Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözes albérletből?!

Költözes albérletből?!

Figyelt kérdés
Február végén szeretnék kiköltözni az albérletből és nem tudom kb hány héttel,hónappal előtte szóljak a tulajnak erről? Szerződesben ilyesmiről nincs szó.Februárban lesz 1 éve,hogy itt lakom és a kaucióról sincs semmi a szerződásben,hogy azt vissza adnák-e vagy sem.

2019. nov. 13. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

A szerzödésben benne kellene lennie, hogy mennyi a felmondási idö, kivéve, ha megszabott idötartamra szólt a szerzödés.

A kaució meg alapból visszajár (mármint ha van valami papírod arról, hoyg egyáltalán adtál).

2019. nov. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Mi van a szerződésben ha nincs benne semmi a felmondási időről, se a kaucióról??

Ha nincs benne egyetlen mondat se a felmondásról, akkor akkor mondasz fel és költözöl ki, amikor akarsz. A kaucióról ha nem kaptál mert nem kértél semmi papírt, akkor van rá esély, hogy nem kapod vissza. Elméletben vissza kell kapnod ha nincs tartozásod és nem okoztál semmi kárt.

2019. nov. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A magyar jog úgy szól, hogy a szerződésben nem szereplő kérdések esetén az aktuális törvény a mérvadó.

A Lakástörvény, ha jól tudom egy hónapot ír elő, tehát ha januárban szólsz, akkor teljesen szabályos leszel.

Ha becsületes a bérbeadó, akkor a kauciót visszakapod, az úton levő számlák beérkezése és levonása után, ha nem okoztál kárt.

2019. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kaucióról semmi nincs benne.Ráadásul papir sincs külön róla.Persze fizettem még beköltözéskor 2 havit.Határozott időtartamra szól a szerződés.
2019. nov. 13. 20:01
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha határozott időre szól a szerződés, akkor mindegy, mikor költözöl ki, a szerződésben szereplő időtartam végéig bérled a lakást, függetlenül attól, hogy ott élsz-e vagy sem.


Szerintem az a legjobb, ha minél hamarabb szólsz a bérbeadónak, hogy nem szeretnéd meghosszabbítani a szerződést. Neki több ideje marad új bérlőt keresni, a korrektség pedig meghálálja magát a végső elszámolásnál (normális bérbeadót feltételezve).

2019. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ha határozott időre szól, akkor attól függ hogy a kiköltözésed előtte vagy utána van?
2019. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

A Ptk az irányadó.

Ha határozatlan idejű a szerződés, 60 nappal előtte szólj és a kaució visszajár, levonva belőle az okozott kárt.

2019. nov. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Határozott időtartamra szól a szerződés.

Tehát kitöltöd pont az egy évet.

Minden rendben, megmondod, hogy az egy év leteltével elmész, és rendben van.

2019. nov. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs papírod a kaucióról? Ajjaj. Akkor inkább lakd le (az utolsó hónapokban ne fizess lakbért).
2019. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!