Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogos, hogy kiadó ingatlanokat...

Jogos, hogy kiadó ingatlanokat közvetítő iroda, a leendő bérlőtől 8000 ft-ot kér a címekért? Nem bűncselekmény?

Figyelt kérdés
2017. febr. 22. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
"ingatlanokat közvetítő iroda" ?? Nem is kap pénzt csak ha elkelt a lakás! Vagyis sztem jogtalan! Én annak dolgozom, de bér, juttatás csak akkor jár, amint írtam!(nagyon sok meló van benne)
2017. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

1-es: KIADÓ INGATLANOK-at közvetítő - magyarul albérletet közvetít.

Kérdező, nem, nem "bűncselekmény" - nagy valószínűséggel előre tájékoztatnak arról, hogy kapsz x címet, de ezért fizetned kell. Innentől szabad választásod van, hogy elfogadod-e ezt a helyzetet vagy továbbállsz és bújod a hirdetéseket, letelefonálsz 5-6 ezer ft-ot, lejárod a lábadat vagy kifizetsz közlekedésre 3-4-5 ezer ft, stb.

Szabadon dönthetsz, melyiket választod?

Ha utólag közlik, akkor pedig Fogyasztóvédelem.

2017. febr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Én még csak olyannal találkoztam, hogy a kiadótól vagy eladótól kérnek pénzt. Nem a vevőtől vagy az albérletet keresőtől szoktak pénzt kérni.

Ha nem akarsz fizetni, keress másik céget.

2017. febr. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem bűncselekmény de az ilyet el kell hajtani a francba.
2017. febr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy olyan régi átverés már.... vagy 10 éves. Kiírja a nőci az első 30 telószámot, amit talál egy albérletkiadós oldalon és eladja a balekoknak 8000 forintért.
2017. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Régi és vicces, de még működik, ez olyan mint a nigériai csalások, mindig van új balek!
2017. febr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
Ez átbaxás, de ezek szerint még mindig működik :D
2017. febr. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Viccesek vagytok... A kérdező kérdezett valamit - hogy nem bűncselekmény-e? - én erre válaszoltam, alaposan, részletesen, hogy miért nem az és erre én vagyok lehúzva... Az olyan válaszok meg, hogy ez átverés, el kell hajtani, stb meg sokkal magasabbra vannak értékelve... ez mitől hasznosabb válasz a kérdésre?

Olvastatok valami olyant a hozzászólásomban, hogy én egyetértek azzal, hogy ilyent csináljanak??? Mert én nem írtam ilyent. Mindössze leírtam, miért nem bűncselekmény?

Meg azt, hogy szavadon dönthet, melyik pénzköltést választja?

Vagy azért lettem lehúzva, mert mégiscsak bűncselekmény? Mert nem... Mire fogsz hivatkozni: megmondták előre, hogy fizetni kell, de olyan hülye voltam, hogy fizettem? :D

És hogy mire odaértél, addigra már lett gazdája a lakásnak - még ez is előfordulhat, sőt, elő is fordul. Az interneten meghirdetett, közvetítő nélküli albérletnél is ugyanúgy előfordulhat egy egyetemi tanévkezdési szezonnál, hogy mire odaérsz, kiadja másnak.


Igen, egyébként valóban régi átverés, de nap mint nap elcsodálkozom azon: az emberek mennyire becsaphatók... A múltkor én és pár másik válaszoló 2 órán keresztül!!! győzködtünk valakit, hogy miért ne vegyen meg adott oldalról valamit, mert nagyon úgy tűnik, hogy be fogják csapni (40 ezer ft-ról van szó) - mire azt a végkövetkeztetést vonta le, hogy azért Ő megpróbálja, hátha szerencséje lesz (nem személyes átvétel volt!)

Most erre mit lehet mondani?


Na mindegy, megszoktam már a gyakorin, hogy itt minden fordítva működik. 2-es vagyok.

2017. febr. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mea culpa, bocsánat, meg hamut szórok a fejemre és nem akarok igazságtalan lenni: most látom, hogy aki leírta: el kell hajtani a francba, Ő legalább azt is hozzátette, hogy nem bűncselekmény. Bár azt már nem írta le, miért nem az...

(2,8 vagyok)

2017. febr. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem mentem bele. Így nem történ átverés?

Nem lehet őket felnyomni, hogy számolják fel az ilyen aljadék közvetítő cégeket. Minél kevesebb embert, vagy senkit sem tudjanak becsapni??

2017. febr. 23. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!