Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateista vagyok. Isten mikor...

Ateista vagyok. Isten mikor teremtette a világot (földet)?

Figyelt kérdés

Minden fanatikus azzal kezdi a mondókáját, hogy a "biblia azt írja....."

Érdekelne, hogy mikor írták a bibliát ?

Jóval a teremtés után , vagy mikor ?


2019. jún. 22. 22:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
A bibliát a "teremtés" után írta meg valaki,de ezek a fanatikusak nagy vallásosak ezért kezdik így.Szerintem isten csak egy olyan dolog amit azért talátak ki hogy higyenek valamiben
2019. jún. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

"Világot" "Földet"


Közel-Keletet meg a bajor lovagrendet legföljebb... Szibériát pl. meghagyjátok a mi isteneinknek apukáim.

2019. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

"Eccerűsítem" az alap kérdést.


Világ teremtése mikor ?

Biblia írása mikor ?

2019. jún. 22. 23:50
 4/22 anonim ***** válasza:
27%

Pontosabban: mikor állították össze. Mert a Biblia az több könyvből áll. Alapműveltség ...


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Felesleges 20 percenként megkérdezni. 6. válasz a jó



További kérdéseidre válaszoljanak tudósok. Úgyis ezt szeretitek:

[link]


"Minden fanatikus azzal kezdi a mondókáját, hogy a "biblia azt írja....."

Ezt inkább csak az ateisták állítják

2019. jún. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%

"Ateista vagyok." - Ez biztos vagy a kérdés része?

"Isten mikor teremtette a világot (földet)?" - Most a Földet vagy a világot? Esetleg a szárazföldeket, vagy a földet mint talajréteget?

"Érdekelne, hogy mikor írták a bibliát ?

Jóval a teremtés után , vagy mikor ?" - Ha érdekelt volna rákeresel. Mi az amit tudni szeretnél ezzel kapcsolatban és nem egyértelmű számodra?

Ott volt-e valaki a csillagtalan univerzum sötét méllyén és jegyzetelt miközben Isten fénypöttyöket rajzolt a végtelen űrbe? - Nem.

Ott volt-e valaki mikor pályára állította a Föld bolygót és írta közben azt amit még nem volt kinek meg hogyan meg milyen formában érthetően dokumentálni? - Nem.

Akkoriban kezdték el írni mikor még nem tudtak írni? -Nem.

Nehéz ezt végiggondolni ateistaként? - Nem, szerintem nem.

Vagy te is olyan vagy aki jobban csinálta volna? Mondjuk miért nem adta át személyesen Isten pdf. formátumban? Nem tudom mit szeretnél ezzel a kérdéssel.

2019. jún. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%

Ne legyetek már ennyire értetlenek, vagy direkt csináljátok, hogy ne kelljen beismerni, hogy nem tudjátok?


Arra kíváncsi a kérdező, hogy a Teremtés és a Biblia írásának kezdete között mennyi idő telt el.

2019. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 tgt ***** válasza:
Kérdező: itt a hívektől csak kitérő, vagy kioktató választ fogsz kapni.
2019. jún. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#6-os fején találtad a szeget. :)


Mindamellett , hogy nem tudják egyik időpontot sem, roppantul kíváncsi lennék, hogy ha az írást jóval később találtak fel, mind a föld teremtését, akkor vajon hogyan adták át a biblia későbbi íróinak a leírandó anyagot ?

Ha szájhagyomány alapján terjedt, akkor mind tudjuk rendkívül nagy a szórás az ily módon átadott ismereteknél, főleg, hogy hiszékenyebbek voltak az emberek.

Mindenki hozzá hazudik valamit. Olyan ez, mint a horgászatban.

Fogtam egy 15 kilós pontyot, de évek múlva már 20 kilósra emlékszem.

2019. jún. 23. 11:49
 9/22 anonim ***** válasza:

Érdekelne, hogy mikor írták a bibliát ?

Jóval a teremtés után , vagy mikor ?


A Biblia írását Isten, Mózes felhasználásával kezdte, a pusztai tartózkodása alatt.Hogy a Földet mikor teremtette, azt Kb lehet kiszámolni, az emberek életéveinek a számlálásával. Mózes az első könyvét i.e. 1513-körül fejezte be. Így a Föld teremtése, jóval i.e. 1657 előtt lehetett.

Vagy is a könyv írását, a Teremtés után kezdte el, rögzíteni Mózes felhasználásával.

2019. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia nem írja egy szóval sem, hogy Isten mikor teremtette a földet, tehát erre ne itt keresd a választ. Ahogy számtalan más dologról sem ír, például a magfúzióról sem tesz említést.

A Szentírás csak annyit állít, hogy Isten teremtette az egész világot. Ahogy a szent író így beszél Krisztusról:

"Mert benne teremtett mindent a mennyben és a földön: a láthatókat és a láthatatlanokat, a trónusokat, uralmakat, fejedelemségeket és hatalmasságokat. Mindent általa és érte teremtetett. Ő előbb van mindennél, és minden benne áll fenn."


A Bibliát hosszú évszázadok alatt írták, ha jobban érdekel, akkor keress rá neten.

2019. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!