Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egyetemista vagyok és albérlet...

Egyetemista vagyok és albérleteket megyek majd nézni. Hogy viselkedjek, miket kérdezzek a remélhetőleg leendő lakótársaimtól, hogy megkapjam a kiadó szobát?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát a szexuális orientáció például ne kerüljön szóba, mert ugye csak lakótársak lesztek. Viszont úgyis a szimpátia dönt, de azért az életmódjáról kérdezz pár dolgot. (Mennyire szereti a rendet, hozhatsz-e föl csajokat, haverokat, szokott-e piálni, stb.) Akár az is lehet, hogy neked nem lesz ő szimpatikus.
2019. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Az legyél aki vagy, mert ha menet közben derül ki, hogy másnak adtad elő magad abból lehet gond.
2019. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Leginkább normálisan viselkedj és olyan legyél amilyen vagy.


Alapból a legtöbb esetben nem a lakótárssal fogsz haverkodni elsőre, hanem a tulaj adja ki a szobát, aztán laksz akivel laksz.

2019. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Így van, legtöbbször a tulajjal tárgyalsz, legyél határozott, ha tetszik, akkor közöld hogy kivennéd.

Vigyél foglalót, mert már nincs sok időd válogatni.

2019. aug. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Szívás ez az albérlet- és szobakeresés, én is két hete még ebben a cipőben jártam, csak azóta szerencsésen találtam egy tökéletes szobát.

Volt egy hirdetés egy kiadó szobáról, ami árban passzolt és jó helyen volt, így írtam a hölgynek, hogy érdekelne, szerencsére elsőként. Ő egyszerűen nem akarta megmutatni, egy hétig írogattam neki, hogy felmegyek Pestre vidékről, csak nézzük már meg, és legyen meg végre a lakhatásom. Ő mindig arra hivatkozott, hogy a gyerekével kell tanulni (augusztusban...), családi összejövetelen lesz egész nap, nem lesz a környéken, satöbbi. Végül szombaton jelezte, hogy akkor másnap mehetünk megnézni, még pontos időpontot is adott, aztán amikor mondtam, hogy visszük a foglalót, benyögte, hogy amúgy összesen tíz jelentkező van a szobára, és szerinte úgy etikus, ha mindannyian megnézzük, megismer minket, és ez alapján választ a már ott lakó két lányhoz illő lakótársat. Hát mondanom sem kell, jól felidegesítettem magamat, hogy emiatt egy hétig húzta a lakás megmutatását, hazudozott, megvezetett, aztán amikor végre találok a szüleimmel egy megfelelő időpontot, hogy fel tudunk menni szétnézni több lakásban is, akkor közli, hogy amúgy nem biztos, hogy nekem adja ki.

Ezeket lenyelve felmentünk azért megnézni, hogy mit kínál, és akkor mondta, hogy ez amúgy a mi érdekünkben van, mert hogy milyen igazságtalan lenne, ha valaki háromszáz kilométerről elindulna megnézni a lakást, ő meg félúton szólna, hogy már kiadta a lakást másnak, tárgytalan a szobanéző. Szerintem százszor rosszabb az, ha felutazik valaki, órákig vár, hogy a többi érdeklődő is megmutassa magát a főbérlőnél, hogy aztán ha nincs szerencséje és nem őt választották, akkor jöhessen haza üres kézzel.

Nekem szerencsém volt, mert miután megnéztük ezt a lakást, a fennmaradó időben, amíg nem szólt a főbérlő, elmentünk megnézni egy olyan szobát, amit előtte nem terveztünk még megnézni sem, de az lett a nyerő, és őszintén, örülök, hogy mindent megnéztünk.

Kicsit hosszú sztori lett, bocsi, csak leírtam az én tapasztalatomat. Ennek függvényében viselkedj, legyél határozott, de tisztelettudó, szépen öltözz fel, hogy tisztának, rendezettnek lássanak, és ne köteleződj el egy albérlet mellett, mert a főbérlő sem fog szimpátia alapján kiadni egy szobát sem, szóval aki hamarabb tesz le pénzt elé az asztalra, annak adja a lakást.

2019. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát a pénz beszél? :D

Egyébként holnap megyek nézni egyet 5 óra körül. Remélem sikerül. A többi 3 akinek írtam azok nem válaszolnak.

2019. aug. 22. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 5-ös szerintem nincs igazad.

Mi is így adtuk ki a lakásunk, egy napot rászántunk, eljött kb. 15 ember, mindenki elmondta, mit csinál, mik a tervei, mi is elmondtuk, amit szerettünk volna, aztán este megbeszéltük a férjemmel.

Voltak akik rögtön kiestek, pl. már sokallták a közösktg-et (később a rendszeres fizetés kerülhet veszélybe), vagy túl erőszakosak voltak és már azt mesélték, hogy mit szeretnének kicserélni és átalakítani (wtf?!).

Kiválasztottunk egy valakit, a többiket pedig egyesével felhívtuk és megköszöntük az érdeklődést.

Szerintem minden tulaj maga dönti el, hogyan és kinek szeretné kiadni a lakását...

2019. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

7-essel tudnék azért vitatkozni, bár nem ez a szándékom, mert én megértem a főbérlő oldalát is (5-ös vagyok).

Egy budapesti vagy külvárosi egyetemistának valószínűleg belefér napokig felutazgatni és albérleteket vadászni, de gondolj bele, van, aki Szegedről vagy Pécsről indul neki, hogy Pesten találjon egy lakást/szobát, onnan elutazni meg nem fél óra, főleg vonattal, busszal. Na most az ilyen embereknek nem eshet túl jól, ha felutaznak, órákig keringenek a városban, aztán kapnak egy telefont, hogy bocsi, üres kézzel kell hazamennetek. És az sem lehetséges sokszor sajnos, hogy egy napra több albérlet megtekintést is beiktasson az ember, mert a főbérlők is max 1-2 napig vannak fent Pesten a lakásuk közelében, és csak akkor vállalják, hogy megmutatják a lakásukat. Az a pár nap meg nem mindig egyezik, hogy a bérlőnek elég legyen egyszer feljönni.

Persze a másik oldalról érthető az is, hogy a főbérlőnek is fontos megismerni a leendő lakókat, de akkor ha már egy befut, aki normális, miért nem lehet neki egyből odaadni? Egyember személyiségét úgysem lehet fél óra alatt kiismerni.

2019. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!