Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlő vagyok, a tulajdonos...

Albérlő vagyok, a tulajdonos bejár a házba rendszeresen. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

1 évre kivettem egy kertes házat. 2,5 millióba fáj a bérleti díj és a kaució összesen.

A tulaj folyamatosan rámjár, otthon dolgozok és állandóan jön különböző ürügyekkel. Van néhány cucca kint a kertben lezárt helyen, azokhoz jár oda és egy úttal kertészkedik, locsolja a füvet abból a vízből, amit én fizetek stb.

A házba is folyamatosan be akar jönni és mindent megnéz, hogy rendben van e, el van e pakolva stb.

Nagyon idegesít, mit tehetek? Megtagadhatom tőle, hogy bejöjjön az udvarra és a házba? Milyen jogaim vannak albérlőként?


2019. aug. 9. 07:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

A házba heti 2 alkalommal mehet be,meghatározott napon és időben .Ennek benne kell lenni a szerződésben .

Ez is jogszabály ,csak kevesen tudnak róla .

Tegnap reggel hangzott el a rádióban,több egyébbel együtt,amit nem tudnak a bérbeadók,vagy éppen nem akarnak betartani .(ingatlan piaccal kapcsolatos téma volt)

2019. aug. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen, akár a zárat is lecserélheted, hiszen te vagy a bérlője a helynek. Ennél egyszerűbbnek tűnik ha megmondod neki, hogy ne járkáljon be.
2019. aug. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

#1 ezt a jogszabályt linkeld már be légyszi mert első hallásra kiba nagy kamunak hangzik, másrészt ha tényleg igy van akkor azt nem árt tudni.


Addig nekem az a véleményem, hogy a tulaj akkor mehet be az ingatlanba ha ez a szerződésben szabalyozva van.

2019. aug. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Ezt találtam, el is hiszem: [link]
2019. aug. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

A tulaj maximum havonta egyszer mehet oda megnézni a házat, Ha elöre megbeszélte veled és neked is megfelel.

Mivel te béreled a házat, ezért a bérlet idejére a ház használati joga a tiéd, ö az engedélyed nélkül nem mehet be. Teljes mértékben jogodban áll zárat cserélni - a régit eltenni és kiköltözéskor visszacserélni -, és nem kell kulcsot adni hozzá senkinek. (Hiába az övé a ház, lemondott róla a bérlet idejére!)

Szólsz neki, hogy ez neked nem tetszik, ha a beleegyeezésed nélkül bemászkál, feljenetheted, kihívhatod a rendöröket magánlaksértés miatt - erre jogod van. A gond az, hogy ha ennyire nem tartja tiszteletben a jogaidat, akkor egy figyelemztetés vagy rendörségi akció után fel fog mondani.

2019. aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A szerződésben nincs szó róla. Nagyon bosszant, hogy kifizettem fél millió kauciót, mi a fészkes fenének nézegeti állandóan akkor a lakást?

Én érzem már kellemetlenül magam, mintha az anyám lenne aki megszól, ha felgyülik a mosatlan...

Elolvasom a linkelt oldalt, köszi.

2019. aug. 9. 07:49
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi 5#. Azt se bánnám felmondaná, ha a kauciót visszakapom. Tényleg elegem van már.
2019. aug. 9. 07:50
 8/20 A kérdező kommentje:
És a cuccai, amit a kertben tárol, kérhetem rá hogy vigye el? 10/9x az az indok, amiért bejön.
2019. aug. 9. 07:53
 9/20 anonim ***** válasza:
74%

A szerződésben szerepelnie kell, hogy mikor hogyan tekintheti meg ellenőrzés céljából a lakást. Az átlag a havi egy "előre egyeztetett időpontban" szokott lenni, mivel átlagban amúgy is havonta fizet az ember. Most már utólag nyilván hiába, de legközelebb szólj, hogy legyen benne, akárhovà cuccolsz.


Cseréld le a zárat a kapun. Ha kekeckedik, kérd vissza a befizetett pénzt, anélkül nehogy kiköltözz!

2019. aug. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Bérbeadóként szólok hozzá. Azt mindenképpen le kell tisztázni, hogy a kert kihez "tartozik". Azt is bérbeadta, vagy az egyáltalán nem tartozik a bérleményhez. Ha az is a ti bérleményetek, akkor a gondozása (locsolása), nem a tulajé. Ha az nem tartozik a bérleményhez, akkor kénytelen vagy eltűrni, hogy oda a tulaj bejárkál. Viszont a házba nem mehet be ilyen gyakran. Én pontos jogszabályt nem ismerem, de sztem havi 1 látogatás a bérlőnél az "egészséges". Lakás állapotának az ellenőrzés
2019. aug. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!