Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapestről vidékre. Akik...

Budapestről vidékre. Akik albérletből költöztek CSOK-os saját házba, milyen lépéseket tettek meg, hogy elérjék? Mi volt az ügyintézés menete?

Figyelt kérdés

Bevallom őszintén, teljesen ködös nekem a CSOK és a lakáshitel ügyintézés még.

Albérletben lakunk, vidékre költöznénk, de nem tudjuk mi az első lépés.


Van már egy gyerekünk és két gyerekre vennénk fel a CSOK-ot, lehetőleg önerő részre. Mit kell tenni először? Házat nézni vagy bankba menni? Mi a garancia hogy a ház megvárja a bankot? (kb 10-13 milliós házak vannak ott a térségben.)


Nektek hogy épült fel a döntéstől a beköltözésig a dolog?



2018. dec. 28. 11:50
 1/7 Nosco ***** válasza:
100%

Első kérdés: mennyi önerőtök van?

Bankonként eltérő de 20-30%-ék közötti önerőt kérnek. 10 milliós ház esetén ez 3 millió 2 gyerek esetén ez .430.

2018. dec. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nosco ***** válasza:
100%

1.430.000 a 2 gyerekre a CSOK. Ez azt jelenti, hogy 1.530.000 ft-nak még kell lennie.

Plusz az ügyvéd és az illeték.

Még használt ház esetén készülj pár felújításra vagy minimum egy tisztasági festésre!

2018. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Ügyvéd segít.

Ha széljegyre kerültök, akkor az biztosíték, ezen felül hitélígérvényt is lehet kötni. Ez mind ügyvéd, bank és szerződés kérdése.


Sok sikert. Hatalmas szopóroller az egész. Ügyvéd nélkül nem fog menni.

2018. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A valódik kérdés az, hogy "Nektek hogy épült fel a döntéstől a beköltözésig a dolog?"


Mi ennek az egésznek a menete lépésről lépésre?

2018. dec. 28. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Dolgoztam 15 évet és közben spóroltam még a kaján és a ruhán is.

Számolgattam.

Levitték 2%ra a hitelt.

Elvesztettem az eszemet.

Foglalót raktam egy házra.

Ügyvéddel leültünk, megírtuk az előszerződést.

Átgondoltuk még egy hetet.

Beleadtuk az önrészt, amit 15 évig gyűjtöttem és megírtuk a végleges szerződést.

Kértem támogatást a munkáltatómtól. Adott, majd utólag kikötötte, hogy fél éven belül be kell költözni az épülő házba.

A banktól kértünk 20 évre hitelt, amibe bele fog menni még 4 LTP (hogy rákos végbél vinné el, aki ezt is megszüntette és rosszabb lehetőséget hozott helyette!).

A bank szivatott minket rendesen és hirdetett 2% helyett 5.5%os hitelt adott.

A ház azóta sem épül, mert nincs szakember. A ködbér álom mese, a pénzem nem látom viszont. Az idegtől már impotens vagyok, annyira lehetetlen a helyzetem.

Szóval CSOK.

Így kaptunk.

2018. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem menj be egy bankba és ott kérdezz rá! Ott majd elmondják neked pontról pontra és ha valamit nem értesz, akkor kérdezz rá vissza ötször, nem szégyen!

Itt teljesen felesleges erről kérdezned ...

2018. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Köszi a lepontozást. Elmondtam az esetemet, és ezt érdemlem.


Valakinek ez a szórakozása, hogy ilyenekkel játszik. Hát gratulálok!

2018. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!