Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehtséges találni olyan...

Lehtséges találni olyan bérbeadót akinél a kauciót megegyezés alapján vagy szerződésbe foglalva részletben lehet fizetni?

Figyelt kérdés
2019. szept. 7. 00:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem hiszem, mert rogton levagja hogy csori vagy es meg a lakbert se fogod fizetni rendesen.
2019. szept. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, költöznék.

Van munkám, régóta ott dolgozom, tehát hosszútávú.

De a fizetésem pont arra elég, hogy a bérleti díjat, rezsit és a hónapra elegendő élelmemet fizessem.

Ezért kérném a részletfizetést a kaucióra, nem azért mert olyan lennék aki dolgozik 2-3 hónapot eg munkahelyen aztán tovább áll.

Egyszerűen csak köétözni szeretnék minél hamarabb (!) és nincsenek hónapjaim összegyűjteni a kauciót plusz a tárgyhavit...

2019. szept. 7. 01:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ... Budapesten, ahol egy lakásra van rengeteg jelentkező, ott a tulaj tud válogatni, és értelemszerűen azt fogja előnyben részesíteni, aki egy összegben kiperkálja neki a kauciót és a tárgyhavit. Megértem a helyzetedet, de az albérletkiadás üzlet, nem jótékonysági tevékenység, és a tulajdonosok is többnyire így gondolkodnak.


Egy olyan helyen viszont, ahol nincs nagy kereslet az albérletre, és lasszóval fogják a bérlőt, jobb eséllyel lesz hajlandó a tulaj ilyen kompromisszumra.

2019. szept. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim egy időben adtak ki lakást úgy, hogy a bérlőjelöltek tudtak alkudni a kaucióból. Kivétel nélkül MINDEN esetben megszívták az ilyen bérlőkkel, akik "kauciót majd később,reszletben fizetem". Nemcsak hogy a kauciót,de egy idő múlva sem a lakbért, sem a reszijüket nem fizették. Most én adok ki lakást. A szüleim példájából okulva nálam a kaució nem alku tárgya. Még a kollégámtól is kértem kauciót, amikor neki adtam ki a lakást. Én inkább hagynám üresen a lakást,mint kaució nélkül kiadjam valakinek. Bár Budapesten ettől nem kell tartanom. De az én szememben, ha vki így kezdi, hogy nincs pénze kaucióra, az azt jelenti, hogy nem fizetőképes, nem biztos, hogy a lakást fennt tudja tartani. Én emiatt kaució nélkül nem adom ki.
2019. szept. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pontos képet kaptam, hogy is viszonyulna egy bérbeadó a bérlőhöz ilyen esetben.

2019. szept. 7. 04:23
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Az az ő biztosítéka, ha valamit tönkre teszel vagy nem fizetsz. Majd hülye lesz erre hónapokat várni. Ha ilyet mondasz, senki nem ad ki neked lakást, igenis gyűjts össze annyit, kérj kölcsön, vegyél fel hitelt és nekik ígérgess, ne egy idegennek, aki kiadja neked a lakását. Meg majd a közjegyző díját is visszatörleszted...? Mert az is vagy 60 ezer lesz, ilyenekkel számolj.
2019. szept. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

"Egy olyan helyen viszont, ahol nincs nagy kereslet az albérletre, és lasszóval fogják a bérlőt, jobb eséllyel lesz hajlandó a tulaj ilyen kompromisszumra."

Nem tudom, milyen helyre gondolsz, de sajnos jelenleg mindenhol sorbanállás és sorsolás alapján mennek a lakások....

2019. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A kaució arra való, hogy ha valami kárt okozol, legyen miből fedezni. Kárt okozhatsz az első nap is, hiába van állásod. Berúgsz, szétvered a WC-t, aztán azt mondod bocsi, inkább nem bérlem tovább. Szóval nem hinném, hogy találsz ilyen bérletet, hacsak nem ismerőstől.
2019. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

A kaucio a biztositek hogy ha valamit tonkreteszel akkor az ki lesz fizetve. De jo meg arra is hogy ha pl a szamlakat nem fizeted akkor a kaucio arra megy el, majd pedig elhagyod a lakast.

Ha kiadja neked kaucio nelkul hogy majd azt torleszted akkor lehet hogy nem csak a kauciot hanem a szamlakat sem tudod kifizetni. A tulaj meg jol megszivja mert eladosodik.

Legalabb egy havi kaucio legyen. Van hogy szimpatikusnak talal a tulaj es kiadja 1 honap kaucioval neked.

2019. szept. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
7-esnek: például egy szabolcsi faluban nem tolonganak az albérletért. Nem csak a főváros és az egyetemvárosok léteznek ;-)
2019. szept. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!