Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten a Lét, a bűn pedig...

Ha Isten a Lét, a bűn pedig az Isten hiánya (Léthiány), akkor hogyan lehetnek ezek egyszerre jelen?

Figyelt kérdés
Miként lehet az, hogy a Lét és a Léthiány egyszerre van valahol?
2019. jún. 13. 09:39
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A bűnt az életben, a létben követjük el, láthatóan mégsem lép fel léthiány az elkövetésekor.
2019. jún. 13. 09:43
 2/26 anonim ***** válasza:
54%
Ebben a formában a "lét" nem az életet jelenti, hanem azt, hogy ha Istent követve éled az életed, akkor élsz igazán helyesen és azt az utat követve földi életed után az örökkévalóságban a mennyországban élsz tovább. Ellenkező esetben az örök szenvedés marad, az viszont nem "lét".
2019. jún. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ha így értelmezzük. De sokszor látom, hogy úgy definiálják a bűnt, hogy az az Isten hiánya (léthiány). És mivel a bűn (Isten hiánya) az evilágban történik, Isten hiánya már itt megvalósul. Vagyis a léthiány ide is vonatkozik, nem csak a túlvilágra.
2019. jún. 13. 10:13
 4/26 A kérdező kommentje:
Arra a kérdésre, hogy Isten miért teremtett bűnt, szokott az lenni a válasz, hogy azt nem teremtette, hanem a bűn az Isten hiánya. Tehát a bűn elkövetéséhez Isten hiányának kell lennie, még az evilágban, mert az a feltétele és mert itt követjük el azt. Ha Isten hiánya a Léthiány, akkor a Léthiány mint olyan, az az evilágra vonatkozik.
2019. jún. 13. 10:21
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem vagyok teológus, de ha feltételezem, hogy jól írod, amit írsz, akkor egyszerű: A bűn nem Isten teljes hiánya. Vedd figyelembe:

1. Az emberek a bűnbeesés következményeként születésüktől fogva haldokolnak. Tehát eleve hiányállapottal születnek, de mégis megszületnek, mert Isten fenntartja a világot.

2. A bűn nem feltétlenül azonnal okoz halált. A bűn amolyan dominó effektusként működik. Te rombolod általa a lelked, valaki valahol meg közvetlenül bele hal a következményébe.


Amúgy nekem valahogy sántít ez a Bűn=Léthiány leírásod. A bűn elszakadás Istentől, de az elszakadás egy folyamat. Én így gondolom.

2019. jún. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván sehogy, hisz kölcsönösen kizárnák egymást. De a 35%-os (vagyis mostmár 34) agymenéseiben kár is logikát keresni, mint az említett példa is mutatja. Nála csak az számít hogy újra és újra jól beszólhasson mindenkinek, hogy a beszólásnak értelme is legyen, az nem kritérium.
2019. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Amúgy jó válaszok születtek hívő részről is, ha a léthiányt a bűn miatti, majdani ítéletkor kapott kárhozattal, megsemmisüléssel azonosítjuk. Ez logikus. A 35-ös féle logika viszont teljesen hibás. Kíváncsi vagyok, hogy reagálni fog-e erre, vagy ez a kérdést pont "nem látja", mint múltkor is, mikor ugyanezt a kérdést kiírtam.
2019. jún. 13. 10:53
 8/26 anonim ***** válasza:

Ilyen formában az abszolút igazság, a lét, az Isten, az abszolút jó egymás szinonimái.

Fény és sötétség is jelen van a világban, a sötétség mégis a fény hiánya, ahogy a bűn Isten hiánya


"Miként lehet az, hogy a Lét és a Léthiány egyszerre van valahol?"

Nem lehet egyszerre. Nem cselekedheted ugyanabban a dologban a bűnt és a jót egyszerre. Vagy az isteni információ alapján cselekszel, és akkor jót teszel, vagy félreteszed azt és akkor bűnt cselekszel. HA látsz egy éhezőt és nem eteted meg a feleslegedből, akkor bűnt cselekszel. Nem tudod egyszerre megetetni és nem etetni

2019. jún. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
15%

"Nyilván sehogy, hisz kölcsönösen kizárnák egymást. De a 35%-os (vagyis mostmár 34) agymenéseiben kár is logikát keresni, mint az említett példa is mutatja. Nála csak az számít hogy újra és újra jól beszólhasson mindenkinek, hogy a beszólásnak értelme is legyen, az nem kritérium."

Ismét a tipikus materialista "indoklás. Kijelent valamit, nem magyarázza hanem jó adag személyeskedéssel megtoldja. Nem tudja a választ, alkalmazza a személy elleni támadást.


"Egy álláspont vagy egy állítás helyességét a kijelentő személye, vélt vagy valós személyiségjegyei vagy feltételezett érdekei alapján próbáltad meg kétségbe vonni."

[link]

2019. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
15%

"Kíváncsi vagyok, hogy reagálni fog-e erre, vagy ez a kérdést pont "nem látja", mint múltkor is, mikor ugyanezt a kérdést kiírtam."

Tehát elismered végre, hogy állandóan kiírod a kérdéseket. Eddig a tagadás ment. A kérdés célja a személyeskedés? Akkor duplán GYAK szabályellenes. Mi a cél, hogy majd egyszer mást írok?

Miért zavar az, ha valaki más véleményen van? Elfogadod, nyugtázod, tovább lépsz. Ha szerinted igazad van, akkor mit érdekel, ha másnak más a véleménye?


Amúgy ezt a kérdést is kb. heti 3-4x megbeszéljük. Mindenki elmondja mindig ezeket. Én érvelek, ti személyeskedtek, ahogy most is jól látható

2019. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!