Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a hit Isten ajándéka,...

Ha a hit Isten ajándéka, azért vannak hitetlenek, mert Isten nem ajándékozott meg mindenkit egyenlően?

Figyelt kérdés
2019. jún. 15. 13:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
17%
Azért vannak hitetlenek,mert ők elutasítják Isten nagylelkű ajándékát!
2019. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Hogy valaki komolyan vegyen ilyen ajándékot, ez már magában előfeltételezi a hitet.
2019. jún. 15. 13:59
 3/32 anonim ***** válasza:
5%
Mindenkinek megvan a lehetősége rá, hogy higgyen. Döntés kérdése, hogy elfogadod-e.
2019. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
64%
Élni jobb, mint hinni.
2019. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

A hit hogyan lehet döntés kérdése?

Te el tudnád dönteni hogy mostantól a pogány földanya kultuszt tartod igaznak és ettől a pillanattól őszintén hinnél is benne?

2019. jún. 15. 14:15
 6/32 Alain Delon ***** válasza:
47%
Figyelj! Amiért valakinek "hite" van, attól még nincs valami. Pl. ha hiszel ilyen Isten nevű lényekben, azok még attól nincsenek, csak üres képzelődés az egész.
2019. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

Kétmilliárd muszlim potyára hisz Allahban, csak a papjaik mesélik be nekik, hogy létezik.

Ha meg nincs is, akkor hogyan adhatná ő a hitet ajándékba?

2019. jún. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
16%

Isten mindenkinek megadta a hit-et, személyválogatás nélkül. Olyan egyébként nincs is, hogy valaki valamiben ne hinne, ez képtelenség.

Ha valaki azt mondja magáról, hogy semmiben sem hisz, különösen a jóIstenben nem hisz (sic) :)

Akkor ő abban hisz, hogy a "semmiben" hisz. Igen, mert még a "semmiben" is lehet hinni. Az más kérdés, hogy olyan, hogy semmi, nincs is (csak a képzeletükben), de hinni azért lehet benne.



"Aki nem hisz, az hiába mondja: Uram, Uram! Aki nem hisz, az menekülésben van. Mivel önmaga elől menekül, ez olyan, mintha valaki az árnyékát akarná elhagyni.


A hit az egyben terápia is. Gyógymód. Azt, hogy valaki Mellettem döntött, vagy sem, éppen az mutatja, hogy mennyire halad a gyógyulás útján. Jelen állapota tanúskodik arról, hogy valóban Mellettem döntött-e. Az már nem igazán lelki-beteg, aki elindult a gyógyulás útján. Vagyis azon az úton, mely Velem azonos.


A boldogság tudati és érzelmi állapotot egyaránt hordoz. Hozzászoktatok, hogy nem vagytok őszinték egymáshoz. Ez helyén is van addig, míg okos óvatosság ennek irányítója. Sajnos azonban, hogy ez a stílus átvetítődik igen gyakran a másik két területre is. Gyakran nem vagytok őszinték önmagatokhoz sem. Ennek csak káros következményei vannak, mivel aki nem őszinte önmagához, az nem megoldani igyekszik problémáit, hanem szőnyeg alá söpörni. Ennek minden esetben az a következménye, hogy az elfojtott probléma álarcot öltve és megerősödve újra előjön, s akkor már sokkal nehezebb megbirkózni vele. Legtöbb ember idegileg azért megy tönkre, mert nem őszinte önmagához.


A másik terület, mely az előzőhöz szorosan kapcsolódik, és melyre kivetítődik őszinteségetek hiánya, a Velem való kapcsolatotok. Valójában ez megelőzi az előzőt.

Jézus; A HANG - könyv 15


Mert nem vagytok őszinték Hozzám, ezért nem vagytok őszinték önmagatokhoz sem. Márpedig aki nem őszinte Hozzám és önmagához, annak lelkében elképzelhetetlen bármiféle gyógyulás, bármiféle fejlődés."

2019. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés, én például agnosztikus vagyok, de bár úgy tudnék hinni Istenben mint a hithű keresztények, nem gondolom, hogy ha létezik Isten ő akarta volna, hogy én vagy bármelyik agnosztikus vagy ateista megkérdőjelezze a létezését. Egyszerűen csak nem tudok úgy hinni benne, mint ahogy a tudományban, holott nincs rá tudományos bizonyíték, hogy Isten nem létezik, ezért nem vagyok hajlandó tagadni sem a létét, ahogy egy ateista tenné.


# 7 A muszlimok saját elmondásuk szerint ugyan azt az Istent imádják mint a keresztények és a zsidók. Az Allah valójában nem az Isten neve az iszlámban, mint ahogy a Yahweh a zsidóknál és a keresztényeknél, az Allah az egy és oszthatatlan Istent jelenti, az arab keresztények is az Allah kifejezést használják Istenre.

2019. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
13%
Már megint ez a butaság, hogy Isten vs. tudomány, nem értem, honnan szedik ezt az emberek. Pont hogy a tudomány erősítheti meg a hitet. Aki művelt és okos, és sokat tud a természet működéséről, a világ kialakulásáról stb. azoknak a nagy része úgy gondolja, hogy egy ilyen bonyolult rendszer nem tud csak úgy magától létrejönni a semmiből, kell, hogy legyen valamiféle teremtő. Sok ember kifejezetten ezért lett istenhívő, miután elkezdett természettudományokkal foglalkozni.
2019. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!