Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha az albérletben nem engedett...

Ha az albérletben nem engedett a háziállat tartás és én mégis tartok, akkor az szerződésszegésnek minősül?

Figyelt kérdés
Alig találok olyan albérletet, ahol engedett az állattartás, ami jó lenne árban, meg nem szörnyen lepukkant, ott nem engedik. Csak egy macskám van, őt vinném. Ha nem szólok a tulajnak mi fog történni? Ki tehet a lakásból?
2019. okt. 2. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha nincs a hirdetésben (később a szerződésben) konkrétan tiltva, akkor ne beszélj róla előre!

Ha a macskád kárt tesz a bútorokban, vagy ivartalanítatlan kandúr és iszonyat büdöset spriccel, akkor azt a kauciód fogja bánni, illetve a kaución felüli károkozásból polgári peres eljárás is lehet.

De ha a cicaalom a fürdőben és szagtalan, a lakás rendben, akkor a tulaj sem fog belekötni.

Én tulajdonosként etettem és takarítottam a bérlőm macskáját (közel laktunk) míg az nyaralni volt, pedig amikor költözött nem s volt neki, így nem került szóba, hogy lehet, vagy nem lehet.

2019. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha bekerül a szerződésbe, hogy te háziállatot nem tarthatsz, és erre fel is hívják a figyelmedet,mégis tartasz egy macskát, az egyértelműen szerződésszegés. Én állatbarát vagyok, de cicát nem szeretnék a kiadott lakásomba. Kutya, madár, hal nem gond, de egy neveletlen cica jóval nagyobb kárt tud okozni, mint 2havi kaució. És nem tudom,hogy egy számomra vadidegen hogy neveli a macskáját. Én kidobnám az ennyire nem együttműködő bérlőt.
2019. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha te vagy Ace Ventura akkor nem számít annak!
2019. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Igen. De ez szabadon lakó állatokra igaz, akik a lakásban kaparhatnak, rágcsálhatnak, pisilhetnek, kakilhatnak, szőrüket hullathatják, tehát jellemzően kutya, macska. Kalitkában, terráriumban tartás inkább elfogadott.
2019. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem szólok a tulajnak mi fog történni? Ki tehet a lakásból?"

És az a jobbik eset.

Az állatka által okozott kárt helyre kell hozatnod, ami akár több milliós nagyságrend lehet. Gondolom, macsek nem rágcsál, így pl. a szúnyoghálókat tudja tönkretenni, parkettát (pisi, kaki), bútorokat összekarmolni, kalkulálj, az mennyi.

Ha utánatok macskaallergiás ember akarna ott lakni, és nem tud, akkor a kár felbecsülhetetlen.

2019. okt. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Korábban írtam ebben a topikban egy kérdés alá, hogy az egyik bérlőm (család) a tudtomon kívül kutyát tartott az ingatlanban.

Természetesen szerződésben benne van mindig, hogy semmilyen állatot nem engedek a lakásban/házban tartani.

Mint kiderült a kutya olyan károkat okozott az ingatlanban, hogy a kaució nem is fedezte a rendbehozást. Még úgyse hogy én csináltam.

Felkaparta a padlószőnyeget és az új laminált padlót, minden helységben össze kente a falat a zsíros szőrével ahogy neki dörgölőzött, a nappali ülőgarnitúrában pedig olyan kárt okozott, hogy ki kellett dobni.

Nem beszélve a bűzről amit maga után hagyott a lakásban.

300+ ezer volt csak az anyag, ha munkadíjt is kellett volna fizetni akkor lehet még egyszer ennyi lett volna.


Egyébként az egyik szomszéd hívott fel 2 hónappal a beköltözésük után, hogy valamit kezdjek a bérlőkkel mert a kutyájuk éjjel nappal ugat, és zavarja őket.

Akkor kaptam majdnem instant agyvérzést, hogy mindezt a szomszédtól kell megtudnom. Mikor meg megláttam mi van a lakásban akkor a szívroham kerülgetett.

Mivel hivatalos jogszerű szerződés volt, így nekik is járt a 30 napos felmondási idő amit még aznap benyújtottam mikor a szomszéd hívott.

Leszoktam fényképezni mindent a bérlő jelenlétében, kinyomtatom és aláírjuk a fényképeket, mielőtt aláírnánk a szerződést is, így legjobb (ajánlom minden tulajdonosnak)

Csak azért mondom, mert perrel fenyegetőztek, ugyanis követelték vissza a kauciót. Nyilván nem lett belőle semmi, és szerencsére eltakarodtak 30 napon belül az ingatlanból.

2019. okt. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Inkább keress olyan albit, ahol engedik (leginkább bútorozatlant). Én nem tagadnám le, sőt, minden esetben már telefonon rákérdeztem, jól nevelt szobacica jöhet-e. Meglepő módon így is találtam lakást elég gyorsan, sőt, volt aki épp ezért talált szimpatikusnak.

Persze nagyon nem mindegy, milyen viselkedésű az állatka, én a mostani cicámat simán be merem vállalni albérletbe, de az előzőt meg sem próbáltam volna.

2019. okt. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, kirakhat a lakásból. Én nem tagadnám le. Kiderül úgyis, másnem kiköltözéskor, és akkor az lesz a legkisebb rossz, ha nem adja vissza a kauciódat. Amikor mi albérletbe költöztünk, egyből észrevettük, hogy az előző lakó cicát tartott. Hiába na, se a lakó se a tulaj nem takarított ki rendesen. Szóval egyből észrevettük a nyomait.
2019. okt. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!