Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a kereszténység minden rossz dolgot az eredendő bűnnel, a bűnös természettel és a szabad akarattal magyaráz? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Nem furcsa, hogy egy állítólag szereteten alapuló vallás azt állítja, hogy egy gyermek születésétől fogva bűnös? Ergo teljes mértékben megérdemli, hogy mondjuk betegen szülessen vagy bármilyen baleset érje, Isten nem védi meg, mert egy bűnös lelket a végtelenül szerető Isten nem méltat védelemre.

2019. júl. 19. 13:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nem, sátán a vallások igazi királya.
2019. júl. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
84%

"Mivel a Biblia logikáját és rendszerét nem érted (és nem is akarod - az ítéletet már rég meghoztad) mondandód további része értelmezhetetlen."


A te mondanivalód értelmetlen, mert ha a bűn egyenlő a hibával, akkor azt úgy is kellene fordítani és ebben az esetben a mondás, hogy a bűn zsoldja halál így alakul - a hiba zsoldja a halál.

Márpedig a hibáért a teremtő a felelős, a hibát csak ő küszöbölhetné ki, de nem, halállal honorálja azt a hibát, amiért elsősorban ő a felelős.

2019. júl. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
37%

Az "eredendő bűn" egész egyszerűen azt jelenti, hogy elszakadt az ember az éltető, és teremtő Istentől!

Ez az a bizonyos "céltévesztés" amit az egyik felhasználó fejtegetett.

A szeretetben szabadság van. Ha Isten robotokat akart volna, akkor senki nem lett volna engedetlen, csak hát az nem szeretet!! Tehát mind az angyalok, mind az ember szabad akaratot kapott. Luciferben ( azt jelenti fényhordozó ) aki magas rangú Kérub volt irigység támadt, miért ? Megtudod magyarázni, hogy ha valakinek tökéletes élete van, miért támad a szívében hatalomvágy ? Nem!

A Biblia elég szűkszavú ebben, de azt megtudhatjuk, hogy Lucifer-Sátán ( azt jelenti ellenség) azt állította, hogy ő különbül tudná kormányozni a világegyetemet, mivel Istennek szigorú szabályai vannak.


Isten törvénye a szeretet. Azonban az nem azt jelenti, hogy ÉN azt csinálok, ami nekem jól esik. A szeretet az, amit Pál apostol leír a 1Kor.13-ban. Mivel az egy elköteleződés, a másik magunk elé helyezése, stb. stb.

Gondolj bele, az ÉLET az szeretet, hiszen egyetlen élő sejt sem él önmagának- de nem is teheti azt amit ő akar ( csak a rák, de az halálos is ) !!!


Amikor Sátán hatására az ember is elszakította magát Istentől, az Élettől, és a szeretettől szakította el.

Ez a BŰN ! Hiszen innentől kezdve van halál, betegség, és sokféle gonoszság, önzőség.

Az Istentelen élet céltévesztés, mert nem is "élet"

Az emberiség csak kegyelemből -Jézus áldozatára való tekintettel létezhet még. Ő "betöltötte a törvényt"

Meghalt, hogy Te élhess!

A Szent Lélek mindenkit megkeres!! Sokszor, nem egyszer, de aki ragaszkodik a saját Isten nélküli életéhez, azt Isten nem tudja megmenteni.

A szabad akarat itt is érvényesül. Sátán képes megszállni, és minden durva módon elszakítani Istentől.

Jézus halála óta tudja, hogy nincs sok ideje, annyi embert akar magával rántani, ahányat csak tud.

Isten csak kopogtat a szíved ajtaján, sokszor tényleg nehézségekkel- mert akinek jól megy, az elfelejti őt.

De pld. egy zuhanó repülőben valahogy mindenki imádkozik :-)

2019. júl. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Ozmium42 ***** válasza:
Amit Pál apostol leír, annak Isten pontról-pontra a szöges ellentéte.
2019. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom Kérdező, például erre a 10 parancsolat részletre gondolsz:


2Mózes 20:


2

Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

5

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

6

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.



Isten pont az első és második parancsolat (ezt a római katolikusok kitörölték a 10-parancsolatukból) után mondja azt, hogy megbünteti az atyák vétkét a fiakban 3-4 íziglen (ükunokáig).


Isten nem csak szeretet, hanem igazságos is, ha az ember hamis istenekhez imádkozik, vagy kő- és faszobrokban bízik, előttük hajlong, akkor viselje a következményeit. Ez olyan, mint amikor egy nő elválik a gazdag férjétől, akkor viselje a következményeit, ne igényelje ugyanazt az anyagi színvonalat, védelmet, stb.

2019. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

"Ozmium42 nevű felhasználó válasza:


A kereszténység minden rosszat elsősorban a szabad akarattal magyaráz. Ennek a következménye a bűn, és a bűné a tökéletlenség. Amit a keresztények nem magyaráznak meg (csak úgy gondolják, hogy a válaszuk kielégítő), az például az, hogy ha a szabad akarat egyetlen folyománya a bűn és a halál, és minden jó az Istennek való megfelelésben van, és Isten is ezt várja el, akkor miért nem ez van."


Pedig már megtanultuk, hogy a szabad akaratot nem csak bűnre lehet használni. Csak elfelejtettük időközben?

A materializmus szerint a bűnt nem szabad akaratból követjük el? Előszelét érzem a pedofília legalizálásának (meg még sok förtelemnek).


Nos, a hívő szabad akarattal mond le a bűnről, szabad akarattal akarja a szeretetet cselekedni. Erről szól a megszentelődés


"ha a szabad akarat egyetlen folyománya a bűn és a halál"

De szerencsére nem ez az egyetlen "folyománya". Úgy kb. mindent szabad akarattal csinálsz. Ha neked minden gondolatod a bűn körül forog, az meg nagy baj.

Próbáld ki, h ne csak bűnre használd a szabad akaratod. Tök jó, hidd el


1 Mózes

6,5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.

2019. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Ozmium42 ***** válasza:
91%

"Pedig már megtanultuk, hogy a szabad akaratot nem csak bűnre lehet használni. Csak elfelejtettük időközben?"


Nem bizony, arra is lehet használni, hogy azt akard, amit Isten akar. De Isten nem akarja, hogy ne azt akard, amit ő akar, tehát a te szabad akaratodnak semmi más hozománya nincs, mint az, hogy van lehetőséged bűnbe esni és meghalni. Ha nem lenne szabad akaratod, akkor csak a bűnt és a halált veszítenéd el.


"A materializmus szerint a bűnt nem szabad akaratból követjük el? Előszelét érzem a pedofília legalizálásának (meg még sok förtelemnek)."


A materializmus mást ért bűn és szabad akarat alatt is, mint te. Maradjunk a keresztény fogalmaknál.


"Nos, a hívő szabad akarattal mond le a bűnről, szabad akarattal akarja a szeretetet cselekedni. Erről szól a megszentelődés"


Értjük, hogy a keresztények szerint van egy misztikus dolog, amit szabad akaratnak hívnak, és hogy azt is be kellene látni, hogy jobb, hogy van ilyenünk, mint ha nem lenne. Csak éppen nem derül ki, hogy pontosan mit jelent, és hogy mit is nyerünk vele. Sem az, hogy Isten mit nyer vele. Az viszont világos, hogy minden probléma gyökerénél ott virít.


"De szerencsére nem ez az egyetlen "folyománya". Úgy kb. mindent szabad akarattal csinálsz."


Úgy kb. mindent? Szerintem a dolgaid túlnyomó részének semmi köze a szabad akaratodhoz, ha jobban belegondolsz. Eldöntheted szabad akaratodból, hogy milyen ételt szeretsz, kívánsz, és milyet nem? Eldöntheted, hogy mikor vagy szomjas, éhes, álmos? Eldöntheted szabad akaratodból, hogy milyen készségeid legyenek, és miben leszel tehetségtelen? Eldöntheted szabad akaratodból, hogy hiszel-e Istenben? Hogy a saját vagy az ellenkező nemhez vonzódsz, azt szabad akarattal döntötted el? Vagy esetleg mire gondolsz, mondanál példát, hogy mi az a kb. minden? És amit még mondj el: nem teszi meg ugyanezt bármi más állat is, aminek - állítólag - nincs szabad akarata? Ha panaszkodni hallod emiatt, akkor szólj, és meséld el, hogy mit veszített azzal, hogy elesett a szabad akarat nevezetű misztikus dologtól, ami annyira jó, hogy még a halált meg a poklot is megéri.

2019. júl. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%

Ozmium 42- mond miért gondolod, hogy amit Pál apostol ír a szeretetről, az nem igaz Istenre? Pont hogy Ő a szeretet!

Eleve nincs más magyarázat a teremtésre, éppen úgy, ahogy arra sincs, miért jött el, és lépett bele az élettől elszakadt emberiség "halálra vált" testébe egy halhatatlan Isten? Erre sincs más magyarázat, mint a mentő szeretet.

Ján. 3,16 a Biblia arany szövege :

"Mert úgy szerette az Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne el ne vesszen, hanem örök élete legyen."

Csak elszoktuk felejteni a Ján.3,19-20-at, hogy sokan "inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot"!!

Az önző emberiség bűnbakot keres, ahelyet, hogy végre önmagára nézne, és beismerné-elszúrtuk!

Talán ismered, hogy szokták a majmot megfogni. Egy szűk üvegbe tesznek banánt, és ő belenyúl, és nem engedi,

és inkább ott pusztul, de nem engedi. Ilyenek vagyunk mi is, nem engedjük el a bűnt! Inkább a pusztulás, mint hogy elismerjük, igen is a Teremtő Isten jobban tudja, mi a jó a teremtményének. Pedig ő alig várja, hogy megbocsáthasson!

Jézus azért jött, hogy "megbékéltesse a világot" önmagával- nem Isten kell kiengesztelni!

Azonban a törvény az törvény! aki nincs az élet oldalán, az a halál oldalán van! DE nem Isten akarja azt, hogy mi azon az oldalon maradjunk!!

Kálvin ( és az Iszlám is) félre értette Isten szuverenitását, és megalkotta az "eleve elrendelés" tanát. Ahol Isten mintegy kényúr ránéz valakire, és te üdvözülsz, te meg nem.... A Biblia viszont csak egy eleve elrendelésről beszél, és az nem az emberekre, hanem,az Isten-Jézusra vonatkozik :

Róm. 3.24-25

Megigazulván ingyen az ő kegyelméből * a Krisztus Jézusban való váltság által,

Kit az Isten eleve rendelt * engesztelő áldozatul, hit által, az ő vérében, hogy megmutassa az ő igazságát az előbb elkövetett bűnöknek elnézése miatt"


A Bibliába Jézus kétszer mondja azt a szót, hogy "akarom" egyszer a leprásnak-akarom, hogy megtisztulj (a Bibliában a lepra a bűn jelképe )

Másodszor pedig az imájában, amit az Atyának mond :

"akiket nékem adtál akarom, hogy ahol én vagyok, ők is ott legyenek"

Az Atya pedig kiket adott Jézusnak? -mindenkit, aki szabad akaratból Isten választja!!

Ján;1,12-

"Valakik befogadják őt ( Jézust ) hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek.."

Jézus azért jött a földre, hogy "aki hiszen ő benne,el ne vesszen, hanem örök élete legyen"

A szabad akarat nem vonatkozik arra, hogy te hová születsz, és milyen betegséget hordozol. a szabad akarat a TE döntésedről szól, akarsz-e Jézussal együtt élni, vagy sem. Ha igen, akkor már most és itt egy olyan pártfogód lesz, aki mindig a Te javadat akarja.

Lehet, hogy az a te önző énednek nem lesz kellemes mindig, de hosszú távon biztos kifizetődő, még ha a mennyet nem is vesszük alapul. Én 34 éves koromig ateista voltam, most már 31 éve az Urat szolgálom, és nagyon sok olyan tapasztalatom van,amiről azt kell mondanom nem volt mindig könnyű, de nyugodt, békés, és

jó életet biztosított a számomra. Olyan helyzetekből mentett meg, amikor én nem láttam kiutat.

Ha újra kezdhetném, már fiatalon átadnám magam :-)

2019. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 BGB ***** válasza:

#62 %


“... mert ha a bűn egyenlő a hibával, akkor azt úgy is kellene fordítani és ebben az esetben a mondás, hogy a bűn zsoldja halál így alakul - a hiba zsoldja a halál.”



Bár nem azt mondtam, hogy teljesen egyenlő, de leegyszerűsítve így is van.


A hiba következménye a halál. Gondolom azért megy egy szerkezet is teljesen tönkre mert előtte meghibásodik. A hiba/bűn szörnyű tulajdonsága, hogy szép lassan átterjed és meghibásítja a vele kapcsolatban levő dolgokat, alkatrészeket is, míg végül az egész rendszer használhatalan lesz. Az ember gondolkodása hibás/bűnös lett, megjelentek benne az irigység mohóság stb, nevű hibák/bűnök. Ezek a bűnök elkezdtek dolgozni és néhány évezred alatt ott tartunk, hogy a hibás emberi tevékenység következtében a teljes földi élet a kipusztulás szélén áll.


Az atomarzenálunk már készen áll a Föld elpusztítására és a klíma és éghajlat változás is már küszöbünkön van.


A mohóságot ma egyetemi szinten oktatják elnevezve azt profitorintált gondolkodásnak, melynek lényege hogy a mai maximális hozam mindent felül ír még ha unokáinknak ezért az életükkel fizetniük is.



„Márpedig a hibáért a teremtő a felelős, „



Azért, hogy jelen világunkban halál betegség háború terror uralkodik mért lenne a teremtő hibája? Ö nem így adta át nekünk, hogy gondozzuk és vigyázzunk rá. Isten nem a visszavonás Istene, ha ránk bízta akkor ránk van bízva



Én úgy tudom, hogy a gyártó csak akkor felelős a termékéért ha betartják az általa adott használati utasítást.


Ha vásárolsz egy szuper autót majd azt Sátánusz „barátod” buzdítására és útmutatása alapján átalakítod mert úgy majd gyorsabban megy (ami lehet igaz is), és aztán az átalakítást követően kezdenek előjönni az aggasztó egyéb hibák akkor talán nem a gyártót kéne vádolni.

2019. júl. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!