Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi komolyan gondoljá...

Jehova tanúi komolyan gondolják ezt a történetet a lengyel ateista professzorral?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, Jehova tanúi pontos oktatást kapnak arról, hogy miként beszéljenek az emberekkel. Az imént olvastam az egyik leírásukat arról, hogy a Társulat miként készíti fel a Tanúkat az ateistákkal való beszélgetésre.


Az alaphangot egy kis történet adja meg. Ehhez lenne néhány hozzáfűzni valóm. De előbb lássuk a történetet:


"„Ateista vagyok” — mondta egy lengyel professzor asszony Afrikában egy misszionáriusnak. A testvérnő azonban tudott vele beszélgetni, és odaadta neki Az élet — Hogyan jött létre? Evolúció vagy teremtés útján? című könyvet. Amikor a misszionárius visszament hozzá a következő héten, a professzor asszony ezt mondta neki: „Többé már nem vagyok ateista!” Elolvasta az egész Teremtés könyvet, és bibliatanulmányozást kért."


Forrás itt: [link]


Megjegyzésem:



A történetben valamiféle lengyel professzorról olvasunk. Azonban elképzelhető-e hogy egy PhD fokozattal rendelkező ember egyáltalán komolyan tud venni egy olyan könyvet, amelynek ez a címe:


"Az élet — Hogyan jött létre? Evolúció vagy teremtés útján?"


Már a címe is egy maszlag. Az evolúció ugyanis nem foglalkozik az élet keletkezésével. Nincs egyetlen elismert biológus sem a világon, aki azt állítaná, hogy az élet az evolúcióval keletkezett. Ez általában a vallási szekták tanítása, akik a saját butaságaikat aggatják rá a természettudományra, és azt cáfolgatják. Ha az illető lengyel professzor éppenséggel biológus volt, mosolyogva és egyúttal szánakozva kellett volna visszautasítani a könyvet... Richard Dawkins-t éppenséggel megtalálták a Tanúk egy hasonló kiadványukkal, tessenek elolvasni, az Isteni téveszmében, hogy neki, mint szakembernek mi a véleménye róla.


Az a baj, hogy ez a cikk mintha azt ültetné el a Tanúk fejében, hogy a kiadványaik annyira meggyőzőek, hogy még egy értelmiségit is képesek meggyőzni. Hát nagyon nem. Én az egyetemi éveim előtt állok, de még én is tudom, hogy ez butaság, pedig még csak ateista sem vagyok.


2019. jún. 11. 17:32
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
86%

Egy lengyel ateista professzor Afrikában, ugyan ki tudja ellenőrizni, szóval biztos igaz.

Természetesen ezek kitalált történetek, bár szerintem a jehovások többsége nem így gondolja.

2019. jún. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 Ozmium42 ***** válasza:
89%
Jehova tanúi a zavarosban halásznak, mint az összes szekta. A megvezethető emberekre utaznak. Nem céljuk, soha nem is volt céljuk a tudományos hitelesség. Az ő céljuk a tudományosság látszata. Önigazolást nyújtani a szekta tagjainak, elbizonytalanítani a szektán kívülieket, már akit lehet. De olyan mindig van, akit lehet. És pontosan emiatt mellékes az, hogy mennyire hiteles a sztori, vagy a kiadvány. Valaki harapni fog rá, és ez a lényeg.
2019. jún. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
9%

Tisztelt kérdező! Mi is a te problémád konkrétan? Mert amit összeírtál, az nagyon álhisztéria-szerű.


Olvastad a Tanúk Teremtés könyvét? Mert ha olvastad volna, pontosan tudnád, hogy részletesen benne van az, amit itt okoskodva előadtál, vagyis hogy mi az evolúciós elmélet, mivel foglalkozik és mivel nem. Mindenesetre a tudomány megkülönböztet kémiai és biológiai evolúciót (nem mintha bármelyik megismételhető és ellenőrizhető bizonyítékokkal alá lenne hitelesen támasztva).


Az általad említett Dawkins is csak nagyvonalúan átugorja az élet eredetét (vagyis a kémiai evolúciót), pedig amíg csupán egy alap nélküli virtuális házat építget, valójában ő is csak az egyik szemfényvesztő abból a társaságból!


Ajánlom még ezt a füzetet egy kis továbbképzésre, tudod a széles látókör mindenkinek jár:


[link]


Kérdező, a te nagyképűséged durván csökkenti a hiteled.

2019. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
A könyved szart sem ér. Az evolúciós gondolat nem foglalkozik az élet keletkezésével, ezért már az alapoknál hibás. El sem merem gondolni mennyi baromság lehet a könyvedben, ha már a címben is ilyen ordító hülyeség van.
2019. jún. 12. 11:22
 5/54 anonim ***** válasza:
3%

Így van ahogy mondod, az evolúciós gondolat már az alapoknál is hibás, pontosabban nincs is semmiféle alapja! Homokba épített légvár.


Ezért írtam az utolsó mondatomat a hozzáállásodról. Ez így bukásra van ítélve! Ahhoz hogy az ember tanuljon, okuljon, fejlődjön, alázat is kell.

2019. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 szp72 ***** válasza:
29%

@ "A könyved szart sem ér. Az evolúciós gondolat nem foglalkozik az élet keletkezésével, ezért már az alapoknál hibás."


Én nem vagyok Jehova tanúja, de szerintem is hülyeségeket beszélsz kedves kérdező, méghozzá meglehetősen arrogánsan. A biológiai evolúciót megelőzte a kémiai evolúció, így tanítják a tankönyvek, tehát az az evolúciós elmélet, amely nem csak a biológiai evolúciót foglalja magában valóban foglakozik az élet keletkezésével. Szerintem lehetnél egy kicsit szerényebb.

2019. jún. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Semmiféle baja nincs az evolúciós gondolat alapjainak, ugyanis bebizonyították, hogy a fajok egymásból fejlődtek ki. Amikor Darwin előjött az evolúcióval, akkor előtte rengeteg kutatást, megfigyelést, kísérletet végzett. A fajok eredete című könyve, ennek a gyümölcse, amin összegzi a bizonyítékokat.


Az u.n. "kémiai evolúció"-val, ugyan nem számoltam, szóval itt tévedtem. Viszont ez nem tartozik az eredeti, darwini gondolatmenethez. Bár ha a jehovista propaganda arra céloz a könyvével, hogy hogy az élet nem keletkezhetett spontán magától, akkor óriásit téved. Richard Dawkins és Stanley Miller kutatásai és kísérletei alapján ugyanis úgy látom, hogy ha nincs is bizonyítva a dolog, nagyon lehetséges, semmi sem akadályozza. Az viszont bizonyítva van, hogy a fajok egymásból fejlődtek ki.


Nem gondolnám, hogy tiszteletlen lennék, amikor a JT vallásszervezete által kiadott könyvről nyilatkoztam, mert így van. JT-i vallásszervezetét, ugyanis tisztességtelen, hazug emberek irányítják, nem jóhiszemű naiv emberek. A könyvüket nem tévedésből állították össze olyanra, amilyenre sikerült, hanem szándékosa félrevezetésből, ahogyan teszik ezt a saját bibliafordításukkal is. JT-it nem érdekli az igazság, csak az, hogy a maguk igazságát igazolják, és minél több embert térítsenek át a vallásukhoz, akik majd aztán alárendelik az életüket JT-i vallásszervezetének. Ez egy hazug, aljas társaság.

2019. jún. 13. 01:59
 8/54 szp72 ***** válasza:
26%

@ "Az u.n. "kémiai evolúció"-val, ugyan nem számoltam, szóval itt tévedtem."


A tévedés beismerése mindenesetre alázatra vall, akkor mégsem vagy annyira beképzelt.


@ "JT-i vallásszervezetét, ugyanis tisztességtelen, hazug emberek irányítják, nem jóhiszemű naiv emberek."


Lehetséges, de honnan tudod ennyire biztosra? Beléjük látsz? Ismersz egyet is közülük?


@ "A történetben valamiféle lengyel professzorról olvasunk. Azonban elképzelhető-e hogy egy PhD fokozattal rendelkező ember egyáltalán komolyan tud venni egy olyan könyvet,"


Én simán el tudom képzelni, szerintem több olyan egyetemi tanár is lehet, aki nem fogadja el az evolúciót vagy akár szó szerint is elhiszi a bibliai történetet.


@ "Már a címe is egy maszlag. Az evolúció ugyanis nem foglalkozik az élet keletkezésével. Nincs egyetlen elismert biológus sem a világon, aki azt állítaná, hogy az élet az evolúcióval keletkezett. Ez általában a vallási szekták tanítása, akik a saját butaságaikat aggatják rá a természettudományra, és azt cáfolgatják. Ha az illető lengyel professzor éppenséggel biológus volt, mosolyogva és egyúttal szánakozva kellett volna visszautasítani a könyvet..."


Ugye ez az amiben nagyot tévedtél, s könnyen lehet akkor, hogy az emberi jellemek megítélésében is nagyot tévedsz. Nem árt ha az ember óvatosabban, szerényebben, a tévedés lehetőségével is számolva fogalmaz.

2019. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
14%

"Bár ha a jehovista propaganda arra céloz a könyvével, hogy hogy az élet nem keletkezhetett spontán magától, akkor óriásit téved. Richard Dawkins és Stanley Miller kutatásai és kísérletei alapján ugyanis úgy látom, hogy ha nincs is bizonyítva a dolog, nagyon lehetséges, semmi sem akadályozza."


Teljesen el vagy maradva az élet keletkezésének reális vagy irreális lehetőségét illetően, nem ismered a hozzáférhető irodalmat, de habzó szájjal mondod a magadét. Olyan szintet képviselsz, mint ami a kocsmákban található. A régi kommunista rendszerben voltak ilyen koncepciós figurák, akiket a párt nagyra tartott, és ócska kitüntetéseket aggatott rá. A verőlegények is így gondolkodtak, meg az ss katonák, akiknek az intelligenciahányadosuk a 0 alatt volt.


Netán ha a Youtubra tévedsz józan pillanatodban, esetleg időzz el itt: Baumann Miklós: Keletkezés vagy teremtés? https://www.youtube.com/watch?v=XVcPGUrgMNg


Azután az élet spontán keletkezésének állításában végre dugulj el, mert tudományosan van bizonyítva, hogy nem működik.


Az emberi történelem szerencsétlenségéhez tartozik, hogy az ilyen alulművelt figurák tömegével teremnek, akik nem csak szóban szemetelnek, de a valóságban is, tönkreteszik a bolygót, vadorzóként hurkot állítanak védtelen állatoknak, s okozzák a szenvedést megállíthatatlanul. S közben vigyorognak, a saját képzelt igazságosságuk fényében tetszelegnek. Az alázatnak egy szikrája sincs meg bennük, pedig a valódi tudomány alázatra tanít, azért van belőle olyan kevés, aki ezt képviseli.

2019. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
25%

a kérdező akárhogyan is fogalmazott jól vagy rosszul, de én szerintem ...x-szer értelmesebb REÁLISABB pontosabb érveket mondott mint a " MEKK ELEK mindenhez kiválóan értő iskolázatlan, ezermester a régi meséből"=kb. a JEHOVA örtorony szakember tudás háttér szinvonal.


rengeteg okos ember van a földön aki a tudásért tett is valamit nem csak HOPP és LETT VILÁGOSSÁG.

pl itt az egyik ezt mondja:


ezekről lehet majd beszélgetni milliárd évek mulva vagy x100000000000x.....milliárd évek múlva is. vagyis örökké. soha de soha sem fogja ezt ember megtudni az igazat. amik meg kiderülnek folyamatosan az pont azt fogja erősíteni, hogy még lehet hogy a Teremtőt is Teremtették és NINCS VÉGE! sem eleje.


hu.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking


hvg.hu/tudomany/20181017_stephen_hawking_utolso_uzenete_konyv_rovid_valaszok_a_nagy_kerdesekre


".. A márciusban elhunyt elméleti fizikus számos előrejelzést adott a következő 100 évre vonatkozóan, és kifejtette álláspontját a világ tíz, talán legnehezebb kérdéséről is.Szomorú napként vonult be a történelembe 2018. március 14-e, ekkor hunyt el ugyanis a világ (egyik) legokosabb embere, Stephen Hawking. A brit elméleti fizikus rengeteg tudományos publikációt és könyvet hagyott hátra az utókor számára, utolsó könyvét azonban csak most mutatták be Londonban.

..Hawking számos erős kijelentést tett. Ezek közül az egyik legerősebb megállapítása, hogy Isten nem létezik, és nincs sem túlvilági élet, sem pedig valamilyen felsőbb hatalom. Mint írta: "mindenki szabad akaratából hihet abban, amiben szeretne, véleményem szerint azonban a legegyszerűbb magyarázat, hog Isten nem létezik." Hawking szerint senki sem teremtette a világot, és nincs senki, aki a sorsunkat irányítaná, véleménye szerint pedig ebből az következik, hogy valószínűleg sem a túlvilági élet, sem pedig a mennyország nem létezik. .."



ELÉG VILÁGOS KÖVETKEZTETÉSRE JUTOTT ÉLETE VÉGEN EZ A TUDÓS!

2019. jún. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!