Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikusokra miért jellemző...

A katolikusokra miért jellemző a babonásság? Aki nem babonás katolikus, az mit gondol erről?

Figyelt kérdés

Pl. állítólag látott valaki egy Mária-festményt könnyezni / valakinek állítólag megjelent Mária, akkor elzarándokolnak oda, és attól várják az életük rendbejövetelét / betegségből gyógyulást, stb.


Vagy a "szent tárgyakkal" ugyanez. Legyen az szentelt víz, feszület, ikon stb. Ugyanannyit ér, mint egy álomfogó.


2019. jún. 4. 12:30
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
96%

Én hívő katolikus vagyok, mégsem vagyok babonás, sőt, maga az egyház is óva inti híveit a babonáktól.

Persze előfordulnak olyan katolikusok, akik varázserőt tulajdonítanak a szenteltvíznek, vagy éppen az autójukba rózsafüzért akasztanak azzal a céllal, hogy az majd "megvédi" őket, de ez a babonás hozzáállás idegen az egyháztól.

2019. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
60%

"Egy könnyező kép mitől babona? "


Aki hisz benne, az babonás, mert csalás az egész.

Sajnos nem emlékszem a pontos vegyületre, amit festékként alkalmaznak, valamilyen kobalt származék, talán kobalt-klorid van a festékbe keverve, ez adja a kobaltkéket, ami szemben nem feltűnő.

A levegő páratartalma kicsapódik a festéken, a benne lévő kobaltvegyület hatására össze is tud gyűlni, ha olyan a páratartalom, egyszerű kémiai trükk, ilyenek a 'vérkönnyek' is, az piros nedvességképződés, aki még nem hallott az indikátorokról, annak csoda, aki meg valamelyest járatos a kémiában, meg csak nevet rajta.

Egy idő múlva más kémiai hatásokra, például oxidáció miatt elvesztik ezeket a tulajdonságukat, akkor vagy hagyják, vagy újra odapingálnak az ecsettel és máris sírdogál a Madonna, ha párás az idő.

2019. jún. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
65%

Mein Gott, mennyi babonás ember van itt, jelenleg 50% -ra van értékelve az előbbi válaszom(22.).

Hát tényleg azt hiszi valaki, hogy egy festmény, vagy egy szobor sírni kezd?

Elképesztő!

2019. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Anahystor ***** válasza:
63%
Miért ne, ha egy három napos hulla feltámadhat...
2019. jún. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

#21


És te babonának tartod-e azokat a dolgokat, amiket én megemlítettem a kérdés alatt?

2019. jún. 4. 17:42
 26/34 A kérdező kommentje:
Tehát például ha valaki elzarándokol egy szoborhoz / festményhez ami egyszer állítólag könnyezett, és reméli, hogy ettől rendbe jön az élete.
2019. jún. 4. 17:43
 27/34 anonim ***** válasza:
31%

Az bizony babona!

(A második fele.)


És tényleg hihetetlen mennyiségű babonás ember tódult ide lepontozni mindenkit.

2019. jún. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
66%

#26

Tegyük fel, hogy tényleg könnyezett, vagy tényleg megjelent. A zarándokok nem azért mennek oda, mert a képtől várnak valami csodát, nem azt várják, hogy ettől életük rendbe jön, de az imádságos út segíthet építeni az Istennel való kapcsolatot, a zarándokhelyen összejött emberek pedig együtt tudnak imádkozni Istenhez, s kérhetik a már üdvösségben élő testvéreik imáját is (a katolikusok sok protestánssal ellentétben elhiszik Krisztusnak azon ígéretét, hogy aki Őbenne hal meg, egyből örökéletre támad).

Itt olvashatsz a zarándoklatról, ami már az Ószövetségben is megjelenik:

[link]

2019. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
60%

#28, szerintem ez nem stimmel!

Ha így lenne, az emberek elsősorban egymással beszélgetnének, de ez ritka!

És nem a képet, szobrot csókolgatnák, vagy nem akarnának a közelükben maradni.

2019. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
83%

"Tehát például ha valaki elzarándokol egy szoborhoz / festményhez ami egyszer állítólag könnyezett, és reméli, hogy ettől rendbe jön az élete."


Ezt nem fogom megmagyarázni, egyszer menj el Mátraverebély-Szentkútra és megtudod, miért zarándokol oda évente több ezer ember.

2019. jún. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!