Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy Budapesten nem jó élni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvastam, hogy kerüljük pestet, nem ragozom az ócsárolásokat. Példának hozzák fel, hogy koszos, büdös, rossz a tömegközlekedése.


Én 1 hónapja vidékről költöztem fel a 14. kerületbe, zöldövezetben lakom. Vidékhez képest nagyon jó a tömegközlekedés, szerintem nem koszos, állást is hamar sikerült találnom, pedig nincs extra végzettségem.


Szegeden laktam előtte, ott a kezdő fizetés a legtöbb helyen 140e ft nettó, és egy lakás bérlés 100e + rezsibe van, jelenlegi állásomban irodai melósként dolgozok és 200 nettó + kafeteriával vettek fel, később emelkedni fog.


Az eddigi tapasztalataim alapján nagyon élhető és hosszútávon is csak itt látok jövőt, minthogy vidéken húztam volna az igát tovább 2 ember helyett minimálbérért.



2019. okt. 3. 04:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is vidékről költöztem fel. Munka szempontjából itt valóban több a lehetőség. És a szórakozási lehetőség is jóval nagyobb. Szélesebb választék, többfajta színház, programlehetősegek, éttermek, kocsmák, kiállítasok.

De tény, hogy nagy a tömeg. En azt nem szeretem. Sok az ember az utcán, a boltokban. Nem jó nyomorogni a buszpn, villamoson. Azért munkába memnet-jövet eleg gyakori, hogy úgy kell felpréseljem magam a buszra.

Hangos város, nagy a zaj. Amikor felkerültem Pestre, első két hónapot olyan szobában laktam, aminek az ablakai a a nagykörútra néztek, ahol a 4-6-os jár. Én nem tudtam aludni a villamostól. Ahogy az első villamos elindult hajnalban, odáig tartott nekem az éjszakai nyugalom. Bulinegyedbe sem éri meg költözni, egész éjszaka megy a dáridó.

Sokkal nyüzsgőbb, színesebb város, mint bármelyik másik. Sok az itt élő külföldi, ezt is sokan nem szeretik. Nekem nincs gondom velük.

Nagyváros, rengeteg a hajlektalan, kéregető. Büdösek, és a kéregetők tudnak nagyon szemtelenek lenni.

2019. okt. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, "kinek a pap, kinek papnè". Mindenhol vannak jó ès rossz helyek, ès nem vagyunk egyformák. A korral is változnak az igènyek.
2019. okt. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 mindentudó99 ***** válasza:
78%
Nem írtad most mennyiért bérelsz? Hol laksz. Egyedül esetleg többen. Az egyiknél mindent leírsz a másiknàl csak a fizetést. 200 nettóért szerintem nem éri meg felköltözni és bérelni. Egyébként egyik embernek jó másiknak nem. Ha neked jó mindegy más mit mond nem? Én semmi pénzért nem élnék ott de ez nem azt jelenti hogy rossz lenne.
2019. okt. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Facebook csoportban találtam albérletet 150 ezer a teljes ára, felesbe bérelem egy lánnyal.


A téli programokra, város látványára nagyon kíváncsi vagyok.


Kedves utolsó, pl miért nem jönnél fel? Szerintem mindenkinek ki kellene próbálni, főleg aki nem találja magát vidéken, csak egy helyben toporog.

2019. okt. 3. 07:54
 5/19 mindentudó99 ***** válasza:
69%
Van autó felmegyek ha érdekel valami. Élni nem élnék ott. Nem érdekel a nyüzsgés. Lakásba meg nem bírnám ki.
2019. okt. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Az lemaradt hogy 200 ért meg felesleges is. Annál több megvan úgy hogy itthon lakom falun. Nem albérletben.
2019. okt. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

Én Pesten nőttem fel, nincs az a pénz (na jó lehet, hogy van), hogy visszamenjek. Az emlékek szépek, nem volt rossz, de már nem érzem jól magam ott.

A munkám olyan, hogy akár a Holdról is végezhetem.

2019. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Én se mennék oda lakni, borzasztó zajos, koszos, tömeg van mindenfelé.

Azért ha vidéken keres valaki 200000-at, akkor pesten 400-at kell keresni, mert annyival több el megy általában.

2019. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Örülök, hogy így látod.

Én 18 éves koromig Pécsen éltem. Utána egyetemre Budapestre jártam 5 évig. Utána szerettem volna hazajönni, mert Pest nekem annyira nem tetszett (lentebb kifejtem miért). 3 évig voltam Pécsen ismét úgy, hogy nem kaptam munkát. Ehhez mondjuk hozzá tartozik, hogy pont a válság idején volt. Így visszaköltöztem Budapestre. 8 évet ott dolgoztam, most május óta megint Pécsen élek, mert sikerült helyben munkát kapnom.

Szóval van összehasonlítási alapom mindkét városról.


Budapest nekem azért nem tetszett, mert sok az elhanyagolt környék, lepukkant lakótelep. Vidéken ezeket valahogy jobban karban tartják. Itt gondolom olyan sok és nagy ilyen hely van hogy egyszerűen nincs rá pénz és kapacitás. A tömegközlekedési eszközök is koszosak. Az utazóközönség sem túl szimpatikus. Akár az eszközökön, akár az utcákon rengeteg a kisebbségi, hajléktalan és más nem túl bizalomgerjesztő egyén.

A távolságok irtó nagyok. Tömegközlekedéssel teljesen általános ha valaki 1-1,5 órát utazik városon belül csak egy irányba. De autóval sem sokkal jobb a helyzet, mert minden felé dugó van.

A lakások nagyon drágák. Egyszerű földi halandónak fizetésből esélytelen egy panel garzonnál jobb lakás árát összeszedni. Egy 1,5 szobás kis panel is huszon milliónál kezdődik egy külvárosi lakótelepen.

Előny viszont, hogy van munkalehetőség. A boltok szerintem sokkal olcsóbbak, több is az üzlet, nagyobb az árverseny. Programokból is nagyon sokféle van a városban.

Budapesten idén májusig mérnöki diplomával, 8 év munkatapasztalattal, a béren kívüli juttatásokat nem számítva, közszférában, kormánytisztviselőként nettó 167.000Ft-ot kerestem.


Ezzel szemben Pécset eddig valahogy tisztábbnak, élhetőbbnek tartottam. Viszont be kell látnom, hogy nem teljesen ugyan olyan életvitelszerűen itt élni, mint ahogy a hétvégi hazalátogatásaim alapján gondoltam.

Itt is azóta rengeteg lett az autó. Az 5 km-re lévő munkahelyemre nem egyszer autóval 1 óra alatt értem be. Gyalog hamarabb odaértem volna. Röhej, hogy nem tudok alkoholos filcet venni. Voltam egy hipermarketben. Nincs. Voltam kis egy írószerboltban. Nincs. Most mehetek egy harmadik helyre is. Boltok, élelmiszer, még a piacok is sokkal drágábbak és a választék is kisebb. A tömegközlekedési eszközök tisztábbak, jobban odafigyelnek, viszont sokkal ritkábban járnak. Munkahelyemre pl fél óránként indul busz, csúcsidőben 20 percenként. Munkalehetőség kevesebb van. Valahogy az emberek is akadékosabbak, merevebbek. Ha valamit ügyintézni kell, sokkal nehézkesebb, lassabban megy mint Budapesten. A lakásárak viszont valamivel alacsonyabbak. 20-30 millióból már elég korrekt lakást kapni, 40-ért már akár házat is. A levegő érezhetően jobb, a belváros forgalmasabb utcáit leszámítva nincs olyan büdös, mint Budapesten. Este 10 után gyakorlatilag megáll az élet.

Itt is közszférában dolgozom, igaz itt csak egyszerű közalkalmazott vagyok, de többet keresek, 213.000Ft a havi nettó fizetésem.


Szóval a lényeg: korábban én is azt gondoltam hogy Budapesten nem jó élni. De mostanra az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján be kell látnom, hogy nem ilyen egyértelmű a helyzet. Mindkét helynek van előnye és hátránya is.

2019. okt. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Sosem éltem Pesten, utoljára 20 éve voltam ott. Nekem nagyon tetszett, az Országház, a Szépművészeti Múzeum, a Vár, a sok látnivaló. Voltam rokonoknál Budán, Pasaréten, gyönyörű környezetben, de jártam Mátyásföldön is, ahol (akkor) kissé falusiasabb volt a környezet. Jól éreztem ott magam, annak ellenére, hogy nekem kissé túlzottan zsúfolt, kiismerhetetlennek tűnt. Ma már a mi városunk is nagyon zsúfolt, de ez egy nagy falu, mindenhol találsz ismerőst.
2019. okt. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!