Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A főbérlő átpakolhatja e a...

A főbérlő átpakolhatja e a magántulajdonomat a bérelt szobámban?

Figyelt kérdés
A főbérlőm felhívott, hogy átpakolta a holmimat az egyik szekrényemből a másikba, mert ki akarja adni a szobában lévő másik ágyat és így jobban látszik mennyi hely van a másik embernek. Gyakorlatilag csak a fehérneműmhöz nem nyúlt hozzá. Van joga hozzáérni a holmimhoz az előzetes megkérdezésem és engedélyem nélkül?

2019. okt. 7. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem igen, mert ilyet anyad is csinalna ha szuksege lenne valamire a szobadbol. De megertelek, en is laktam szobaban, de nem birtam sokaig es a vegen egy teljes lakast (garzont) bereltem csak magamnak.
2019. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nincs joga. Söt a szobába sem mehet be az engedélyed nélkül.

Azt meg végképp nem értem, hogy mi az, hogy a másik ágyat ki akarja adni?????

2019. okt. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Te egy egész szobát bérelsz vagy csak egy szoba felét/részét? Ha csak a szoba egy részét bérled, akkor megegyezés kérdése, hova,melyik szekrénybe pakolsz. Úgy lett volna szép, ha a főbérlőd megkér, hogy pakolj a te részedre. Ha megkért, és nem tetted meg, akkor nem nagyon hagytál neki más lehetőséget. Ha az egész szobát bérled, akkor nincs joga bemenni a szobába.
2019. okt. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem , ezek után megtesz bármit ha nincs szerződés .
2019. okt. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

A leírásodból az tűnik ki, hogy ott te csupán egy ágyat -vagy fél szobát- bérelsz, de elfoglaltad az egész szobát és a másik ágyhoz tartozó szekrényt is.


Az igazat kellene leírnod -ha egy kérdést teszel fel-, nem pedig úgy beállítani, hogy csakis a szobakiadót lehessen szidni a félinfóid alapján.

2019. okt. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

"mert ki akarja adni a szobában lévő másik ágyat "


Azt hiszem, hogy neked nem a "főbérlővel" lesz ezek után a legnagyobb gondod, ha beköltözik melléd majd egy olyan antiszociális csaj mint akikről itt is szoktak rémtörténeteket írni a kollégiumi szobatársak...

2019. okt. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Bárhogy történ is ez a szoba kivétel,a tulajnak nincs joga hozzá nyúlni a holmijaidhoz.Még akkor sem ha jen vagy .
2019. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%
***jelen vagy ***
2019. okt. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Anyámnak nem engedem meg hogy pakolásszon a szobámban, pedig hónapok óta nem voltam otthon. Most õszintén van itt olyan lakástulajdonos aki bemenne az albérlõje szobájában és elkezd a cuccai között matatni??? Én a tengerimalacaim ketrecébe nem nyúlok be, ha làtom hogy éppen alszanak!
2019. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!