Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezt is nekem kell kifizetnem?

Ezt is nekem kell kifizetnem?

Figyelt kérdés

Főbérlőknél laktam. Külön bejáratú lakrészben, de így is beleszóltak szinte mindenbe, amíg ott voltam. Szerződésünk is volt, amit az ő ügyvédjük írt meg. Mondanom sem kell, az ő jogaik és az én kötelezettségeim voltak kihangsúlyozva benne. Persze ettől függetlenül a kimaradt kérdésekben ugyanúgy a Ptk. az irányadó, de ezzel ők nem foglalkoztak (például kihagyták belőle azt is, hogy nem lehet csak úgy bejárkálni hozzám, mikor nem vagyok otthon - ehhez képest ezt elég sokszor eljátszották). Szeptember közepén jeleztem, hogy elköltöznék, mert adódott egy jó lehetőség, amit nem nagyon lehetett halogatni. A szerződés szerint ugyebár még októberben maradnom kellett volna, és csak november elsejétől költözhettem volna el, de én mindenképp menni akartam már október elsejével. Beleegyeztek, viszont emiatt a kauciómat nem adták vissza. Találtam is valakit a helyemre, aki tényleg minden hülyeségükhöz alkalmazkodott volna (például a konyhaszekrényemben tartották a kerti permetezőjüket arra hivatkozva, hogy máshová nem tudják tenni, csak hogy egyet említsek a sok közül), egy tisztességes, megbízható, rendes srácot, de nem engedték odaköltözni, mivel a srác szerette volna, ha havonta 1-2 alkalommal a barátnője is ott aludhatna. Ez kiverte náluk a biztosítékot, és mondták, hogy ilyen ember (!) nem mehet hozzájuk.

A kiköltözésem előtt pár nappal (micsoda sorsszerűség) sikeresen eltörtem 2 lámpabúrát. Én október elsejével eljöttem, de utólag ki akarják fizettetni velem. A kérdésem az, hogy tényleg ki kell fizetnem ezt is? Ottmaradt náluk a kaucióm, nem abból kellene fedezniük a két búra pótlását? Bocsánat, ha hosszú lett, és előre is köszönöm a normális válaszokat.



2019. okt. 5. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

A kauciót azért fizetted a leírásod alapján hogy előbb elköltözhess mint ami a szerződésedben szerepel.

Nyilván ki kell fizetned, főleg mivel ők a főbérlők, nekik el kell számolni a tulajdonossal is.

2019. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocs, nem jól írtam. Szóval övék a ház, ők a tulajok. Csak én főbérlőnek hívtam őket, mint ahogy a legtöbben. De tudom, hogy nem fedi egymást a kettő.
2019. okt. 5. 14:09
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Koccolj le azok meg pereljenek mert hogy hajtanák be , ugyan felejtsd el .
2019. okt. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
Telik rá nekik a kaucióból. Ha nem fizetsz, úgyse tudják behajtani rajtad.
2019. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

A kaució az általad okozott károk fedezésére van kitalálva, az eltört ez-az összegénem levonása után a maradék neked jár.

Viszont az októberi lakbért köteles vagy kifizetni, mert az idö elötti kiköltözés nem mentesít ez alól.

A tulajodnos meg nem köteles elfogadniazt, ha valakit szerzel magad helyett,ugyanannyira jogukban áll elutasítani, mintha az utcáról jönne valaki kivenni a lakást.


Szóval az októberi lakbér + az eltört lámpák árát ki kell fizetned, amit a kaució fedez, az rendben, a többit meg pluszban kell odaadni.

2019. okt. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ezúttal következetesen ragaszkodjunk a szerződéshez. Azt, hogy suttyomban bejárkáltak, meg tettek-vettek, mikor nem voltam otthon, azt nyilván hagyjuk figyelmen kívül. Azt, hogy a kiadott lakásban permetezőt tartottak, azt is. Azt, hogy egy csomó lomjukat is ott tartották, azt is. Hogy mindenbe beleszóltak, azt is. Tudom, ebből lényegében csak a bejárkálás az, ami szerződésbe ütközik, de olyankor érdekes módon nem kellett figyelembe venni a szerződést. Most bezzeg igen. Lehet, hogy egyedül vagyok ezzel, de érzek ebben némi egyensúlytalanságot...
2019. okt. 5. 14:45
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Ugye hogy tudod mit kell tenni . A szerződés csak határozatlan idejű 3sközjegyző által készített legyen , minden kis dologra legyen kitérés . Aztán leadózott legyen a bérlés , ezek téged védenek 3s van joker amit fel tudsz használni a trógerkedések ellen . Semmit sem tudnak tenni piti a kár perelni nem fog , az új címedet nem vagy köteles megadni telszámot változtathatsz ha emailben fenyegetnek megīrod zaklatásért felnyomod ....
2019. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
4: Be tudják. Besétálsz egy közjegyzőhöz és indítod a fizetési meghagyásos eljárást.
2019. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Azt, hogy suttyomban bejárkáltak, meg tettek-vettek, mikor nem voltam otthon, azt nyilván hagyjuk figyelmen kívül"


Ezzel ők szegtek szerződést.

2019. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pont erre utaltam én is... A suttyomban bejárkálás érdekes módon nem volt szerződésszegés szerintük, de az, hogy nem fizetném ki a két nyomorult búrát, persze már az lenne.
2019. okt. 5. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!