Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi komolyan gondoljá...

Jehova tanúi komolyan gondolják ezt a történetet a lengyel ateista professzorral?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, Jehova tanúi pontos oktatást kapnak arról, hogy miként beszéljenek az emberekkel. Az imént olvastam az egyik leírásukat arról, hogy a Társulat miként készíti fel a Tanúkat az ateistákkal való beszélgetésre.


Az alaphangot egy kis történet adja meg. Ehhez lenne néhány hozzáfűzni valóm. De előbb lássuk a történetet:


"„Ateista vagyok” — mondta egy lengyel professzor asszony Afrikában egy misszionáriusnak. A testvérnő azonban tudott vele beszélgetni, és odaadta neki Az élet — Hogyan jött létre? Evolúció vagy teremtés útján? című könyvet. Amikor a misszionárius visszament hozzá a következő héten, a professzor asszony ezt mondta neki: „Többé már nem vagyok ateista!” Elolvasta az egész Teremtés könyvet, és bibliatanulmányozást kért."


Forrás itt: [link]


Megjegyzésem:



A történetben valamiféle lengyel professzorról olvasunk. Azonban elképzelhető-e hogy egy PhD fokozattal rendelkező ember egyáltalán komolyan tud venni egy olyan könyvet, amelynek ez a címe:


"Az élet — Hogyan jött létre? Evolúció vagy teremtés útján?"


Már a címe is egy maszlag. Az evolúció ugyanis nem foglalkozik az élet keletkezésével. Nincs egyetlen elismert biológus sem a világon, aki azt állítaná, hogy az élet az evolúcióval keletkezett. Ez általában a vallási szekták tanítása, akik a saját butaságaikat aggatják rá a természettudományra, és azt cáfolgatják. Ha az illető lengyel professzor éppenséggel biológus volt, mosolyogva és egyúttal szánakozva kellett volna visszautasítani a könyvet... Richard Dawkins-t éppenséggel megtalálták a Tanúk egy hasonló kiadványukkal, tessenek elolvasni, az Isteni téveszmében, hogy neki, mint szakembernek mi a véleménye róla.


Az a baj, hogy ez a cikk mintha azt ültetné el a Tanúk fejében, hogy a kiadványaik annyira meggyőzőek, hogy még egy értelmiségit is képesek meggyőzni. Hát nagyon nem. Én az egyetemi éveim előtt állok, de még én is tudom, hogy ez butaság, pedig még csak ateista sem vagyok.


2019. jún. 11. 17:32
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
16%

Már bocsánat, de ez nem "világos következtetés", hanem ellenőrizhetetlen és bizonyíthatatlan spekuláció! Világos következtetés az lenne, ha számtalanszor ellenőrizhető és reprodukálható kísérletek sokasága alapján értelmeznénk a látottakat.


Másrészt pedig más, szintén magasan képzett egyetemi tanár vagy kutató pedig hisz egy intelligens Alkotóban, vagy Istenben és elveti az evolúciót.

2019. jún. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
68%

#11

Nincs "vagy", Istenben úgy is lehet hinni, hogy elfogadjuk az evolúciót, a kettő nem zárja ki egymást.

Egyébként az evolúció, a fajok változása egy napjainkban is megfigyelhető jelenség, szóval nincs itt kérdés szerintem.

2019. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
72%

Mindig jót mosolygok, amikor elolvasom egy ilyen kérdés alatt, hogyan mutatják meg valódi arcukat a "hívő" emberek.


Jó pár éve egy angliai boszorkány coven vezetője, hajlandó volt egy riporternek pár kérdésére választ adni, és az egyik legnyilvánvalóbb a következő volt. "Szoktak e a keresztények ellen valamilyen szellemi úton fellépni, átkozni őket, vagy valamilyen formában, ellehetetleníteni a munkájukat" A válasz ez volt a magát boszorkánynak tartó nőtől. "Miért volna rá szükség? Nézzen szét a világban, a magukat kereszténynek vallóak, a mi "segítségünk" nélkül is elég pusztítást végeznek, és üldözik el, az esetlegesen velük rokonszenvezőket"


És mennyire igaza volt ennek a nőnek.

2019. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
9%

Szia!

Attól hogy valakinek van PhD-ja (nekem is) még nem azt jelenti hogy nem lehet hite. Egy értelmiségi attól értelmiségi hogy képes meglatni az igazságot. Képes felmerni a logikáját. Isten szava logikusabb és többet ígérő mint egyes szabad kőműves vagy magát nagy professzornak tartó halandó ateista emberek elméletei. Persze ezt mindenki szabadon dönti el. Én nem vagyok szélsőséges agresszív vagy fanatikus tanú, nem szeretem erőltetni a nézeteimet. Természetesen beszélek róla és megismertetem de ezt mindenki egyénileg kell befogadja vagy elutasítása.

Tisztelettel, Miklós!

2019. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
45%

a tanulás,tudás az tiszteletet érdemel. de az is igaz hogy rengeteg phd szuletett, pl. irodalom,..., .stb.

a témaköre az KÖZEL SEM MINDEGY ha már a tudomány vallás amiről van szó . pl irodalom,nyelv,..PHD TUDÓS az persze hogy akár a sátánban is hihet vagy bármiben. - ez csak egy megjegyzés volt , hogy a könyv tudós irójával még millió phd tudós köszönő viszonyban sincs EZT LÁTNI KELL!!!

2019. jún. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Miklós! Ha már PhD, akkor legalább a fogalmakkal ne dobálódzunk vaktában, mert a bizonyítás bizony egy felsőfokú képzésben részesült embernek is szükséges. Márpedig még soha senki sem bizonyította, hogy létezik "szélsőségesen agresszív, fanatikus" valódi Tanú! Ezek a jelzők nem kicsit durvák és sértők, hiszen egy igazi Jehova Tanúját nem lehet ilyen módon minősíteni!
2019. jún. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
0%
Az evolúciós elmélet, mondom ELMÉLET, nem a fajok változása! Nagy tévedés! Amiről te beszélsz, az pusztán mutáció. Az emberi fajon belül is óriási a változékonyság, de mégis teljesen egyenrangúan egyazon fajba tartozunk. Mellesleg a fajfogalom, azaz az egy fajba tartozó egyedek meghatározása is önkényes a materialista evolucionisták részéről. Ők egy sokkal szűkebb csoportot értenek alatta, a Biblia viszont egy tágabb "nem-ről" beszél. A fajbesorolás pedig távolról sem egyszerű és következetes, sokszor kell módosítani. Különben kb. 20 féle fajfogalom létezik.
2019. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
88%

kedves 16,17 es


"még soha senki sem bizonyította, hogy létezik "szélsőségesen agresszív, fanatikus" valódi Tanú! Ezek a jelzők nem kicsit durvák és sértők, hiszen egy igazi Jehova Tanúját nem lehet ilyen módon minősíteni!"


csak egy megjegyzés : mint ahogy SZINTÉN sehogyan sem lehet bizonyítani azt sem hogy van igazi jehova tanúja! mivel ezt csak az őrtorony szekta igazolhatná papíron egy VÁLLALKOZÓ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG ,de ANNAK MEG EGYETLEN SZAVA-ÍRÁSA SEM MEGBÍZHATÓ! AZ EGY 100% OS SZÉLHÁMOS TÁRSASÁG! egy szava hihetetlen, megbízhatatlan banda! erről pedig nincs mit vitázni szinte semmi a rengeteg tény miatt.


nekem úgy tűnik, hogy a " miklós " csak PAPIRON jehova szektás,

mert LEHET csak pár DB értelmesebb emberi vallási nézetekkel ért velük együtt és valószínű más keresztényi vallási nézetekkel úgyszintén. hogy vitázik az teljesen normális hiszen ez egy fórum.


egy buta jehova szektás társaság nem tud teljesen hülyének nézni egy tanultabb, náluk jóval értelmesebb embert még ha jehova is!

csak FEHÉR HOLLÓ az igen igen ritka köztük aki fel is vállalja hogy jehova szektás egy "kicsit".

2019. jún. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
0%

Amit tényleg nem lehet bizonyítani: az utolsónál azt, hogy nem félrevezetett, megtévesztett, esetleg valami személyes sértettség által köpködő, gyűlölködő és uszító ember.


Ezzel a kategóriával viszont nem lehet értelmes vitát folytatni...

2019. jún. 16. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
88%

kedves 19 es , gondolom JEHOVA szektás?!


hogy te mit gondolsz hogy mit tartasz gyűlöletnek az engem egyáltAlán nem érdekel hiszen eleve semmi közöd hozzá és eleve nem a te értékrended alapján élek. de elárulom tudod mint ÉRZÉST a szekta iránt semmit de semmit sem érzek. mint ahogy egy bíró, ügyész,..sem gyűlöli azt akiről véleményt vagy határozatot mond! tudod én is így vagyok vele. ami rossz az rossz! csak azt tudom hogy BIZONYÍTOTTAN KÁRTÉKONYAK a családokra, és erről TISZTÁN VILÁGOSAN ÁLLÁST FOGLALNI AZ NEM gyűlölet!

felvilágosítalak: az VÉLEMÉNY!

ha 1 jehova szektást is gyűlölnék azt az illetőnek és mindenkinek meg is mondanám mert megmondani az nem szégyen!csak tudod a gyűlölet az GYENGESÉG, sokszor a tehetetlenség velejárója, és a saját emberi szervezet rongálója. ha én saját magamnak ezt okoznám akkor abban biztos lehet 100% ban hogy nyoma is lenne a másik oldalon mert csak úgy vállalnék ilyet hogy ha már saját magamnak is ártok egészségileg azt meg nem tartom jó üzletnek mert a jehova szektások még ennyit sem érnek! mint mondtam ez VÉLEMÉNY! és NEM BÍRÁLAT!

2019. jún. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!