bármit alá lehessen támasztani.


De ha van még egyéb érved, azt leírhatod, ha akarod.

2019. máj. 27. 18:30
 29/36 anonim válasza:
100%

Tisztazuk azt, hogy Isten nem jelentette ki azt h ilyen nemzetisegu es ilyen vallasi csoporthoz,felekezethez tartozo egyedek tartoznak majd az o nepehez.. az tartozik hozza aki ratalal..

A jehova tanuit egy ember alapitotta es nem Isten a jehova tanui biblia kutatasra szantak magukat es a veg orajat probalgatjak kiszamolni.. es azt h hany ember juthat be majd Isten orszagaba es ehez minel feljebb kell jutni a ranglistan. Amit azzal ernek el h minel tobb embert szerveznek be.. es ez az egesz egy piramis jatek.. beszolgatlatnak adomanykent x osszeget es minel feljebb vagy annal kevesebbet kell es meg vissza is kapsz az alattad alok penzebol..

A nevuk pedig egy tevedesbol jon mert a regi zsidok h meg ne szegjek azt h Isten nevet hiaba szadra ne vedd.. a szent iratokban atirtak a jahkvet jehovara...

2019. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A Bibliához mindenkinek hozzáférése van ma már, Hála Istennek. Ennek megértése egy egységes oktatás a jellemzője. Ezt kell mindenkinek megkeresnie, elfogadnia, és azzal hűségesen élnie.


A helyzet az hogy az egyházakon belül egységes a tanítás. Tehát Mondjuk egy győri református gyülekezetben ugyan azt fogják tanítani mint egy szegediben! De ugyan ez igaz a katolikus egyházra is!


"(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


De akkor hogyan jön a képbe ez?


Cselekedetek 11:26 Miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Egy egész évig velük voltak a gyülekezetben, és igen sok embert tanítottak. Isten irányításának köszönhetően először Antiókiában nevezték a tanítványokat keresztényeknek. (Ú.V.F. 2017)

Cselekedetek 11:26  és miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták. (Ú.V.F. 2003)


Mikor változott meg az isteni irányítás, gondviselés?


"(János 15:27) 27 és nektek is tanúskodnotok kell, mert kezdettől fogva velem voltatok."


Kiről tanúskodtak az apostolok?

ApCsel 5:42, 8:5


"(Cselekedetek 1:8) 8 de erőt kaptok majd, amikor a szent szellem eljön rátok, és tanúim lesztek mind Jeruzsálemben, mind egész Júdeában, és Szamáriában, és a föld legtávolabbi részéig.”"


Olvasd csak el a Cselekedetek 1:1-8-ig!!!!!!!


"Jézus Isten nevének megszentelésére hívta fel a figyelmet..."


Kérlek szedd már össze hogy mire hívta még fel a figyelmet és azokra hányszor hívta fel a figyelmet!

2019. máj. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!