Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Önkormányzati lakás igénylésén...

Önkormányzati lakás igénylésének a megindoklása?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni. Egy másik városban kezdtem el dolgozni, távol az állandó lakcímemtől, így a bejárás miatt szeretnék igényelni egy lakást. Ezt hogyan lehetne beleírni az igénylésbe, “hivatalosan” megfogalmazva?
2019. nov. 22. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez akárhogy fogalmazod, nem indokolja az önkormányzati lakást. Kizárólag szociális rászorultság alapján adnak elvileg. Nem írsz levelet, hanem be kell menni az önkormányzatba, adnak egy paksaméta papírt, amit ki kell tölteni.
2019. nov. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem pályázatos lakás.
2019. nov. 22. 10:35
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Én sem arról beszéltem.

2019. nov. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rengeteg ember dolgozik távol a lakhelyétől és ingázik naponta. Ilyen alapon nem adnak lakást, vegyél ki albérletet, erre találták ki.
2019. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ó, hát ha ilyen semmi ok miatt adogatnának minden jöttmentnek önkormányzati lakást, kihalt volna az albérletpiac. Ki ne röhögtesd magad, hogy ilyen indokkal igényelsz. Ilyenkor albérletbe kell menni.
2019. nov. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb önkormányzatnál alap feltétel, hogy már meghatározott ideje (általában öt év)az adott település (Budapesten kerület) lakosa kell, hogy legyél. Friss odaköltözőként senki nem fog neked önkoris lakást bérbe adni jutányos áron, eleve a legtöbb helyütt szociális rászorultság alapján ítélik oda a bérleményeket. (Kivételt azok képeznek, ahol mondjuk meghatározott felújításért "cserébe", de az meg nem a szegények sportja)
2019. nov. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!