Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért mondanak ilyet a kereszt...

Miért mondanak ilyet a keresztények egy része?

Figyelt kérdés
Épp a minap olvastam egy kérdés alatt, hogy egy keresztény azt írta, a bibliai történetekre van történelmi, és régészeti bizonyítékok.
2019. júl. 10. 09:51
1 2
 11/20 KZitus ***** válasza:

Szia

Rengeteg ilyen bizonyíték van. Én csak a Judával kapcsolatosról írok, de utána nézhetsz még számosnak.

A Biblia megjövendölte, hogy Júda királyságának földjét letarolják majd a babilóniaiak, és egészen addig lakatlan marad, míg a zsidók vissza nem térnek a fogságból. Itt van leírva: Jeremiás 25:8–11. Mintegy 75 évvel azután, hogy a száműzöttek első csoportja visszatért hazájába, ihletett történelmi beszámolót jegyeztek fel, és ez a legnyomósabb érv arra, amiért hihető, hogy ez a prófécia valóra vált. A beszámoló kijelenti, hogy Babilon királya „a kardtól megmaradtakat . . . elhurcolta mint foglyokat Babilonba, azok pedig szolgái lettek neki és a fiainak, amíg Perzsia királyi hatalma uralkodni nem kezdett”. Ami pedig az országot illeti, „elhagyatottságának napjain végig sabbatot tartott” itt: 2Krónikák 36:20, 21. Létezik valamilyen régészeti bizonyíték, mely ezt alátámasztja?

Ephraim Stern, a Jeruzsálemi Héber Egyetem Palesztinával foglalkozó régészprofesszora egy szaklapban rámutat, hogy „mind az asszírok, mind a babilóniaiak jókora területeket dúltak fel az ókori Izraelben. A hódításaik utóhatásáról fennmaradt régészeti bizonyítékok mégis két teljesen különböző esetről árulkodnak.” Kijelentését ezzel indokolja: „Míg az asszírok egyértelmű nyomokat hagytak a Palesztinában jártukról, addig furcsamód nincs semmiféle bizonyíték a babiloni pusztulást követő időszakból . . . Nem találjuk tanújelét annak, hogy a perzsa időszak előtt elfoglalták volna a területet . . . A megszállás mindenfajta nyoma teljes mértékben hiányzik. Azokba a városokba, amelyeket a babilóniaiak elpusztítottak, sehová sem telepedtek vissza az emberek egész idő alatt” (Biblical Archaeology Review).

Lawrence E. Stager, a Harvard Egyetem régészprofesszora egyetért ezzel, és azt mondja, hogy a babilóniai király „felperzseltföld-taktikája miatt egész Filisztea, majd később egész Júda — a Jordántól nyugatra fekvő terület — valósággal kihalt pusztaság lett”. Stager hozzáfűzi még, hogy „csak a babilóniaiak perzsa utódjának, Nagy Kürosznak (Círusznak) az idejétől kezdődően léteznek újra régészeti leletek . . . Jeruzsálemből és Júdából, ahová sok zsidó hazatért a fogságból”.

Igen, Jehova szava beteljesült, hogy Júda elhagyatottan marad. Amit Jehova Isten megjövendöl, az mindig valóra válik.

Ézsaiás 55:10, 11

"Mert ahogy az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, csak ha megitatta a földet, hogy kihajtsanak a növények, és gyümölcsöt teremjenek,

hogy legyen magja a magvetőnek, és kenyere annak, aki enni kíván, úgy lesz az én szavammal is, amely elhagyja a számat. Nem tér vissza hozzám redménytelenül, hanem mindenképpen véghez viszi azt, amiben kedvem lelem, és sikeres lesz abban, amiért elküldtem."

2019. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én is történelem szakon végeztem, így talán van némi rálátásom a témára. :)

A Biblia nem egy történelemkönyv, vagyis nem minden úgy történt, ahogy oda le van írva. Ennek ellenére számtalan forrás létezik, melyek igazolnak bizonyos bibliai történeteket.

2019. júl. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 KZitus ***** válasza:

12


A történelem szak nem azt jelenti, hogy évekig a Bibliát tanulmányoztad, mert valóban "A Biblia nem egy történelemkönyv,....", viszont amit leír, az pontosabb mint bármely történelmi beszámoló. Mert a történelmi beszámlókat MINDIG emberi tényezők befolyásolják. Istent viszont soha senki nem befolyásolja. Nincsen oka, és nem is logikus, hogy a bibliai eseményeket torzan, vagy nem valósan írja le. Hiszen éppen a pontos tájékoztatás a fő célja. Ez sem mindható el a törtélnelmi eseményeket leíró népekről, nemzetekről. Pl. kérdezd meg trianonról a magyarokat, illetve azokat a nemzeteket, akik "kaptak" Magyarorszábból!

Kedves válaszoló. A Biblia MINDIG teljesen hiteles, csak az archeológia, illetve a tudomány nem tart ott, hogy MINDET igzolja. Azzal teljesen egyet értek, hogy "Ennek ellenére számtalan forrás létezik, melyek igazolnak bizonyos bibliai történeteket." De vannak olyan események, töténések, amelyeket soha nem fog tudni a régészet igazolni.

2019. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kedves KZitus!


Azért azt nem lehet mondani, hogy a Biblia minden szava igaz (történelmileg). Én magam is mélyen vallásos vagyok, de az egyházak is azt tanítják, hogy a Bibliának az üdvtörténete a lényeges, nem lehet történelemkönyvként tekinteni rá. Jézus is pl. nem pont 33 évet élt, hanem kb 37-et, és nem pont az időszámításunk kezdetén született, hanem 7-8 évvel korábban. Ezt minden pap, minden bibliatudós tudja. A Bibliánál nem az a fontos, hogy azt nézegessük, mi mennyire igaz történelmileg, hanem az a tanítás, amit a Biblia alapján Isten elénk tár, hogy hogyan éljünk.

2019. júl. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A Biblia nem is állítja, hogy az Úr Jézus Krisztus 33 évet élt, csupán azt olvassuk, hogy “MINTEGY harminc esztendős volt, mikor tanítani kezdett”, és az ünnepek alapján tesszük szolgálatának idejét három és fél évre. Egyébként a legújabb kutatások szerint 5 ősze körül születhetett, kb. 27-ben lépett fel és 31 tavaszán halhatott meg...


Üdv. Péter

2019. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 KZitus ***** válasza:

14

Jézus kétségkívül i. e. 2 etánim havában (szeptember–október) született; i. sz. 29-ben körülbelül ugyanebben az időben keresztelkedett meg; és i. sz. 33 tavaszán, niszán hó (március–április) 14-én, pénteken délután 3 óra tájban halt meg. Ezek a dátumok a következőképpen bizonyíthatók:

Jézus mintegy hat hónappal rokona, (Keresztelő) János születése után jött a világra, amikor Augustus (Augusztusz) uralkodott római császárként (i. e. 31 – i. sz. 14), Kviríniusz volt Szíria kormányzója (A Keresztény Görög Iratok két összeírást említ, amelyeket azután végeztek, hogy Júdea Róma fennhatósága alá került. Ezeket nem csupán azért végezték, hogy felmérjék a népesség számát, hanem főként azért, hogy megtudják, hány embernek kell adót fizetnie, és mennyien alkalmasak katonai szolgálatra. Az első ilyen összeírásról ezt olvashatjuk: „Azokban a napokban (kb. i. e. 2-ben) pedig rendelet jött ki Augusztusz császártól, hogy az egész lakott földet írják össze (ez az első összeírás akkor történt, amikor Kviríniusz volt Szíria kormányzója); és mindenki ment, hogy bejegyezzék, ki-ki a maga városába” (Luk 2:1–3). A császárnak ez a rendelete gondviselésszerű volt, mivel arra kényszerítette Józsefet és Máriát, hogy utazzon Názáret városából Betlehembe, pedig Mária akkor már várandós volt. Így tehát Jézus Dávid városában született meg, beteljesítve a próféciát (Lk 2:4–7; Mi 5:2).,) és amikor Nagy Heródes Júdea feletti uralkodása már a vége felé járt Itt ír erről a Biblia: Máté 2:1, 13, 20–22; Lukács 1:24–31, 36; 2:1, 2, 7).


"Azért azt nem lehet mondani, hogy a Biblia minden szava igaz (történelmileg)." - ezzel kapcsolatban azt írja Pál apostol:"A teljes Írás Istentől ihletett,..." Most akkor vagy Pál mond igazat, vagy Te. A döntést rád bízom.


" Én magam is mélyen vallásos vagyok, de az egyházak is azt tanítják, hogy a Bibliának az üdvtörténete a lényeges, nem lehet történelemkönyvként tekinteni rá." - ez annyiban igaz, hogy tényleg nem történelem könyv. De amikor történelmi beszámolókról ír, akkor minden más történelemkönyvnél pontosabb és megbízhatóbb. Persze ezt csak akkor hiszed el, ha magad is alaposan utána jársz, és magad győződöl meg errőla.


" Jézus is pl. nem pont 33 évet élt,..." - nem is ír ilyet a Biblia.

Ett részletesen, és tényleg történelmileg utána néshetsz annak, mikor született, mikor halt meg, és hány évig szolgált Krisztus itt a földön: [link]


"A Bibliánál nem az a fontos, hogy azt nézegessük, mi mennyire igaz történelmileg, hanem az a tanítás, amit a Biblia alapján Isten elénk tár, hogy hogyan éljünk." - a Bibliának MINDEN tanítása fontos, és pontos. Ha nem lenne az, milyen okunk legyen arra, hogy higyjünk Istennek? Ha nem lenne pontos Isten Szava(?????), mi ösztönözre arra, hogy úgy éljünk, ahogyan arra Isten tanít?

2019. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia Zitus,


Ezzel az ie.2-vel egy apró gond van, mégpedig, hogy Nagy Heródes ie.4-ben halt meg:

[link]

[link]


Üdv. Péter

2019. júl. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 KZitus ***** válasza:

Kedves Péter

Ezt így nem lehet kijelenteni! Mivel Heródes halálának időpontja nem teljesen tisztázott. Néhány, kronológiában jártas szakember szerint i. e. 5-ben vagy 4-ben következett be. Időszámításuk főként Josephus történelmi beszámolóján alapul.

2019. júl. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KZitus ***** válasza:

.... ehhez inkább a bibliai beszámolókat lenne logikua alapul venni: pl.

[link]

2019. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia Zitus,


Számomra nem meglepő, hogy nálatok minden évszám más mint a világi történelemben, sőt, pl. Jeruzsálem pusztulását 20 évvel odébb datáljátok, hogy a saját elméleteteket alátámasszátok, ami azért igen komoly eltérés.

Én azt tanácsolom neked, hogy ne csak a saját irodalmatokat olvasd, néha vedd a fáradságot és nézz alaposabban utána a dolgoknak, meg fogsz lepődni.

Én azt gondolom, hogy a zsidók csak pontosabban tudják mi mikor történt, és érdemes néha azért az ő indokaikat és figyelembe venni...

Én sokszor írtam erről már itt, és nagyon sajnálom, hogy süket fülekre találtam.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Jó böngészést, olvasást, remélem hasznosnak találod...


Üdv. Péter

2019. júl. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!