Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy barátkoztok meg a...

Ti hogy barátkoztok meg a gondolattal munka közben, hogy más most épp szabad és egész nap azt csinál, amit akar?

Figyelt kérdés

Bolti eladó vagyok, de voltam már gyárban is, meg étteremben is, és mindig ez jutott eszembe.

Láttam, hogy jönnek az emberek, ők most épp vásárolnak, vagy söröznek, vagy sétálnak, mert nem kell dolgozniuk, nekem meg igen... vagy látom, hogy az utcán sétálnak, miközben én a kasszában ülök. És picit irigykedem rájuk olyankor.

Tudom, hogy amikor meg én vagyok szabadnapos, lehet hogy ők güriznek, de ez akkor is olyan rossz érzés.


Veletek is szokott ilyen lenni?



2019. szept. 15. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Én azon szoktam elgondolkozni, hogy vajon miből élnek meg azok, akik sosem dolgoznak, azaz nem csak szabin vannak épp, hanem egyszerűen sosem járnak el egy munkahelyre sem? Sok fiatalabb embert is látni, akik szabadon mászkálnak nagyon jó kocsikkal, fiatal nők is vannak köztük, rejtély, miből van rá nekik fedezet.
2019. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ecetesedés level 1
2019. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
65%

Sehogy. Nem kell vele megbarátkozni, ilyen a munkabeosztásom. Szabadságon vannak, vagy kiugrottak a munkahelyről ügyet intézni és beiktattak még egy kis szünetet. Vagy le vannak százalékolva vagy munkanélküliek. vagy szobafestők két meló között. Fiatalok esetében lehet lyukasóra vagy ellógott óra.

Én néha kinézek az irodaépületünk ablakán, és azon gondolkodok, hogy ennyi ember az úton nem lehet mind nyugdíjas, meg szobafestő vagy üzletkötő. Aztán visszatérek a munkámhoz és ennyi.

2019. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kényszerítettek, hogy dolgozzak.

Én is lehetnék csöves, vagy járhatnám a világot.

De én próbálok a jövőre gondolni és biztonságot teremteni, mert az kényelmesebb, mint a koldulás.


Tehát igen: más szabad. Én meg szabadon választottam a munkát.

2019. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
74%

Szia!

Miközben olvastam a kérdésed, végig az volt a fejemben, hogy vajon szereted a munkád. Nekem legalább is az jött le, hogy nem. Természetesen lehet, hogy nem így van, és akkor ne haragudj.

Én nagyon szeretem a munkám, és a kollegáimat is, így amikor a munkahelyemen vagyok, teljesen kikapcsolok, lehet furán hangzik. Feltöltenek a kollegák, és az emberek akikkel dolgozom, illetve örömmel tölt el, hogy azt csinálhatom amit szeretek.

Természetesen nekem is van, hogy kitekintek és látom a ,,szabadon" járkáló embereket. Ha nagyon szép idő van nekem is megfordul a fejemben, hogy milyen jó lenne kint lenni most, de akkor meg ott van bennam, hogy pénzt keresek, az csinálom, amit szeretek, és ez kárpótol.

Szerintem, és ez csak egy vélemény, ha nem szereted az amit csinálsz, akkor váltsál. Tudom, hogy nem könnyű, de hidd el hosszútávon megéri!


Szép napot, és kitartást a munkához!

2019. szept. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerűen gondolj abba bele, hohy milyen jó, hogy Te abban a műszakban vagy, letudod és szabad vagy utána.


Nekem rengetegszer volt, hogy, akkor kezdődőtt a műszakom, amikor zártak a boltok és akkor ért véget, amikor nyitottak (éjszakai műszak - vagy dolgoztam 14:00 -23:09 - ilyenkor persze, hogy én is ingyenélőnek tűntem, aki napközben ráér kutyát, sétáltani, bevásárolni, stb.

2019. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem szoktam ezen problémázni.


1. Nem irigylem az eltartottakat, számomra az túlságosan kiszolgáltatott lét.

2. Van, aki szabadságon van, az mindenkinek jár.

3. Én előző héten az egyik ebédszünetet áldoztam be, hogy el tudjak intézni bankban valamit, mert munkaidő után kétségesebb, hogy el tudtam volna intézni.

4. Aki már nyugdíjas, az dolgozott már eleget.

5. Aki GYEDen, GYESen van otthon, az sem a lábát lógatja.


... stb.

2019. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi ez a lepontozósdi itt is? Mi nem hasznos?
2019. szept. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit.
2019. szept. 16. 12:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Kiscsillag, azért dolgozol, hogy ELTARTSD MAGAD!

Az emberek 90%-a nem azért dolgozik, mert jajdeimádja, hanem mert kell a pénz.


Lehet menni tanulni munka mellett, hogy olyan állásod legyen, amit szeretsz. De figyelmeztetlek, a munka az mindig munka lesz, soha nem lesz buli!

Na hajrá.

2019. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!