Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi komolyan gondoljá...

Jehova tanúi komolyan gondolják ezt a történetet a lengyel ateista professzorral?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, Jehova tanúi pontos oktatást kapnak arról, hogy miként beszéljenek az emberekkel. Az imént olvastam az egyik leírásukat arról, hogy a Társulat miként készíti fel a Tanúkat az ateistákkal való beszélgetésre.


Az alaphangot egy kis történet adja meg. Ehhez lenne néhány hozzáfűzni valóm. De előbb lássuk a történetet:


"„Ateista vagyok” — mondta egy lengyel professzor asszony Afrikában egy misszionáriusnak. A testvérnő azonban tudott vele beszélgetni, és odaadta neki Az élet — Hogyan jött létre? Evolúció vagy teremtés útján? című könyvet. Amikor a misszionárius visszament hozzá a következő héten, a professzor asszony ezt mondta neki: „Többé már nem vagyok ateista!” Elolvasta az egész Teremtés könyvet, és bibliatanulmányozást kért."


Forrás itt: [link]


Megjegyzésem:



A történetben valamiféle lengyel professzorról olvasunk. Azonban elképzelhető-e hogy egy PhD fokozattal rendelkező ember egyáltalán komolyan tud venni egy olyan könyvet, amelynek ez a címe:


"Az élet — Hogyan jött létre? Evolúció vagy teremtés útján?"


Már a címe is egy maszlag. Az evolúció ugyanis nem foglalkozik az élet keletkezésével. Nincs egyetlen elismert biológus sem a világon, aki azt állítaná, hogy az élet az evolúcióval keletkezett. Ez általában a vallási szekták tanítása, akik a saját butaságaikat aggatják rá a természettudományra, és azt cáfolgatják. Ha az illető lengyel professzor éppenséggel biológus volt, mosolyogva és egyúttal szánakozva kellett volna visszautasítani a könyvet... Richard Dawkins-t éppenséggel megtalálták a Tanúk egy hasonló kiadványukkal, tessenek elolvasni, az Isteni téveszmében, hogy neki, mint szakembernek mi a véleménye róla.


Az a baj, hogy ez a cikk mintha azt ültetné el a Tanúk fejében, hogy a kiadványaik annyira meggyőzőek, hogy még egy értelmiségit is képesek meggyőzni. Hát nagyon nem. Én az egyetemi éveim előtt állok, de még én is tudom, hogy ez butaság, pedig még csak ateista sem vagyok.


2019. jún. 11. 17:32
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
84%

"

Megmosolyogtató, hogy úgy adjátok elő ezt a listát, mintha valami titok lenne, amit most jól lelepleztek. Gyerekes viselkedés, hiszen maga a kérdéses tanítások változása, kiigazítása, helyretétele tény és természetes is azoknak, akik nem állítják magukról, hogy tévedhetetlenek, mint a pápa!"

Majd írod:

"hiszen az első keresztényekről is a legaljasabb rágalmakkal beszéltek az egész társadalomban"


Most akkor ezek bárki számára hozzáférhető információk, amit nem rejtegettek, vagy csak rágalmak és egy szó se igaz belőle? Mintha ütné egymást a két dolog, gondolom ez a szokásos mismásolás.


"Sőt azóta is számtalanszor szenvedett az igazság."

Az lehet, de ez az igazság biztos nem a szektádban van, ha ennyiszer változik a tanítás. Már ha az igazság alatt nem olyan szubjektív dolgot értesz, amit a vezető testület (ugye vezetőnek se hívassátok magatokat, mondta Krisztus) időnként teljesen átértelmez.


"Összességében azon kéne elgondolkozni minden hamis tanon és babonán elő egyháznak és vallásos szervezetnek"

Azt írod, "hamis tanon" élő vallásos szervezetnek. Nincs is jobb példa ennél nálatok, hiszen ti is elismeritek a tanok folyamatos átírásával, hogy bizony hamis tanokat tartotok.


"addig bizony eljár felettük az idő és minden hazugságuk napfényre kerül"

Úgy látszik, hogy az idő itt egyedül a ti tanaitok felett jár el, mert folyamatosan módosítani kényszerültök. S ezekre a hamis tanokra, Isten örök és változatlan igazságának meghamisítására fény is derül, például én is idéztem fentebb hozzászólásomban.


"Pedig bizony Jézus szerint a cselekedeteikrôl ismerszik meg az, aki az Ő követője!"

Isten örök és állandó igazságának folyamatos átírása mennyire krisztusi cselekedet? Mikor történt, hogy Krisztus visszavonta bármelyik tanítását, hogy valami teljesen ellenkezőt tegyen helyére?

2019. jún. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
0%

"Most akkor ezek bárki számára hozzáférhető információk, amit nem rejtegettek, vagy csak rágalmak és egy szó se igaz belőle?"


Most is manipulálsz! Két kiragadott rész és mondat, melynek a PONTOS ÉRTELMEZÉS és a szövegösszefüggés adja meg az értelmét.


Az első értelmezése nem jó, hiszen ezt írtam: "... maga a kérdéses tanítások változása, kiigazítása, helyretétele tény és természetes ..."


De azt is írtam, hogy nem tartom hitelesnek a listát a manipulatív jellege miatt. Tehát a fenti mondatom NEM az általad személyes meggyőződés nélkül, rosszindulatúan terjesztett konkrét listára értendő, hanem a köztudomású tényre, miszerint az igazságkeresés útja hosszú és természetszerűen kiigazításokat tartalmaz.


A másik megjegyzésem az első sz-i keresztényeket ért támadásokról azért volt érv, mert ha nem győződtél meg a lista pontosságáról, akkor nyilván azért terjeszted mégis erkölcstelenül, mert azzal mentegeted magad, hogy "annyi rosszat mondanak úgyis róluk". Mi más marad mentséged - ami ugyan nem mentség, de mindegy?


"Az lehet, de ez az igazság biztos nem a szektádban van, ha ennyiszer változik a tanítás."


Egyrészt a katolikus egyházzal ellentétben Jehova Tanúi nem szekta, bizonyítani nem tudod, csak rágalmazol! Másrészt pedig szerinted azok, akik az igazság kutatása közben rendre kiigazítják a korábbi téves nézeteiket, nem találhatják meg az igazságot?


Ez aztán a logikus érvelés!


Nem éppen azoknak van erre egyáltalán esélye, akik mernek és akarnak önkritikát gyakorolni és az ilyen rosszindulatú vádaskodások milliói ellenére is kiigazítják tévedéseiket? Persze, lehet ezt másként is csinálni, a hatalom és tekintély nyelvén, a laikusok milliói megvezetésével!


"ugye vezetőnek se hívassátok magatokat, mondta Krisztus"


A Vezető Testület egy JOGI kifejezés, nem pedig vallási cím, megszólítás, mint a tisztelendő vagy az Atya, mi utóbbi valóban Írás ellenes.

A Tanúk nem hívják "vezetőnek" egyik testületi tagot sem, együttes testületi jogi terminus csupán.


"Azt írod, "hamis tanon" élő vallásos szervezetnek. Nincs is jobb példa ennél nálatok, hiszen ti is elismeritek a tanok folyamatos átírásával, hogy bizony hamis tanokat tartotok."


Minden fontos hamis alaptant (melyeket a nagyobb egyházakból örököltek) már az elején elhagytak, amiket később módosítottak, azok jelentősége eltörpül azokhoz képest. Az orvosi kérdéseket érintő tanítások pedig a nagyobb tudományos ismerettel változtak, ha szükség volt rá.


"Isten örök és állandó igazságának folyamatos átírása mennyire krisztusi cselekedet?"


A hazudozás mennyire krisztusi cselekedet? Mert ugyanis amikor megfogalmaztad ezt, akkor nem mondtál igazat. Isten örök és állandó igazsága igazság marad mindörökre, de annak emberi értelmezése éppen csak sok ezer, magát kereszténynek nevező vallási közösséget hozott létre.


Ezek közül EGYEDÜL Jehova Tanúi vállalják az igazság PONTOS megismerésének a rögös útját. És nem azok a szervezetek lesznek sikeresek, amelyek a dogmákat, mítoszokat és pogányságból átvett vallásos tanokat bebetonozták és tekintélytisztelettel, valamint megkérdőjelezhetetlen hatalommal őrzik azt.


És akárhányszor érvelsz ezzel a hazugsággal, az igazságkeresés egy FOLYAMAT, változásokkal és kiigazításokkal jár. Akik ezt nem teszik, azok nem ismerik meg az igazságot, amiről Jézus azt mondta, hogy "szabaddá tesz"!

2019. jún. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az az igazi keresztény, aki tud és akar is JÉZUSRÓL valamint az evangélium üzenetéről beszélni.


Elolvastam a fenti hozzászólásokat, és szomorúan állapítottam meg, hogy mindenki foggal-körömmel próbál ragaszkodni a saját maga IGAZSÁGÁHOZ.


Ez egyáltalán nem biblikus.


Ha Jehova Tanúi magukat Jézus követőinek mondják, és EGYEDÜL csak ők rendelkeznek PONTOS ismerettel, akkor miért nem JÉZUSRÓL !!! - kínszenvedéséről, haláláról és feltámadásáról - prédikálnak?


Annyira PONTOS ismerettel rendelkeznek Jézusról, hogy a tanításukban és a saját fordítású bibliájukban lekicsinylően beszélnek Jézus személyéről:


-szerintük NEM Isten ( ha ez igaz lenne, akkor nem lenne igaz a MEGVÁLTÁS sem), ez igazi istenkáromlás!!!


- meggyalázták a keresztjét (kínoszlop)


- Jézus neve helyére Jehova nevét írták a bibliájukba, megmásítva ezzel a bibliai igazságokat


- Jézus parancsolataiból nem tartják be a másodikat (embertársak iránti szeretet)


-Jézus parancsolataihoz saját maguk által gyártott emberi szabályokkal próbálják a tagokat életét irányítani


- tanításukból hiányoznak olyan "életmentő" ismeretek mint pld. bűnvallás, bűnbocsánat, megtérés, újjászületés, békesség, kegyelem, stb.


Mi is az evangélium üzenete, amit egy kereszténynek hirdetni kell?


"Kegyelemből van üdvösségetek HIT által, és ez a HIT a Jézus Krisztus szenvedésébe, halálába és feltámadásába vetett hit egyes-egyedül"


Jehova Tanúi: Ti ezt valljátok és hirdetitek?

2019. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

Volt türelmem végig olvasni.

Képzetlen tanúk fogalmaznak meg kritikát az evolúcióval szemben.

Minden érvelés logikátlan,hibás de ami tetszett!!a rendszeres önellentmondás.

Óriási öngólok kiemelve pl a harmadik oldalt.Én nektek tanúk már leirtam: tanuljatok mert a vezető testülettel együtt vagytok olyan buták hogy nemtalálok hasonlatot.


Teológiai ismeret sekélyes,önkényeskedő,önellentmondó,logika mentesek,buta hasonlatok,szegényes értelmezések,irreális következtetések.


TANULJATOK!!!

2020. máj. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!