Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Cáfolja Istent hogy valami...

Cáfolja Istent hogy valami időn kívül álló entitásként akarták definiálni?

Figyelt kérdés
Mert hiszen ha az időn kívül létezne, akkor sosem lett volna képes teremteni, sőt, még csak eszébe sem juthatott volna hogy teremteni akar.
2019. júl. 22. 14:06
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

A mi időnket simán.

De a sajátját már nem. Azt ő is kapta.

2019. júl. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 imakommandós ***** válasza:

Istennek saját idősíkja van. Ő nincs semmilyen idő fogságában. Ő Istene minden időnek és az időt is Ő osztotta fel korszakokra.

Az örökkévalóság az valami amit nem teljesen értünk. Befejezett idő lehet, ahol Isten tervei és cselekedetei befejezettek és végrehajtottak. Úgymond ott csak örökkévalóságra érdemes dolgok léteznek, aminek a feltétele valamilyen minőség.

Pl jómódú emberek sem visznek be szutykos dolgokat a házukba, ugyanúgy az örökkévaló dolgok is értékesek.

A keresztények feladata olyan cselekedetekben való kitartás amelyek "megmaradnak" az örökkévalóságra és nem "égnek el". Ezek az örökkévalóság divatruhái.


Aki nem hívő az is elolvashatja a Jelenések könyvét.

János apostol előre látott több ezer évre eseményeket, sőt nem csak belelátott, hanem jövőbe utazott: "szellemben voltam ott az Úrnak napján".

Az Úr napja bizonyos magyarázati iskola szerint még mindig nem kezdődőtt el a mi időnkben.

2019. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

"Istennek saját idősíkja van."

Igen: és ezt az időt ő is készen kapta, és nem teremtette.

Látszik, hogy te is csak írsz és nem olvasol.

Pont előtted írtam ezt le.

2019. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 imakommandós ***** válasza:
0%

De kitől kapta volna? Úgy mondod mintha az idő felette állna.


Isten neve héberül: "Él Olam" = az örökkévaló Isten.

Nem az idő folytonos és örök, hanem egy személy: Isten.

Isten azért legfelsőbb, mert az időn is hatalma van, nincs se térhez se időhöz kötve.


Zsolt 90:2 Minekelőtte hegyek lettek és föld és világ formáltaték, öröktől fogva mindörökké te vagy Isten.

2019. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

A SAJÁT idejét garantáltan NEM ő teremtette.

Mivel ez az idő már akkor is létezett, mikor ő még sehol se volt.

Előbb létezett az idő, és csak aztán létezett benne egy isten.

A mi időnk persze, hogy más. Azt már teremthette ő is. És persze ő a mi időnkön kívül áll.

DE a sajátján NEM!

2019. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 imakommandós ***** válasza:

Nem tudom. Szerintem ez kívül esik azon a tartományon amiről biztosan lehetne kijelenteni dolgokat.

Ahogy gondolkodok azon a Zsoltáron amit bemásoltam, szerintem olyan nem volt, hogy Ő sehol se volt.

2019. júl. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ott legyen, ahhoz már szükséges volt valamilyen idő. Tehát a sorrend egyértelmű.
2019. júl. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 Ozmium42 ***** válasza:
És mi van akkor, ha Isten konkrétan téridőből van, vagyis ez az ő saját "anyaga"?
2019. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz elképzelni, hogy a téridő magától egy végtelen értelmű lényt formáljon meg.
2019. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 Ozmium42 ***** válasza:
Nem is azt mondtam, hogy van egy téridő, ami nem Isten, de kialakul belőle Isten. Hanem azt, hogy van Isten, ahogy annak lennie kell, kezdet nélkül, és olyan viszonyban van a téridővel, hogy az az ő "anyaga", ugyanúgy kezdet nélkül, mint ő maga.
2019. júl. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!