Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az a tulajdonos aki nem...

Az a tulajdonos aki nem adózik a bérbe adott lakása után annak milyen jogai vannak? Ebben az esetben hol, hogyan tudja probléma esetén érvényesíteni szerződésbe foglalt jogait?

Figyelt kérdés
Vagy csak a bérlőnek vannak ilyenkor jogai ?
2017. febr. 16. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Bíróságon is tudja érvényesíteni a jogai, ugyanúgy, mint egy adózó bérbeadó. Viszont a NAV vizsgálatot indíthat ellene. Bár adózni sosem késő, utólag is be lehet vallani, jobban jár az egyén, mintha egyáltalán nem adózna.
2017. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

1. Utólagos önbevallás a NAV-nál.

2. Másnap mehetsz a bíróságra.

2017. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én csak kíváncsiságból tettem ki eddig bérlő voltam és egy idős embertől béreltem aki 15 -20 éve adja ki a lakását de soha nem adózott utána .

Ilyen hosszú idő után nem hiszem ,hogy be lehet jelenteni.

2017. febr. 16. 21:07
 4/8 A kérdező kommentje:
És azt sem értettem hogy ha tulajok nem adóznak mi védi őket ha probléma adódik
2017. febr. 16. 21:09
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Az egy közkeletű tévedés, hogy aki jogszabályt sért, annak megszűnnének a jogai. A stiklijére nagyobb eséllyel derül fény, ha a hatósághoz fordul, ezért esetleg mérlegelheti, hogy megéri-e. De ha úgy dönt, hogy érvényesítteti a jogait, akkor az sikerülni fog neki.


Hasonlóképpen azt is gyakran hallani, hogy amelyik bérlő megcsúszott a fizetéssel stb., azt akár magánerőszak útján is ki szabadna rakni. Ebben a gondolatmenetben ugyanaz a hibás alapfeltevés ismerhető fel, mint az előzőben.

2017. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

Azért nem adóznak sokan, mert pofátlanul magas az adóteher.

Talán ha az állam nem volna ennyire kapzsi, és nem azt látnák az emberek, hogy mindent ellopnak, még be is fizetnék.

2017. febr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy nem adózik a tulajdonához ugyanolyan joga van. Ha kiderül majd lerendezi a navnál. Az adóteher azért messze nem pofátlan, nekem az ehót fáj befizetni, azt pfátlannak érzem, de az szja-t rossz szájíz nélkül fizetem.
2017. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az adózási és az ingatlantulajdonosi jogok külön törvényben vannak rögzítve, semmi közük egymáshoz.


Az adóhatóság az adózási törvényeknek megfelelő módon fog eljárni veled szemben, ha törvénysértést talál.


Az ingatlantulajdonosi jogaidat meg a bérleti szerződés alapján tudod érvényesíteni.

2020. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!