Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért nem engedik egyes...

Pszicho88 kérdése:

Miért nem engedik egyes helyeken, hogy ottani lakcímkártyára jelentkezzen be a bérlő, ha kivesz 1 évre egy albérletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Albérletet szeretnék kivenni, 1 évre.

Egyik helyen közölték velem, hogy nem tudok az ottani lakcímre átiratkozni, szóval ha ez gond, akkor nem tudom kivenni a lakást.

Miért van ez?



2019. szept. 6. 11:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%

Mert rosszindulatúak, és még buták is.


Írasd alá a szerződést két tanúval, és akkor azzal be tudsz jelentkezni a tulajdonos aláírása nélkül.

2019. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem. Nem vagyok járatos ebben.

Terheli valamilyen adó a bérbeadót az ingatlan bérbeadásakor ha jön egy bérlő és be van jelentve?

2019. szept. 6. 11:55
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

Ugyan dehogy, szimplán hlyék az emberek.

Nekem is azt mondta a tulaj, idézem: Ne haragudj, de ezt nem tudom vállalni! WTF? :OO Holott ez nem egy számára eldöntendő kérdés, ehhez jogom van, ráadásul kötelességem is. De persze lehet kekeckedni, aztán lakni máshol.. Mindegy én már rajta vagyok más megoldáson :)

2019. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
24%

Nem az adó miatt teszik, hanem amikor már kifogott egy olyan albérlőt akivel megégette magát, óvatosabb lesz a bérbeadó.

(Látod, az első válaszadó is milyen -aljas- tanácsot adott, hogy hogyan verd át a tulajdonost.)

2019. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Mert minden törvény a bérlőt védi, nekem volt olyan bérlőm akit 1 teljes évig nem tudtam kiköltöztetni és milliós kárt hagyott maga után. Ezek után had legyek már óvatosabb...
2019. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Így már értem.

Köszönöm a válaszokat.

2019. szept. 6. 12:14
 7/27 qkker1 ***** válasza:
92%

"Nem az adó miatt teszik, hanem amikor már kifogott egy olyan albérlőt akivel megégette magát, óvatosabb lesz a bérbeadó.


(Látod, az első válaszadó is milyen -aljas- tanácsot adott, hogy hogyan verd át a tulajdonost.)"


1. semmi átverés nincs benne, törvényes javaslatot adott;

2. a nem fizető bérlő kirakása szempontjából -feltéve, hogy van rendes szerződés- tökmindegy, hogy be van-e jelentkezve;

2019. szept. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 qkker1 ***** válasza:
98%

" Mert minden törvény a bérlőt védi, nekem volt olyan bérlőm akit 1 teljes évig nem tudtam kiköltöztetni és milliós kárt hagyott maga után. Ezek után had legyek már óvatosabb..."


Bérleti szerződés plusz"Közjegyzői nyilatkozat" vagy valami hasonló a neve, most nem keresem meg, és azonnal kilakoltatható, nem kell bíróságra járni. Amelyik bérlő nem hajlandó a közjegyzőhöz menni, azzal nem kötsz szerződést /bérlő vagyok/.

2019. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 qkker1 ***** válasza:
90%
"Közjegyzői Okirat" egész pontosan, a bérleti szerződés alapján készült, nem fizetek, vagy más miatt mond fel a tulaj, és nem akarnék kitakarodni, azonnal kilakoltathat.
2019. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Rosszindulatúak, mert más emberektől elszenvedett kárt (akár csak hallomásból) rajtad akarják megbosszulni, és buták, mert nem mennek vele semmire.
2019. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!