Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki hosszabb ideje albérletben...

Aki hosszabb ideje albérletben lakik, nem bánja, hogy a rengeteg pénz elúszik?

Figyelt kérdés

Szóval jelenleg olyan helyzetben vagyok, hogy most leszek 26, kb 3 éve dolgozom és most értem el egy olyan anyagi szintet, hogy nyugodtan tudnék külön is élni.


Azonban tisztában vagyok vele, hogy ha különköltözök, akkor legalább havi 100.000 Ft-al kevesebb maradna a zsebemben és emiatt a saját lakásvásárlás legalább 5 évvel elcsúszna.


A kérdésem az lenne, hogy aki már egy jó ideje külön lakik hogy látja ezt a témát? Megéri különköltözni és a saját lakásvásárlást elcsúsztatni? Nem bánjátok, hogy az a pénz elúszik?



2019. dec. 2. 11:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
"A másik meg, ha jó tulajt fogsz ki, ha bármi elromlik a lakásban fizeti a tulaj a javítását. "- még jó, hogy fizeti, az a dolga
2019. dec. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

én nem bánom, azaz nem érdekel. Mindenkinek mást oszt az élet, máshonnan indul.

7 éve lakunk ugyanabban az albérletben. 7 éve nem tudtunk volna lakást venni, se hitelt felvenni.

Igen, sok pénz elment a bérleti díjra, de kamatokra is elment volna egy része ha hitelünk van. Önerőnk sem volt - most már lassan elegendő lesz egy jobb lakásra. és a bérleti díjat is most a piaci ár alatt fizetünk.Nekünk voltak tartozások is amiket ki kellett törleszteni mielőtt hitelünk lehetne.


Szóval én nem kesergek. tök jó, hogy volt lehetőségünk bérlés mellett félre tenni :)

2020. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, még annyi hogy én a barátnőmmel - mára feleségem - költöztem össze és így két keresettel nem vészes az albérlere kiadott pénz.

ha egyedül lennék a helyedben, ha jó a viszonyom a szüleimmel és a munka miatt nem szükséges elköltözni, én nem költöznék el egyedül.. inkább gyűjtenék

Úgy tényleg sok pénz elúszik...


nekünk 80 ezer az albérlet +20 a rezsi és ma már ketten keresünk 700ezret.

2020. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

6-7#

Én csak azt nem értem, hogy amikor valaki azt mondja, hogy: "Gondolj csak bele... Ha hiteled van, mindig azzal kelsz, azzal fekszel, hogy a törlesztőt ki kell fizetni". Jessz.

Ha albérletben élsz, akkor nem mindennap azzal kelsz és azzal fekszel, hogy a bérleti díjat ki kell fizetni?

Egy bérleményből előbb kitesznek, mint a jelzáloggal terhelt lakásodból, amit ha 2-3 hónapig nem tudsz fizetni sem dől össze a világ. Egyszerűen csak nem szabad eltűnni a bank szeme elől. Ha pedig végképp nem megy, még mindig ott van ugyanaz a lehetőség, mint egy albérletnél. Szabadulni és újra lábra állni. Az nyilván tény, hogy a sajáttól, az adósságtól nehezebb szabadulni, lehet kicsit bele is reccsen az ember, de mindenki vállalja a saját döntéseiért a felelősséget!

Szóval az én véleményem az, hogy amikor valaki kimond egy ilyen mondatot, illene hozzátenni, hogy akinek nincs meg a lehetősége, hogy otthon éljen, vagy hazaköltözzön a szüleihez, az semmilyen módon nem engedheti meg magának azt, hogy ne tudja kifizetni a lakhatását hónapról hónapra. Teljesen mindegy, hogy azt bérleti díjnak, vagy törlesztőrészletnek nevezzük.

2020. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ha albérletben élsz, akkor nem mindennap azzal kelsz és azzal fekszel, hogy a bérleti díjat ki kell fizetni?"

sőt, ha akárhol élsz, azzal kelsz és fekszel, hogy rezsit kell fizetni. ilyen az a kapitalizmus.

amúgy nyilván én is örülnék ha mamahotelben tudnék élni, és félre tudnám tenni minden megkeresett pénzemet, de anyámék párezer kilométerrel arrébb élnek sajnos.

2020. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nos, akit esetleg érdekel (persze lehet a kutya sem olvassa :D), beköltöztem tavaly március 1-jén albérletbe és minden jónak tűnt 1,5 hétig, utána pedig tudjuk mi jött és azóta is feje tetejére állt a világ. Így hát november elején úgy döntöttem, hogy minimum amíg ez van visszaköltözök szülőkhöz, mert így se buli, semmi szórakozás, semmi előnye nincs egy nagyvárosi albérletnek. Az a gond, hogy mivel az elmúlt egy év hihetetlenül különösen sz*r év volt, így nem is tudtam teljes mértékben megtapasztalni, milyen úgy hosszabb távon albérletben lenni, hogy mindenre van lehetőség. :D


De legalább arra rájöttem, hogy én nagyon nem szeretem a panelt és tisztázódott a célom, hogy kertes házat kell vennem. Szerencsére jól alakulnak az anyagiak, így azt tervezem, hogy idén és vége-jövő év elején veszek egy saját házat.


Sajnos általános tanácsot nem tudok adni, mert nagyon függ attól kinek milyen a bevétele. Annyit tudok max mondani, hogy ha éppen kijössz a pénzedből, akkor inkább azon gondolkozz, hogyan tudnál lényegesen többet keresni, mert még ha otthon is élsz és félreraksz havi 50e Ft-ot, egy évtized kell, mire hitelképes leszel. Ha meg félre tudsz tenni 200-at, akkor már esetleg nem számít annyit, hogy otthon vagy albérletben gyűjtesz házra. :D

2021. márc. 12. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!