Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Így kitehet az alberletből a...

Így kitehet az alberletből a főbérlő?

Figyelt kérdés

Ha rendben van tartva a lakás, fizetve van rendesen.

DE pl ha a bérlő sokallja a 2.ra emelt bérleti díjat. Van egy baba, de ezt lehet perre vinni, hogy amíg nem találunk másik lakást ott maradjunk? Szerződés van, 1 hónap a felmondási idő. Tehát, ha 1 hó alatt nem találunk lakást házat, kitehet, ha bíróságra megyek a gyerek miatt?

Csak elméleti kérdés, hogy tudjam mire lehet számítani ilyen esetekben, szerencsére nem került sor erre.


2019. szept. 1. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Nincs törvény rá, hogy kisgyermekkel nem lehet valakit kirakni. Csak hosszú jogi procedúra, de gyermek nélkül is az. Főleg, ha be is vannak jelentve oda. A gyerekkel nem lehet takarózni.
2019. szept. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak úgy értem, ha feljelentem, mert nem szabályos vmi (bejelentés) akkor addig kitehet e míg a per folyamatban van.
2019. szept. 1. 12:31
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
A lakásbérlet piaci alapon működik, ha a felek nem tudnak megegyezni a díjban akkor a felmondási időt követően megszűnik a bérlet és a bérlő szépen elhagyja a bérleményt. Mi köze mindennek a gyerekhez?
2019. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha a gyerek miatt akarna kitenni.
2019. szept. 1. 12:37
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyenek miatt nem találnak albérletet a normális gyerekes családok...
2019. szept. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha rendesen bejelentette, hogy emel, amit megtehet.

Ezt pedig nem fogadod el. Akkor 1 hó felmondás után máshova mentek.


Gerinctelen módon lehet maradni

Nagyon nehezen tud valóban eltávolítani az ember egy lakásfoglalót.


De nekem ilyen esetben ment az ismerősöm és szétverette a fürdőt, a konyhàt / felújítás címen/

Aztán a lakók menekültek.. Előtte volt csak nagy a száj.

/ hónapokig ment a huzavona... És egyáltalán nem fizettek!:

2019. szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Biztos magadra gondoltál utolsó, mert ti vagytok "ilyenek", mert ha elolvastad volna a leírást látnád, hogy a kérdés elméleti, nem ragozom tovább, mert úgy is bele magyarázol olyat, ami nincs is.


A választ pedig köszönöm, meg kaptam az első válaszolótól. Nincs jogszabály rá, köszönöm.

2019. szept. 1. 13:01
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó vagyok


Nem ítélkeztem


Csak leírtam, hogy hogyan lehet, és mit tud tenni


Volt olyan, akivel a főbérlő volt gerinctelen, neki még én javasoltam, hogy ne menjen el, amig nem talál másikat. ( karásony előtt 2 nappal közölte, hogy 5 napjuk van :( persze sajtoapaír NAV-nál nem bejelentett szerződés volt)


Szóval a jogszabály elég foghíjjas Magyarországon

2019. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha a megfelelő jogi kereteken belül emelt, akkor igen. Érdemes pont ezért a szerződésben ezt azonnal kikötni hogy mekkorát és mikor emelhet a tulaj, hiszen ez biztosíték mindenkinek a korrektségre. Ha irreálisat emelne, azt kifogásolhatod, de azt alaposan meg kell indokolni (pl. többszörözi a bérleti díjat az átlagár fölé jóval). És természetesen érvényes szerződés kell ehhez, tehát ha lejár a határozott idejű szerződésetek és újat köttök, akkor nem nagyon tudtok mit kifogásolni, mert egyszerűen felmond és kész.


Önmagában az, hogy neked nem tetszik "csak úgy", az nem jogalap a maradásra, ahogy a gyerek sem. Arról nem is beszélve, hogy tulaj vérmérsékletétől függően simán lehet arra ébredni, hogy markos legények segítenek pakolni, esetleg egyik nap eltűnik az összes nyílászáró, vagy éppen elzárják a közműveket, stb... Kell ez pici babával? Nyilván nem. Én inkább keresnék másik bérleményt, nem pedig a balhét.

2019. szept. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
95%

Ahogy írtad, itt nem a baba miatt akarna kitenni titeket. Egyébként a szerződésben szabályozott felmondási idővel ő is bármikor felbontjatja a szerződést. Ha nem tetszik neki, hogy gyerek él a lakásban, akkor akár emiatt is. Nem számít az indok, ha a felmondási időt rendesen betartja.


De azt írtad, hogy a lakbér emelés nem tetszett. Ilyenkor nem a főbérlő "tesz ki", hanem te vagy az, aki nem hajlandó eleget tenni a feltételeknek ezért felmondod a szerződést. Nyilvánvalóan ő nem hibáztatható ezért, főként nem jogilag. A lakás az ő tulajdona, és ha a kétszeresére akarja emelni a bérleti díjat, vagy eladni, vagy azért küld el, mert a rokonait szeretné oda költöztetni... Ehhez már a bérlőnek nincsen köze.


Maga a kilakoltatás hivatalos úton hosszú idő, viszont mivel ő a tulajdonos, jog szerint megtehet olyasmit a tulajdonával, ami ellehetetleníti, hogy ott éljetek. És mivel a felmondási idő letelte után jogtalanul tartózkodtok a lakásban, egy szavatok nem lehet ellene.


Ha a kisbaba érdekeit nézzük, akkor sokkal okosabb ötlet azonnal új lakást keresni, akár picit rosszabb feltételekkel átmenetileg is, mint arra játszani, hogy a tulaj nem tud kilakoltatni. Lehet, hogy kitenni nem fog, de ha úgy akarja, akkor te ott nem fogsz tudni gyereket nevelni.

2019. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!