Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jól gondolom, hogy az ateista...

Jól gondolom, hogy az ateista emberek többsége jólétben él?

Figyelt kérdés
Ha te mint ateista súlyos betegségben, nyomorban, szegénységben, kilátástalan helyzetben élnél, ahol semmi remény nincs egy jobb életminőségre, akkor is találnál értelmet az életednek és a szenvedéseidnek?

2019. jún. 2. 21:43
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

"én (már) nem foglalkozom hitvédelemmel."

Nem értetted meg: a saját személyiséged védi TUDAT ALATT a kialakult világképedet.

Ez mindenkinél így van, nálam is. A különbség csak az, hogy én, ha hallok egy érvet, akkor elgondolkodom rajta.

Teljesen függetelenül attól, hogy ki mondta, hogy mondta, milyen hangon mondta, stb.

Te meg nem vagy hajlandó gondolkodni, e helyett most megpróbálsz lejáratni.

Mintha ez számítana valamit egy érveken alapuló vitában.

2019. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
91%

A fő kérdésedre szerintem a válasz nem. Én jópár vallásost ismerek, aki jólétben él, de kevés emberről tudom, hogy ateista, mivel ezt kevésbé szokták kinyilatkozni az emberek, hiszen még mindig az a természetes, ha a vallásosok istenről megkérdőjelezhetetlenül beszélhetnek, míg az ateistának jobb, ha csendben marad. Így a jólétüket se tudom megítélni, ha nem tudom, ki ateista.

Az alkérdésedet pedig nem értem, miért kellene értelmet találnom a szenvedéseimnek? Azon változtatni kell vagy segítséget kérni vagy kivárni, míg vége. Ami meg az élet értelmét illeti:

Miért kellene "értelmet" keresnem az életre (és a szenvedésekre)? Úgy érted, mi az oka, hogy élünk? Hát mert szüleink létrehoztak bennünket, a szenvedés oka pedig az, hogy valami meghibásodott a szervezetünkben, vagy megtámadott valami külső szörny, pl. vírus, a nyomor oka, hogy nem kaptunk lehetőséget a szülőktől vagy az államtól vagy nem jó döntéseket hoztunk stb. stb.. Ennél mélyebben mit szeretnél megmagyarázni? Én kilátástalan helyzetben maximum arra szoktam gondolni, hogy milyen nagy baromságban hisznek vallásos embertársaim, hiszen ha jó fej lenne az istenük, akkor igazán dobhatna valami mentőövet szegény teremtményeinek. Már arra is gondoltam, hogy ha nagyon pofára esnék, és bebizonyítaná valaki vagy valami, hogy ő egy isten, akkor azt mondanám neki, hogy megvetlek, mert ha van varázserőd, akkor miért nem segítettél? De hát ugye nincsenek istenek, és sosem értem, hogy a 21. században miért hisz még bárki is bármiféle istenben, miért van szüksége erre bármely embernek, nem érzi-e baromságnak.

2019. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Voltak nehéz időszakok az életemben mégse vizionáltam képzeletbeli lényeket a fejemben, hanem helyrehoztam magam körül a dolgokat!
2019. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Ok, akkor tegyük fel, hogy olyan betegségben vagy, hogy csak rosszabb, és fájdalmasabb lesz, és tudod, hogy a biztos halál vár rád, mert az, hogy most itt írogatsz, az már jólétnek számít.

Ha ilyen ateistát ismertek, milyen a lelkiállapota?

2019. jún. 3. 21:37
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Az ateista ilyenkor sem hisz a halál utáni mennyországban, se pokolban, tudja, hogy nincs ilyen és nem is szeretne ilyesmit.
2019. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
87%
Egy haldokló beteg nem ilyesmivel törődik, amíg képes magáról gondoskodni. Hidd el, én végigjártam az utat. Csak sajnos nem én voltam a beteg hanem az ápoló. Egy haldokló betegnek meg mindegy, hogy hívő vagy sem, nem befolyásolja a lelkiállapotát. Azt csak az befolyásolja, hogy az adott pillanatban mennyire kínozza a betegsége.
2019. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 Anahystor ***** válasza:
82%
Egy nagyon kedves barátunk tavaly halt meg tüdőrákban, végig mosolygott és kedves volt mindenkivel. Ő vigasztalta a családját. És ateista maradt az utolsó pillanatig.
2019. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
A vallási vezetők anyagi megfontoltságból hozták létre a vallásaikat. Nagyon jól jövedelmez és politikai hatalmat is ad. A követőket bármire rá lehet venni. Ha az ateizmus vallás, ugyanez jellemzi.
2019. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Ez csak részben igaz (pl. a szcientológiára), az ateizmus pedig továbbra sem vallás.
2019. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Az ateizmus nem vallás és vezetője sincs.
2019. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!