Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az egyetemeken...

Miért van az egyetemeken teológiai kar? Emberek, hogy kaphatnak ezért diplomát a 21. században?

Figyelt kérdés

2019. jún. 1. 18:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
#9 véleményével nagyon egyet tudok érteni. A (katolikus) teológián nem az megy, hogy ott csak bemagolod a Bibliát és kész, hanem valóban tudományos szempontból közelítik meg, teljesen szétszedik az egészet, főleg az Ószövetség esetében, emiatt vannak, akik el is veszítik a hitüket. Akik pedig nem, azoknak egy nagyon érett, reflektált hite lesz, nem egy buta, lenézendő fanatizmus. Emellett latin, ógörög és héber nyelvek, egyháztörténelem, stb... Ezekre nem mondhatod, hogy butaságok lennének. :)
2019. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Vannak ateista teológusok is, tehát a teológiai kar nem a vallásos embereknek van, hanem azoknak, akik érdeklődnek a vallástudomány iránt. Másrészt pedig van filozófia, irodalom és még rengeteg más, ami közvetve vagy közvetlenül, de foglalkozik vallási témákkal, de ettől nem érnek kevesebbet, mint egy mérnök.
2019. jún. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

#12


Például említhetnénk Bart D. Ehrman újszövetségi professzort is ebből a szempontból.


Igaz, ő korábban hívő volt, de elvesztette a hitét, és agnosztikusnak tartja magát. Bár abból, ahogyan támadja a Bibliát, inkább ateistának tűnik már. Támadásait elsődlegesen a szövegkritika alapján teszi, de legalább jogosan kritizál, mert ő valóban ismeri a Szentírást, tudja olvasni eredeti nyelven is, szemben a laikus valláskritikusokkal

2019. jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%

#11


Igen, erről én is hallottam, hogy elveszítik a hitüket. Lássuk be: a szentírástudomány nem való mindenkinek. Olyannak nem, akinek fundamentalista nézetei vannak a kereszténységről, illetve a Bibliáról.


De hozzáteszem azért, hogy a radikális nézetekkel sem értek egyet, például amit Izajás könyvével művelnek, az számomra inkább a tudományosság látszata, de nem tudomány. Úgy látom, hogy azért szedik darabokra a könyvet, mert racionalizálni akarják, főleg a Nagy Küroszról szóló jövendölés lehet zavaró. Amennyit tudok Izajás könyvének héber szövegéről, nem látom pl. megalapozottnak pl. az 55-66 fejezeteket a fogság utáni időszakra tolni, mert akkor Ezdrás-Nehémiáshoz, illetve Jóbhoz kellene hasonlítania, és információim szerint ez nincs így. De ez csak az én véleményem, nem akarok offolni.

2019. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Jó kérdés. Egyetértek.
2019. jún. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

A kérdező nyilván a vallásokat meséknek tartja és ezért nem érti, hogy hogyan lehet ilyesmit egyetemi szinten tanulni, tanítani.


Attól függetlenül azonban, hogy minek tartjuk, bármit lehet egyetemi szinten tanulni, tanítani. Pl. a meséket is, pedig azok tényleg mesék :)

2019. jún. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
+16 a kultúrához sincs semmi köze a kérdezőnek, hisz az európai kultúra görög-római-keresztény pilléreken nyugszik. Pl. egy Ady verset nem tud felfogni, aki nem látja ezt be.
2019. jún. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 lilla64 ***** válasza:
88%
A teológia nem csak arrúl szól,hogy bebiflázzák a Bibliaverseket.Sokáig én is azt gondoltam,de most van egy pap ismerősöm,csak elámúltam,hogy miket nkellett tanúljanak.
2019. jún. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha te olyan műveltnek gondolod magad, akkor talán képes vagy használni az internetes keresőt és megtalálhatod, hogy mit tanítanak a teológián, mondjuk a Pázmányon.

Barátnőm is itt végzett egyébként, kánonjogász lesz a doktori elvégzése után.

2019. jún. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Miért? A jogásznak, politikusnak miért kell diploma? Lehetne 8 osztállyal is szemétkedni, sőt azoknak jobban is megy.
2019. jún. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!