Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány kiadó lakásod van?

Hány kiadó lakásod van?

Figyelt kérdés

Van egy friss párkapcsolatom, és számomra nem rég derült ki, hogy a barátnőm szüleinek 3 (!) kiadó lakásuk van Budapesten, és olyan helyeken mint a Hősök tere, Duna pláza, úgyhogy nem épp a leglepukkantabb negyedben. Barátnőm még otthon lakik, azért mert egyetemista, ergo nem tudná fizetni a rezsit, meg szeret is otthon lenni. Az egyik lakást majd akkor kapja meg, ha elvégezte az egyetemet, vagy ha el kezd dolgozni, a másikat a többi közül pedig a húga. Annyit tudok, hogy az egyik lakást nagyszülőktől örökölték a szülők, viszont a másik 2-t vadiújan vették, most lettek felhúzva 2019-ben.

Felmerült a kérdés bennem, hogy vajon mások is így el vannak-e eresztve pénzügyileg és hogy mennyire gyakori az ilyen. Én örülhetek, ha majd valamiféle összeggel támogatni tudnak a szüleim elköltözés után.


2019. okt. 21. 16:09
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Akkor ez a 2 ellentmond egymásnak.


------


"Mit értesz az alatt, hogy "vannak"?"



Azt értem alatta, hogy kiadó lakásként hírdetik őket. A horog bizonyára előbb-utóbb találatot nyer, lesz pali aki kiveszi.



"A hirdetési ár nincsen köszönőviszonyban a megfizettet árral."



Ez nem újdonság.

-----


Szóval hidd el nekem az árakat, amiket mondtam.

Itt is fórumoznak olyanokat eladási témában, hogy nem lehet alkudni 1%-ot sem, meg minden, én 2 éve 29-ért hirdetett lakást 24-ért vettem meg az Astoriánál és egy másikat a Keletinél 16 helyett 14-ért. Abban az időben, amikor állítólag már nem létezett 15-ért lakás Pesten. Hát, még most is van.

Van alapja a szóbeszédeknek, de konkrétan többet mosnak egybe. Tehát ha a városi legenda arról szól, hogy 5 perc alatt kiadott egyszer valaki egy patkánylyukat 190-ért, akkor igaz, hogy kiadták a lyukat, igaz, hogy 5 perc alatt, igaz, hogy 190-ért, csak ez a 3 adat 3 külön sztoriban szerepel. :)

2019. okt. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

"Én a nyáron két külön ingatlanossal mérettem fel prémiumlakást, és 130-at mondtak rá, ha új bútorokkal és új nagygépekkel felszerelem, ha nem, akkor kevesebb."



Az ingatlanosok ilyenek. Azt vedd talonba, hogy valamiből nekik is meg kell elniük.


----

1 havi bérleti díj a tarifájuk, de van olyan is már, hogy másfél havi.

Tehát neki is az éri meg, minél drágábban tudja kiadni a lakást. Szóval mi ebben a logika, hogy azt mondja, csak 130-ért lehet kiadni, miközben szerinted többért?

2019. okt. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
24%
Megnyugtatlak hitelből vett új építésű lakást ma Budapesten kiadni ráfizetés, szóval a papa nem olyan nagy pénzügyi zseni.
2019. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

#23

Ezt azért elmagyarázhatnád, hogy jött ki:

"Fővárosokban 130+rezsinél kezdődnek a garzonok. Ez a tulajdonosnak (ha adózik utána) havi nettó tiszta 300 eFT."

2019. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

34: Szerintem 100-at akart írni.

Az pontosan egy embernek a létminimum. Nem egy 4tagú családnak létminimum feletti dőzsölés.:)

És pláne nem munka nélkül.

2019. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
#34 Ha a részletekre is figyelsz, és a korábbi válaszokat is olvasod, akkor láthatod hogy 3 ingatlanról van szó. 3*100 az pedig testvérek között is nettó 300. Szóval így jött ki, ami nagyjából reális is, 3 ingatlan esetén.
2019. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
#3 hát ezt nem nagyon hiszem, esetleg ha napjainkban veszel lakását, de ez nem most lett megvéve, hanem több mint 2 éve. Akkor kezdtek csak megépíteni a lakóparkot. Most épült fel, ami nem meglepő, hiszem tudjuk milyen ütemben haladnak a magyar építkezések. 2-3 éve sokkal kevesebbe került egy lakás, azóta jóval drágábban is lehet kiadni/eladni. Újépítésű és vadiúj között van különbség.
2019. okt. 23. 21:28
 38/46 A kérdező kommentje:
Úgyhogy de, eléggé pénzügyi zseni.:)
2019. okt. 23. 21:31
 39/46 anonim ***** válasza:
Akkor nem vadiújan vették, hanem finanszírozták az építését, ha már ennyire pontosan akarunk fogalmazni.
2019. okt. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Ez a 2 eléggé ugyanaz, de legyen neked igazad, akkor az építést finanszírozták.
2019. okt. 24. 12:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!