Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérlő tényleg nem köteles...

A bérlő tényleg nem köteles villanyt és vizet biztosítani?

Figyelt kérdés

Az van, hogy bérlek egy házat. Már fél havit kifizettem. Azért csak fél havit, mert még nem költöztem be. Amikor elmentem megnézni a lakást, még rendben volt.


Odaadták a kulcsokat, gondoltam megnézem, melyik kulcs hova való. Akkor vert le a halál vize, amikor bementem. A villany a 7 helységből 3 helységben nem volt villany, ki volt belőle véve a csillár. A konyhában is csak a villanykörte volt rászerelve egy rúdra.


Amikor rákérdeztem, akkor azt mondta, hogy nem köteles nekem villanyt biztosítani, de még vizet sem.


Ez tényleg így van?



2019. nov. 1. 21:05
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
82%
Ezt nem értem. Tehát mint szolgáltatás, villany van? Csak csillár nincs felrakva (=vezetékek lógnak a falból?) vagy nincs körte a foglalatban?
2019. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Húzd el onnan a csíkot most azonnal.

Ezek a dolgok nemcsak járnak, de biztosítani kell a megfelelő állapotát a bérbeadó nak.

2019. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Úgy béreltél ki egy házat, hogy nem is ismerted az állapotát, felszereltségét?

Szerintem ne erőltesd ezt a bérleményt, ha ez a hozzáállás, akkor később se számíts semmi jóra.

2019. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe a parasztot!A rezsit nem Te fogod fizetni??
2019. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell biztosítani, amiben megegyeztetek, és szerződésben rögzítettetek. Mikor először megnézted, akkor minden rendben volt, és erre kötöttél szerződést. Amúgy is alap dolog, és magától értetődik, hogy van áram, víz, és fűtés legalább. Ha ezek nincsenek, a szerződés megkötése előtt tájékoztatni kell róla a leendő bérlőt.
2019. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy lakás céljára használatbavételi engedélyt csak olyan épületre adnak, ahol víz, villany és fűtés biztosított. A víz persze lehet kerti kútból is, de lennie kell.

Itt ugye mondhatja, hogy a villany biztosított, csak a csillárt szerelte le. De ha egyszer te megtekintetted úgy, hogy a csillár ott volt, majd mire beköltöztél volna, leszerelte, akkor egyértelmű, hogy megtévesztett.

Ha még nem raktál le kauciót, akkor menekülj onnan. Ha leraktad, akkor fordulj ügyvédhez, de akkor is keress másik helyet.

2019. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!