Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten büntet azért ha nem...

Ha Isten büntet azért ha nem úgy dönt az ember ahogy ő akarja, mi értelme eleve a szabad akaratnak?

Figyelt kérdés
2019. jún. 11. 11:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
35%

Már megint?

Nem büntet, de ezt a múlt héten is ezerszer megbeszéltük.

Mégis mivel büntet?

Mindenki maga választ: életet vagy halált.


Szóval a kérdésre a válasz: a kérdés hibás, mert Isten nem büntet.


Ha pedig bűn és halálvágyad van, gyűlölöd Isten, örök halált akarsz, akkor csodálkozol, ha nem kapsz örök életet?

2019. jún. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Már hogyne büntetne? Ha kárhozatra küld valakit csak mert ateistaként él, az elég komoly büntetés.
2019. jún. 11. 11:45
 3/33 Molyember ***** válasza:
72%

Így szabadon választhatod a kárhozatot is, legalábbis ezt szokták mondani. De szerintem elég meredek, hogy állandóan Isten jóságát, Jézus szeretetét emlegetik, miközben az életben töltött pár évtized miatt az örökkévalóságig szenvedhetsz a pokolban, vagy valami hasonló helyen, vagy állapotban. Ez sehogy se jön össze. Azt is mondhatnám, hogy ez zsarolás, és akkor máris elfogadható Pascal istenérve, hogy mindegy, hogy létezik-e Isten, simán csak akkor járunk jobban hosszú távon, ha hiszünk benne. De ez egy baromság, erőből senki sem tud hinni. Azt is mondják, hogy a hit maga Isten ajándéka, de ha valaki nem kapott belőle, azért nem büntethető. Van baj.

A szabad akarat meg kb. semmit sem jelent. El akarok menni a Jupiterre. És? Akarjak, senkit sem érdekel. Inkább szabad választás van, de ez is sántít, mert az emberek többsége szinte öntudatlanul éli az életét, és nem azért, mert buta lenne, hanem mert ilyenek vagyunk. Érzelemvezérelt, meggondolatlan lények. De nem mi teremtettük magunkat ilyenné (vö.: Káin vitája Istennel), és akkor a szabad választásom nem elég, hogy nem szabad, de még csak felelős sem vagyok érte. Ezen az sem segít, hogy a Bibliában világos parancsok vannak leírva, mert ha én azt választom, hogy nem érdekelnek, akkor a fentiek miatt még mindig nem vagyok felelős. Lehetne esetleg úgy nézni, hogy az ember időben változik, egyszer csak elfogadja a szabályokat, megbánja a bűneit, és máris minden rendben Isten előtt. De ez a változás sosem tudatos elhatározás kérdése, szóval erről sem tehet senki, így a hiányáért sem büntethető az ember igazságosan.

De ezeket csak én gondolom. Jó lenne, ha egy témában jártas ember is hozzászólna. (A vallási fanatizmus nem jártasság, ahogy a Biblia betű szerinti ismerete sem. Akinek új volt a fenti szövegemben Pascal említése, az biztosan nem tud érdemben hozzászólni, mert még nálam is kevésbé érti ezt a témakört.)

2019. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
21%

"Már hogyne büntetne? Ha kárhozatra küld valakit csak mert ateistaként él, az elég komoly büntetés."


Szóval akkor kijelenthetjük, hogy neked büntetés az, ha oda kerülsz, ahová vágysz. Szabad akaratot lehet jóra is használni. ki mondta neked, hogy bűnben élj?


"csak mert ateistaként él"

Hát ne élj ateistaként, ha nem akarsz elkárhozni.

Kérdés: egy ateistát mióta izgat Isten dolga?

2019. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
30%

"A szabad akarat meg kb. semmit sem jelent. El akarok menni a Jupiterre. "

Azért lehet ésszerű, teljesíthető dolgokat is akarni, nem csak marhaságokat. Mondok egyet: akarj bűntelenül élni és krisztusi szeretetben épülni

2019. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Ennyire nem lehet nehéz a felfogásod! Miért vágyna bárki is a kárhozatra? Épp az benne a büntetés hogy a saját akarata ellenére küld oda mindenkit Isten ha nem arra használja a szabad akaratát, amire ő elvárja.
2019. jún. 11. 12:16
 7/33 anonim ***** válasza:
34%

Te nem érted. Isten a LÉT, az abszolút jó, az abszolút szeretet. Ha valaki nem a létet választja, akkor az a nemlétet, a bűnt, a hazugságot, a dezinfomációt szereti. Tehát mindenki azt kapja, amit választ


"Épp az benne a büntetés hogy a saját akarata ellenére küld oda mindenkit Isten ha nem arra használja a szabad akaratát, amire ő elvárja."

Én is ezt mondom. Te a szabad akaratod a Lét ellen használod, tehát a nemlétre vágysz.

Értem, amit mondasz, de semmi értelme. Próbáld te megérteni, amit mondok.

Tehát kárhozatra (nemlétre) vágysz, de annyira félrevezetted magad, hogy már ezt sem tudod. Aki gyűlöli a bűnt, szereti Jézust

2019. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%
De továbbra is érdekel, hogy ateistaként, aki eleve örök halálra készül a materializmus szerint, miért érdekel ez a téma?
2019. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Mivel rengeteg ember él ma is Isten nélkül, a gondolatmenetednek semmi alapja.
2019. jún. 11. 12:39
 10/33 A kérdező kommentje:
Ez az abszolút jó is teljesen értelmetlen. Minden embernek más a jó, meg eleve relatív is a jó, szóval eleve egy paradoxon az abszolút jó elképzelés.
2019. jún. 11. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!