Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Te mit tennel? Hogyan tovabb?

Te mit tennel? Hogyan tovabb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most koltoztunk be a parommal egy alberletbe. A tulajjal kozos porta (ilyen alsoepulet szeruseg a mi reszunk). 90plusz rezsit fizetunk a rezsi 2fore fixen 25 ezer, telen 50ezer. A problemam azzal van,hogy a tulaj nem engedi,hogy hasznaljunk a kert barmely reszet is, a ruhaimat sem teregethetem a bejarati ajto melle, illetve kulon kijelolt nekunk egy dohanyzo helyet a kert masik vegeben 🤷🏻‍♀️ 2napja pakoltunk at s mondtuk neki ,hogy maris utazunk le videkre,majd kozolte ,hogy az ablakokat hagyjuk akkor nyitva,hogy szellozzon a lakas. Na mar most ha valahol 90 ezret fizetek elvarom hogy a tulaj ne szoljon bele az ilyen dolgokba. A lakas ilyen nagymama feeling ,600eves butorokkal amikre nincs szuksegunk de kozolte nem tudja hova tenni 🙄 Felek ,hogy a tovabbiakban is beleszol majd mindenbe, sajnos nem biztos hogy vissza tudom fogni magam,hogy ne szoljak be neki :/ Hirtelen kellett koltoznunk,tudom nem a legjobb a tulajjal egy portan lakni de akkor is :/ Ahogy tudunk megyunk is innen ...

2019. aug. 3. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy leírtad, ahogy tudtok, menjetek onnan.
2019. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy amikor bekoltoztunk utana kozolte azt is ha baba lesz menni kell 🙄
2019. aug. 3. 12:58
 3/14 A kérdező kommentje:
Fel evigmindenkeppen itt kell laknunk,hogy a teljes kauciot (180e) visszakapjuk,kulonben csak a felet adja vissza.
2019. aug. 3. 13:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azt a fél évet kénytelenek vagytok kihúzni, ha nem akartok -90 ezerrel indulni. Az ilyen tipikus öregekkel nem lehet mit tenni, kb csak azért adja ki a házát, hogy dirigálhasson.
2019. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze,csak ezt en eppen nem fogom elturni,hogy mindenbe beleszoljon, meg folyamatosan jarkalnanak a lakasba mar, mert a kamra is tele a lomjaikkal es ez meg az kene nekik.. meg egy napot sem aludtunk ott de mar idegesitenek :/ Egyebkent az is bosszanto,hogy bar meg nincs gyerekunk,de a gyerek mindenhol kizaro ok,igy hogy tervezzen 2 fiatal??
2019. aug. 3. 13:26
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés van?

Akkor megmondod neki szépen, hogy zárcsere van, havi 1* előre bejelentve jöhet, ha bármi problémája van, az ügyvédetekkel meg lehet beszélni

2019. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hol van ez az albi?

Mert 90ezer/hó az biztos nem Budapest.

Én, ahogy időm engedi elkezdenék másik helyet keresni, mert nekem akár 90ezer veszteség is megérné, hogy nyugalmam legyen, bár nem vagyok jómódú, de az egészségem fontosabb.

Ha az ablaknak minél többet nyitva kell lennie, akkor az azt jelenti, hogy a lakás vizes, dohos, vagy penészes, ez önmagában is betegséget okoz hosszabb távon.

Mivel nem felmondás alatt vagytok, az időtök engedi, hogy a legjobbat válasszátok.

2019. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolso, Veresegyhazon van az alberlet,szeretnenk is a kornyeken maradni.. igen a dohos szagot erzem en is a lakasban,bar lehet a butorok miatt van , egyebkent kb pesti arak vannak itt is... sot
2019. aug. 3. 14:23
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

#8

7-es vagyok

Úgy gondolom, hogy nektek a szuterén lett kiadva.

Ha dohos, akkor erre való hivatkozással felbonthatjátok a szerződést, mert ezt nyilván nem közölte előre és akkor a kaució is visszajár.

Ráadásul ha nem enged a kertben teregetni, akkor még párásabb és dohosabb lesz, idővel még penészedni is fog, azt meg majd rátok keni, hogy ti nem szellőztettek eleget.

És mi lesz télen?

Egész nap nyitva lesz az ablak?

Jó kis hely Veresegyház, keressetek kitartóan, biztos fogtok találni!

2019. aug. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kèrdès, ott egye meg a fene a 90 ezret, ahol van, ilyen helyen nem laknèk. Ennèl nagyobb kár soha ne èrjen.


Mi babánk születèse előtt egy hónappal kerestünk lakást, simán találtunk. Előre jeleztem telefonban hogyha ez akadály, akkor jelezzèk ès nem megyünk. Sehol nem volt az, igaz, elèg nagy tapasztalattal szűröm az idióták hirdetèseit. Biztos találtok.


Amúgy meg mit fèltenek az öregek, azt a nèhány dohos vackot? Ki sem kellett volna venni.

2019. aug. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!