Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlő vagyok, a tulajdonos...

Albérlő vagyok, a tulajdonos bejár a házba rendszeresen. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

1 évre kivettem egy kertes házat. 2,5 millióba fáj a bérleti díj és a kaució összesen.

A tulaj folyamatosan rámjár, otthon dolgozok és állandóan jön különböző ürügyekkel. Van néhány cucca kint a kertben lezárt helyen, azokhoz jár oda és egy úttal kertészkedik, locsolja a füvet abból a vízből, amit én fizetek stb.

A házba is folyamatosan be akar jönni és mindent megnéz, hogy rendben van e, el van e pakolva stb.

Nagyon idegesít, mit tehetek? Megtagadhatom tőle, hogy bejöjjön az udvarra és a házba? Milyen jogaim vannak albérlőként?


2019. aug. 9. 07:18
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A kert is hozzá tartozik, úgy lett kiadva.


Azért furcsállom ezt, mert korábban egyik albérletemnél sem láttam a tulajt, szinte soha. Kiadták, utaltam a pénzt és csókolom, olyan sem volt, hogy havonta jöttek volna.

A mostani szerződésben semmi nincs erről

2019. aug. 9. 08:16
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, hamarabb elküldte. Szóval lakás állapotának az ellenőrzésére havi 1 alkalom bőven elég, és a papírügyek elintézése miatt havi 1 alkalom találkozás kell a bérlővel. Papírügy alatt értem: a befizetett bérleti díjról a bérbeadó kell adjon vmilyen számviteli bizonylatot a bérlőnek (számla, nyugta, befizetési bizonylat), és a rezsiköltség számláit illik megmutatni a bérlőnek ilyenkor, ha nem online erkeznek a számlák. Véleményem szerint vannak olyan emberek, akiknek a bérbeadás nem való. Például az ilyen kontrollmániások, akit te itt kifogtál. Bérbeadóként azt vallom, hogy a kiadott ingatlan, a lakás az enyém, de a bérlőm otthona. Ennek megfelelően igyekszek hozzáállni. Aki azt nem tudja elfogadni, hogy az általa kiadott lakással vkinek otthont biztosít, és EZÉRT nem járkálhat be unos-untalan más otthonába (hiába övé a lakás tulajdonjoga!) annak a lakáskiadás nem való. Próbáltad ezt vele megbeszélni, hogy ez téged zavar? És ha otthon vagy, akkor dolgozol, és ne zavarjon folyton? (Hülye ötlet, de esetleg mint a szállodákban: papírra kiírni az ajtóra: "kérlek, ne zavarj, ha nem életbevágó. Dolgozom!)
2019. aug. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha a kert is a te bérleményed, oda se mehetne be, még locsolni se. Csak akkor, ha te ezt külön kéred tőle. Nem normális, amit a bérbeadód csinál. Előző válaszolóvoltam.
2019. aug. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi. Jó látni, hogy korrektül gondolkozó bérbeadók is vannak.

Én teljesen tiszteletben tartom, hogy ez az ő ingatlanja és úgy vigyázok rá, mintha a sajátom lenne. Az anyagi részét is időben rendezem mindig. Szóval szerintem jogos lenne, hogy nyugodtan tudjam használni amíg fizetek érte.

Meg próbálom mostmár megbeszélni vele, vagy akár zárat cserélni, mert ez így nagyon gáz tényleg.

Múlt héten napozni feküdtem ki, amikor hallottam, hogy nyílik a kapu és beengedi magát.. Semmi privát terem nincs így.

2019. aug. 9. 08:40
 15/20 qkker1 ***** válasza:
74%

"A házba heti 2 alkalommal mehet be,meghatározott napon és időben"


Havonta egyszer, előre egyeztetett időpontban.

2019. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
10%

En is havi egy, előre egyeztetett időpontrol tudok. Ez nagyon tulzas, amit ez a tulaj csinal.

Esetleg ajanld fel neki, hogy majd te locsolod a füvet rendszeresen. Ebben az egyben nem ertek veled egyet, hogy az altalad fizetett vizbol locsol. Ez bizony hozzatartozik a kertes hazhoz. En a tulaj helyeben azt csinalnam, hogy megadnam neked a bizalmat, viszont ha latnam, hogy szarad ki a fű, abban az esetben en is bemennek locsolni. A hazba viszont tenyleg csak havi egyszer.

2019. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%

[link]



12§ (4) bekezdés..

2019. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ki mondta 16#, hogy nem locsolok? De itt arról van szó, hogy úgy csapatja a vizet állandóan, mintha nem lenne holnap..

Ha ő fizetné, ő sem locsolná eddig. Akkora sár és pocsolya van kint mindig, totál felesleges és idegesítő..

2019. aug. 10. 07:17
 19/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom egy odaillő jogszabályt miért kell lepontozni, de ha így érzi jól magát az illető, csak nyugodtan :D
2019. aug. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
94%
17-es linkjéhez annyit még hozzàfűznék, hogy azokban az esetekben, ha valami nem szerepel a szerződésben, a jogszabály az irányadó (sokszor ezt bele is szokták írni utolsó pontként), szóval évente egyszer törheti rád az ajtót a kedves tulajdonos, azt sem ilyen módon. :)
2019. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!