Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez kiskorú veszélyeztetésének...

Ez kiskorú veszélyeztetésének minősül?

Figyelt kérdés

Van egy bérlőnk, aki fél éve nem fizet és van két gyereke. Sok helyen olvastam, hogy nekik az vált be erre a helyzetre, hogy az ajtót és az ablakokat leszerelték, felújításra hivatkozva. Valahol azt hallottam, hogy ha ezt meg tesszük, az kiskorú veszélyeztetésének minősül, de hiába böngészem a jogszabályokat, ennek nem találom nyomát.

Pl itt van ez a kiskorúak veszélyeztetéséről, de az elkövető minden esetben a szülő, vagy a gondoskodásról köteles személy, hasonló szitu még csak szóba sem esik, rá sem lehet húzni a mi esetünkre. [link]


2015. okt. 22. 15:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Van bérleti szerződés? Ha nincs, akkor simán kirakhatod őket. Ha valaki megkérdezi, akkor azt mondod, hogy csak megengedted, hogy ott lakjanak, ingyen, nem albérlők. Persze ha nincs nyoma a pénznek, nem utalták, hanem kp-ban kaptad mindig.

Ha van szerződés, akkor abban nyilván szabályozva van, hogy mi a következmény, ha nem fizetnek.

Egyébként az ablakot csak úgy nem lehet leszerelni, akkor sem, ha nincs gyerek, hiszen a bérbeadónak kell biztosítania, hogy az ingatlan lakható legyen.

2015. okt. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Van szerződés, nem fizetnek fél éve, már fel lett mondva az albérlet. De mivel ők vannak bitrokon belül, nem lehet kitenni őket. Mivel gyerekek vannak, ez akkor is így lenne, ha csak úgy beköltöztek volna a tudtunk nélkül. Ez sajnos így van, elég alaposan körbejártuk már a témát. :(
2015. okt. 22. 15:50
 3/26 anonim ***** válasza:

De csak indítottak eljárást ellenük, nem?

Várni nem lehet arra, hogy majd csak elköltöznek.

Vannak erre szakosodott ügyvédek.

2015. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
De hogy lehet ilyen hulye torvenyeket hozni, hogy az ember koteles legyen vadidegeneknek atengedni a SAJAT TULAJDONAT INGYEN! csak mert sikeresen leellettek par kolyket a semmibe???
2015. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Egyebkent a kiskorut o veszelyeztetne azzal hogy ott lakik. A berleti szerzodes mar nem el, tehat te nem vagy koteles neki masik lakast biztositani.


Nem lehet par markos rokonnal meglatogatni, vagy valahogy kiuldozni oket?

2015. okt. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
95%

Lassan 12 éve dolgozom ingatlanosként. Volt a praxisban pár ilyen eset.

A megoldás: Amikor nincs odahaza,te és egy lakatos és egy rakodó odamegy. Amíg a lakatos zárat cserél a rakodó és te kipakolsz az ajtó elé és ennyi.


Kb. 7 esetből 6-ban működött. A maradékban kellett némi ütőerő is,de abból már értett a marha.

2015. okt. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Az egyik nem fizető ismerősömet úgy rakták ki, hogy kikapcsoltatta az áramot és a vizet a tulaj. Mert ez egy külön álló ház volt, lakásoknál nem tudom megoldható e. Na szóval kiköttette az áramot és a vizet és azzal fenyegetőzött hogy rájuk hívja a gyámügyet, mert ha ezek nem adottak egy háznál akkor a gyereket gondnokság, védelem alá kell helyezni. Gondolom nem szeretné ha elvinnék a gyerekeit, ezzel próbálkozhatsz.

Amúgy nem volt határozott vagy határozatlan idejű volt a szerződés? Mert azt olvastam egyszer egy jogi fórumon, hogy fontos határozottá tenni, mert ha lejár akkor nincs joguk gyerekkel vagy anélkül ott lenni.

2015. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Utolsok a baj mindkettovel az, hogy ha kert es kapott birtokvedelmet a jegyzotol (marpedig a rohadek a jogaival nagyon is tisztaban van) akkor ok utik meg a bokajukat egy ilyen huzasra de nagyon.
2015. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Persze, elindult az eljárás, de még sehol nem tartunk vele, ha erre hagyatkozunk, még évekig ott fog lakni, és megrövidíteni minket a havi 60+rezsivel...

Ha zárat cserélek az sem jó, mert akkor én vagyok a birtokháborító.

A gyámügynél is bejelentettük, mert már kikötötték a gázt és a villanyt is (bár ez utóbbit feketén visszaköttette...), kiderült hogy van is eljárás ellene, már védelem alatt vannak a gyerekek, viszont hónapok óta eltűntek a szemük elől, nem érték el őket, így nagyon örültek nekem.

Voltunk már nála rendőrrel, 2x is.

Tényleg nagyon elvetemült az ügy, és elképesztően gáz a szabályozás, de nagyon úgy tűnik, hogy hivatalosan semmit nem tehetünk ellenük....

2015. okt. 22. 16:12
 10/26 A kérdező kommentje:
Még ezt a tippet olvastam valahol, hogy ha a nyílászárókat lecseréljük felújításra hivatkozva, az jó lehet. De bizonytalan vagyok, hogy akkor nem mi lennénk e a "bűnözők". Az ügyvédünk meg most két hétig nincs, nekem itt jár az agyam, ezért tettem itt fel a kérdést.
2015. okt. 22. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!