Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bútorozatlan albérlet (ek)...

Bútorozatlan albérlet (ek) ben miért nem engedig az állattartást?

Figyelt kérdés

Bútorozott albérletben, ahol a tulajé minden bútor, ott természetesen megértem, hogy nem engedi, mert félti a bútorait (igazából azt sem értem meg, mert van kaució, és ha az elbérlő vállalja, hogy ha az állat (vagy ő maga) kárt okoz valamilyen szinten valamiben, akkor kiköltözéskor nem jár neki vissza a kaució, ha ezt vállalja az albérlő, akkor igazából ezt sem értem meg)

De mind egy, azt viszont végképp nem értem meg (és a kérdésem is erre irányul), hogy bútotozatlan lakásban, ahol a 4 fal van és semmi több, mindent én hozok magammal, minden bútort, mosógépet stb. ott miért nem engedik?

Csak mert 5 bútorozatlan albérletből 4-nél ekkor sem engedik.



2018. okt. 10. 16:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Mert az ő kéglijük. Ennyi.



Vagy kezdjük el sorolni a lehetséges okokat:

-Nem szeretik az állatokat

-Allergiásak

-Simán csak köcsögök

-Rossz gyerekkori élmény

-Frabato nem tanácsolja mert a kávézacc és a csirkecsont is rosszat mondott

-Tiltja a vallásuk

-Anyukájuk nem engedi

-Apukájuk sem

-Féltik az üres falakat

STB.

2018. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
A lakóközösség kimaradt. Lehet közöttük ellenséget szerezni bőven.
2018. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Aki utálja az állatokat, az (a saját tulajdonú ingatlanját) inkább ki se adja albérletbe, mert ebben az esetben nagy az esélye annak, hogy az embereket se kimondottan szereti.
2018. okt. 10. 16:35
 4/30 anonim ***** válasza:
92%

Mi béreltünk lakást olyan tulajdonostól, akinek volt kutyája.

Kutyaszőr minden mennyiségben, a laminált padló díszléce mögött, mindin beépített bútor mögött, gyakorlatilag tényleg mindenhol.

Kutyu nap közben unalmában rágta az ajtót, de még a falat is.

Gondolom volt néha becsorgatás is - felpúposodott laminált padló.

Szag.


Tehát mikor beköltöztünk festettünk és takarítottunk. Ezt szeretné elkerülni a tulaj + a szomszédokkal való összetűzést.


Én szeretem az állatokat, de a saját lakásomba én sem engednék kutyát-macskát a rengeteg felelőtlen gazdi miatt. A kaució nem fedez egy padlócserét és egy komplett festést.

2018. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tudok gondolni, hogy fiú kutya esetében fél, hogy lepisili a falat, esetleg a kutya lekaparja/rágja a falat, lambériát, ajtófélfát. Sajnos az én kutyám is kiskoában az ajtófélfát, küszöböt rágta, a falat kaparta, amiről sikerült leszoktatni, de ha ki akar menni az udvarra vagy be akar jönni, akkor kaparja az ajtót, ami meglátszik. Persze mindezt a kaúcióból le lehet vonni, de ha nem enged be kutyát, akkor nincs ilyennel gond.
2018. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Ja, és az ugatást, vonyítást elfelejtettem. Az én kutyám fajtájára nem jellemző az ugatás, de a mostani albérletem tulaja azért óckodott a kutyától, merthogy a szomszédokat nehogy zavarja, pedig kertes házról van szó, a közlben nincs is ház csak az udvar másik felén. A kutyám hiába csendes, ha idegent hall, vagy meghallja hogy hazaértem, örömében elkezd ugatni.
2018. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
20%
Mert ostobák, előítéleteik vannak, és szűklátókörűek. Fogalmuk sincs arról, hogy normálisan, felelősségteljesen is lehet állatokat tartani lakásban.
2018. okt. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
25%

mert hülyék, és azt hiszik romlik tőle a lakás.

Volt egy viccesen hülye tulaj, aki azt mondta neeem ide kisállat nem költözhet. Nekem tengerimalacaim voltak, és elkezdtem nyomatni, hogy ó hát ez nem kutya vagy macska, ez csak ketrecben van, nem büdös, nem hangos, stb. Aztmonta na jó az belefér.

Eközben egy tengerimalac sokkal rosszabb ilyen szempontból, mint egy kutya, mert ha ki van engedve kakil-pisil mindenfelé, ha nincs takarítva, a forgács büdösebb, mint az ázott kutyaszag, megrágcsálja a vezetékeket stb :D

de neeem kutya az nem jöhet :D

2018. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk a kutya-macska is összebaszta az összes falat és több ajtót is, főleg a bejáratit.
2018. okt. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%
Vegyel sajat lakast, ott a sajat szabalyaid szerint elhetsz. Amig valaki mas ingatlanjaban vagy kenytelen elni, vagy betartod a szabalyokat, vagy keresel masikat.
2018. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!