Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérelt házban az albérlő...

Bérelt házban az albérlő jogosult-e a zár kicserélésére? (További infó lentebb)

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: bátyámék egy családi házat bérelnek, ahol a tulajdonos engedélye nélkül vendéget sem fogadhatnak, az ő személyes jelenléte nélkül még a közművek munkatársai sem léphetnek az ingatlan területére. Akkor jön/megy amikor akar, a meglehetősen lelakott házra (beázások, fűtés hiánya) költeni nem szándékozik. Szerintetek mi a teendő (tudom, nem szóba állni egy ilyennel, de így utólag...) Illetve a bérlő jogosult-e lecserélni a zárat, úgy hogy a tulajdonosnak nem ad kulcsot? Elvégre a bérlő birtokolja és használja az ingatlant, azért fizeti a bérleti díjat. Szerintetek? Köszi szépen előre is a válaszokat!

#albérlet #féreg főbérlő
2014. júl. 18. 16:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
Szerződés kérdése. De a tulajdonost kizárni a tulajdonából nem szerencsés. Én a helyükben elköltöznék ha hülye a tulaj nem kezdenék vele harcolni.
2014. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogosult. A tulajdonos nem járhat be csak úgy, kizárólag előre egyeztetetten, bérleményellenőrzés alkalmával, a bérlő jelenlétében.
2014. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
12%
Természetesen a bérlő nem cserélheti le a zárat, sőt ha ezt megteszi még be is perelheti őt a főbérlő (bár ebben az esetben nem fogja, mert kétlem, hogy legálisan lenne kiadva a ház). A bátyád szépen szóljon a főbérlőnek, hogy el szeretne költözni egy másik albérletbe, főbérlő visszafizeti a kauciót, aztán lehet normálisabb házat és főbérlőt keresni.
2014. júl. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
lecserélheti de amikor kiköltözik vissza kell tegye az eredetit
2014. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
A bátyád kicserélheti a zárat, de jobban teszi, ha inkább keres egy másik bérleményt. Nagyon sok stressztől és keserűségtől menti meg magát ezzel a lépéssel.
2014. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
8%
Ezeket a hülye tanácsokat! A kiadott lakásokban általában még le is fotózza a főbérlő a bútorok, stb. állapotát bekoltozeskor. Zarcsere után jó esetben csak ki lesz rakva masodpercek alatt a bátyád, de hogy a kauciót se adnám vissza neki az biztos. Elhiszem, hogy idegesítő a főbérlő, de egyszerűen másik albérletet kell keresni, nem botrányt csinálni.
2014. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

"A kiadott lakásokban általában még le is fotózza a főbérlő a bútorok,"


1. Tulajdonos, nem főbérlő;

2. Nem kolbászolhat ki-be amikor akar, csak havonta egyszer köteles beengedni;


Kérdező:

a szolgáltatók által küldött embereket köteles vagy a tulaj nélkül is beengedni, vagy rendőrt hívhatnak!

2014. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%

A bérlőnek joga van lecserélni a zárat, mivel mindenki jogosult védeni a birtokát, akár úgy is, hogy a tulajdonos számára is bejárhatatlanná teszi azt. A szerződés ezzel ellenkező pontja jogilag semmis.


Sajnos a tulajnak viszont joga van indoklás nélkül felmondani. Úgyhogy innen költözés lesz előbb-utóbb.

2014. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

7 Mi az h tulajdonos nem főbérlő? alaptalanul minek kötözködni?


4 darab ingatlanom van kiadva, ha bármelyik albérlő megpróbálná lecserélni a zárat akármelyik lakásomon, addig a napig lakna ott. Az az én tulajdonom, az albérlő csak bérli, ha bármelyik bútoromban, szaniterben, csempében, zárban kárt tesz ő fizet, ez így normális, nem én fogom megtéríteni másnak a kárát. Más kérdés, hogy én néha még a havi bérleti díjat sem a lakásban veszem át, nem járkálok be a lakásba, max. havi egyszer, de amikor én voltam albérletben volt olyan főbérlőm, aki hetente odajárt a lakásba, ott aludt, stb., mondjuk utáltam, de ő ezt megengedte magának és mivel jó volt a lakás kussoltam. Szerintem ha nem felel meg egy albérlet másikat kell keresni, kiadó lakás pedig általában van sok, nem tudom mit kell ilyen hülyeségeken agyalni, hogy lecserélje valaki a zárat, sok értelme sincs. Szerintem én már rögtön a rendőrrel mennék, mert ha be van jelentve az albérlet, akkor kicsit nonszensz, hogy egy vadidegen kizár a lakásomból, ezt nem támogatja a törvény.

2014. júl. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
11%
ha a lakás beázik, rossz a fűtés , tulajdonos köteles megjavítani. A zárat lecserélni nem lehet. Ha nem jó a viszony el kell költözni. Valószínű olcsó az albérlet és a testvéred ezért nem megy el.
2014. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!