Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány kiadó lakásod van?

Hány kiadó lakásod van?

Figyelt kérdés

Van egy friss párkapcsolatom, és számomra nem rég derült ki, hogy a barátnőm szüleinek 3 (!) kiadó lakásuk van Budapesten, és olyan helyeken mint a Hősök tere, Duna pláza, úgyhogy nem épp a leglepukkantabb negyedben. Barátnőm még otthon lakik, azért mert egyetemista, ergo nem tudná fizetni a rezsit, meg szeret is otthon lenni. Az egyik lakást majd akkor kapja meg, ha elvégezte az egyetemet, vagy ha el kezd dolgozni, a másikat a többi közül pedig a húga. Annyit tudok, hogy az egyik lakást nagyszülőktől örökölték a szülők, viszont a másik 2-t vadiújan vették, most lettek felhúzva 2019-ben.

Felmerült a kérdés bennem, hogy vajon mások is így el vannak-e eresztve pénzügyileg és hogy mennyire gyakori az ilyen. Én örülhetek, ha majd valamiféle összeggel támogatni tudnak a szüleim elköltözés után.


2019. okt. 21. 16:09
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
71%
#18 Ja persze jogosultság az más kategória... Csak amikor kiszámítják a nyugdíjat, akkor nem mindegy hogy mennyit adóztál... Mert ugye lehet feketén kiadni lakást (ahogy az esetek 80%-ban van) meg minden, csak abból az állam nem kap semmit. Meg lehet dolgozni itt-ott, külföldön is, de ha nem vagy bejelentve, akkor az a nyugdíjba sem számít majd bele... Az persze más kérdés, hogy a mai 40-eseknek már a rendszer miatt sem lesz nyugdíja majd, ha csődöt vall ez a rendszer.
2019. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

21: A jogosultság feltétele 15 év szolgálati idő, ami legális, bejelentett, leadózott munkaévet, nyugdíjadófizetést jelent. Ezért mondom, legálisan 16 éves kortól lehet dolgozni, tehát 31 éves korig is meg lehet szerezni akár. Jövedelem nélkül is megszerezhetó, a NAV-nak kell fizetni az eüadót + nyugdíjadót, vagy nemtom mi a neve, kb. 35 000 Ft lehet most havonta. Nekem volt ilyen szerződésem a NAV-val egy évig.

A nyugdíj összegét még nem tanultam ki, mert rám nem fog vonatkozni valószínűleg, csak ránéztem a jogosultság feltételeire.

2019. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
95%

"Nagyon sokat kell dolgozni 3 kiadott lakással, nem egyemberes munka, hanem családi munka. "


Mégis mi a jó fenét kéne vele dolgozni? Közösköltség+rezsi+felújítás, ennyi van. De a ravasz tulajdonosok ezeket úgyis a bérlőre hárítják. Tehát a kiadó tulajdonosnak semmi dolga nincs vele, csak anyagi haszna.


"mert az lehet nettó 150 000 Ft bevétel is."


Persze, vidéken eldugott faluban tényleg. Fővárosokban 130+rezsinél kezdődnek a garzonok. Ez a tulajdonosnak (ha adózik utána) havi nettó tiszta 300 eFT. Ennyiből, pusztán a semmittevésből röhögve meg lehet élni.


"tehát amik nincsenek is kiadva, csak pénzbe kerül a tulajnak a fenntartása."


Akkor majd kiadja. Egy-két hónapon belül még a legutolsó patkányfészket is ki lehet adni Budapesten.


" tehát 31 éves korig is meg lehet szerezni akár."


Van olyan is ám, hogy nyugdíjkorhatár, ez most 65év. Tehát korábban nem kapsz semmit, hacsak le nem rokkantosítanak, de az egy másik kategória.


"Jövedelem nélkül is megszerezhetó, a NAV-nak kell fizetni az eüadót + nyugdíjadót, vagy nemtom mi a neve, kb. 35 000 Ft lehet most havonta. Nekem volt ilyen szerződésem a NAV-val egy évig."


Hát igen, azt a 35ezret visszaosztod a kb. 40év munkaviszonyra, havi 875Ft. jön ki. Na az az egy éved ennyit járult hozzá a nyugdíjadhoz. Havi 875Ft-al. Ha ezt még 20-30 évig csinálod, na így születnek a 30-40ezres nyugdíjak. És akkor még hogy nincs hozzá köze. Számolni kéne tudni!

2019. okt. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
16%

"Fővárosokban 130+rezsinél kezdődnek a garzonok. "


Egy 40 nm-es prémiumlakás igen.

De nem egy 8 nm-es, vagy 17 nm-es külvárosi. Azok 70E-ig bezárólag vannak.

A többi urban legend.

2019. okt. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
58%

#24 Nem kell ehhez 40nm-es prémiumlakásnak lennie. Vidékiek persze így gondolhatják. Mi is ezt hittük néhány éve a fiammal. Neki kellett albérlet. 20-30nm-es garzonok vannak 120-130+rezsiért közepes állapotban. A 40nm inkább már a 160ezres kategória.

A poén az, hogy Bécsben pl. sokkal jobb a helyzet. A gyerek most másfélszobás közepes állapotú lakást bérel Bécsben, átlagban havi 400euro/hó amiből kijön, ebben a lakbér és a rezsi van benne. Azt mondanom sem kell, hogy ott a fizetés duplája a Pestinek.


Igaz, én már nem vagyok mai darab, nem értem, miért lehetetlenítik el a fiatalok sorsát ennyire. Az országos fizetések messze el vannak maradva nyugattól, de arányaiban mondjuk Wien-ben mégis olcsóbb a lakásbérlés Budapesthez képest. Teljesen érthetetlen. Nekem már lassan mindegy is, mi lesz majd ebben az országban, de legalább a fiataloknak adnának több/jobb lehetőséget. Mert ha nem, akkor lassan már mindenki akinek jó szakmája van/értelmiségi, külföldre utazik.

2019. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
23%

25: "0-30nm-es garzonok vannak 120-130+rezsiért közepes állapotban"

Mit értesz az alatt, hogy "vannak"?

A hirdetési ár nincsen köszönőviszonyban a megfizettet árral.

Én a nyáron két külön ingatlanossal mérettem fel prémiumlakást, és 130-at mondtak rá, ha új bútorokkal és új nagygépekkel felszerelem, ha nem, akkor kevesebb.

2019. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
46%

"A poén az, hogy Bécsben pl. sokkal jobb a helyzet. A gyerek most másfélszobás közepes állapotú lakást bérel Bécsben, átlagban havi 400euro/hó amiből kijön, ebben a lakbér és a rezsi van benne."


Az nagyon jó.

2019. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
15%

"Teljesen érthetetlen. "


Szoktak ezen a fórumon is belinkelni ingatlanpiaci cikkeket is, el szoktam olvasni őket.

A fő oka az áremelkedésnek az, hogy nem épülnek új lakások, tehát hiány van lakásokból.

2019. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
46%

"De a ravasz tulajdonosok ezeket úgyis a bérlőre hárítják. Tehát a kiadó tulajdonosnak semmi dolga nincs vele, csak anyagi haszna."


16 jogszabálynak kell megfelelnie a tulajdonosnak, és szolgáltatni a bérlő felé, azaz ha valami meghibásodik, pótolni, javíttatni, károkat elhárítani, intézkedni, szakit szerezni. Aki pénzt fizet feketézőnek, az nem csodálkozzon, ha a pénzéért nem kap szolgáltatást, attól, hogy valaki tesz rá magasról, attól még dolga neki, csak nem tudod kikényszeríteni, mivel nem a becsületes embert választottad ki, hanem a törvényszegőt. Szar ügy, és nem tudlak miatta sajnálni, ugyanis ezzel az erővel egy jó embernek is adhatnál annyi pénzt, nem egy rossznak!

2019. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
34%

"Mit értesz az alatt, hogy "vannak"?"


Azt értem alatta, hogy kiadó lakásként hírdetik őket. A horog bizonyára előbb-utóbb találatot nyer, lesz pali aki kiveszi.


"A hirdetési ár nincsen köszönőviszonyban a megfizettet árral."


Ez nem újdonság.


"Én a nyáron két külön ingatlanossal mérettem fel prémiumlakást, és 130-at mondtak rá, ha új bútorokkal és új nagygépekkel felszerelem, ha nem, akkor kevesebb."


Az ingatlanosok ilyenek. Azt vedd talonba, hogy valamiből nekik is meg kell elniük.


"A fő oka az áremelkedésnek az, hogy nem épülnek új lakások, tehát hiány van lakásokból."


Hát figyelj, menj végig Budapesten Kelenföldtől Újpalotáig. Rengeteg daru, útlezárások, pont az építkezések miatt. Belvárosban nagy plakátok, ki is van írva, 800eFT/nm. Picit a külvárosba tekintve: számtalan új lakópark, lakóövezet épül.


Mi ez, ha nem építkezés?! Csak azt nem tudom, kik veszik majd meg. Mert az átlagmagyar biztosan nem.

2019. okt. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!