Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérleti díj adját kinek...

A bérleti díj adját kinek kell ténylegesen állnia, a bérlőnek vagy a bérbeadónak?

Figyelt kérdés
Egy cég üzletethelyiséget bérel magánszemélytől pl. 100e Ft-ért. A bérleti díj 90%-ának 15%-át, 13.500Ft-ot kell a cégnek bevallani és befizetni havonta a NAV-nak. A kérdesem az, hogy az szja-t a bérletidíjon felül a bérlő cégnek kell állnia, tehát a tényleges költsége 113.500,-FT lesz havonta vagy a bérleti díjat ezzel csökkentve 86.500,-Ft-ot kell fizetni a bérbeadónak hónap elején a 100e Ft-os számla ellenében ?

2019. szept. 27. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az adót az fizeti, akinek bevétele keletkezik. Tehát: itt a bérbeadónak van bevétele, neki kell az adót befizetnie es bevallania.
2019. szept. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

100ezer a számla, a bérlő 100ezret fizet.

A tevékenység után az adót a bérbeadó fizeti, (vagy nem fizeti) ehhez a bérlőnek semmi köze nincs!

2019. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A neten ezt találtam: " Amennyiben a bérlő kifizető, például egyéni vállalkozó, vagy gazdasági társaság, a bérbeadó magánszemély részére kifizetett bérleti díjból neki kell az adóelőleget megállapítania, levonnia és megfizetnie. Az adóelőleg megállapítására kötelezett kifizető a levont adóelőlegről igazolást ad a bérbeadónak, melynek kötelező adattartalmáról az adózás rendjéről szóló törvény rendelkezik. "


De szerintem is úgy lenne logikus, hogy az fizesse az adót akinek jövedelme lesz. Tanácstalan vagyok...

2019. szept. 27. 10:16
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Te vagy a cég? Akkor nyilván van könyvelőd, akinek ezt illene tudnia!

Ha te vagy a magánszemély bérbeadó, nem kötelező tudnod a cégek adózását, fizesd ki a 15%-ot a NAV-nak, azt úgyis csak az érdekli, hogy a pénzéhez jusson.

2019. szept. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én vagyok a cég. Mivel nagyon kicsi Bt és könyvelek és ebben a kérdésben nincs tapasztalatom. Ezért kértem segítséget.
2019. szept. 27. 10:55
 6/11 A kérdező kommentje:

Javítva


Én vagyok a cég. Mivel nagyon kicsi Bt én könyvelek és ebben a kérdésben nincs tapasztalatom. Ezért kértem segítséget.

2019. szept. 27. 10:57
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Hát elég hülye vagy. Hurrá, megspórolsz havi 5000 Ft-ot a könyvelőn, aztán majd jól megb. a nav, mert nem értesz semmihez. Az évezred üzlete.
2019. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Válaszod téged minősít...

1. Honnan veszed hogy mennyi lenne a könyvelés?

2. Nem kéne ilyen sértő következtetést levonni, azért mert feltettem egy kérdést!

2019. szept. 27. 12:25
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Itt kérj segítséget: www.tudatosadozo.hu Egy könyvelő csajszi áll az oldal mögött, aki kifejezetten lakások bérbeadásábak a könyvelésécel foglalkozik évek óta.
2019. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. szept. 27. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!