Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hét évig laktunk albérletben...

Hét évig laktunk albérletben nem volt szerződés sem a tulaj nem is adózott utánunk. Most elköltöztünk és egy havi villany számlával el maradtam csak azért mert később jött a számlámra a pénz. Ő meg fenyeget. Jogosan?

Figyelt kérdés

2017. nov. 30. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Jogosan. A saradat ki kell fizetni. Bár jobb helyeken ezért van a kaució, hogy ne kelljen könyörögni a fizetni nem akaró bérlőnek.
2017. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te fogyasztottad, akkor neked kellene kifizetni, de a fenyegetés azért nem az első lépés kellene, hogy legyen.
2017. nov. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, amennyiben nem szóltál neki előre, hogy "bocsi, még nem kaptam fizut, ha kapok, azonnal szólok és utalok", hanem kummantottál. Akármennyire nem adózik utánatok meg nem volt szerződés, te használtad azt a szolgáltatást, amiben szóban megegyeztetek.
2017. nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Te csak azzal törődj, hogy kifizesd a sarad. Ha fenyeget, akkor annak oka van(hét év után)


Kulturáltan, lassan, szótagolva mondd, hogy megértse a problémádat, hogy megnyugodjon.


Hívd meg egy kocsmába, az asztal alá iszod, és szent a barátság.

2017. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem az a baj hogy nem fizettem ! Eddig hét évig rendesen utaltam a pénzt csak most az utolsónál késett a bankom egy pár napot .soha nem volt elmaradásom és nem kaptam felszólítást sem.Pedig mondtam neki hogy amint utalnak én már fizetem is de ő türelmetlen !Ha már a fizetésről beszélünk én is fenyegetőzhetnék a NAV-nál hogy adót se fizetett 7 évig!
2017. nov. 30. 14:57
 6/12 Ttibo ***** válasza:
74%

Ez azért érdekes! Most a NAV-al akarod fenyegtni, de amíg ott laktál addig ezzel semmi gond nem volt...


Ha volt megszabva fizetési határidő akkor jogosan pattog.

2017. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem elég, hogy tartozol, még fenyegetőzöl is.

Ráadásul még annyi eszed sincsen, hogy ha adót fizetett volna, akkor annyival meg is emelte volna a bérleti díjadat. Vagyis tulajdonképpen neked spórolt.

Amúgy ha ezt -mint látjuk- te is tudtad, ebben az esetben "bűntárs" vagy az adócsalásban.

2017. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem én fenyegetőztem először hanem ő.Ha ő megteheti én miért nem ! A szarát is megenné ha nem volna büdös! Igen jóban voltunk most se rossz a viszony csak annyit kértem hogy értse már meg hogy utalják a fizum és már törlesztem is .Ő ezt mindig is tudta hogy lelkiismeretes vagyok egy hét olyan nagy idő .Nem az én hibám volt.Most hiába írtok rám hülyeséget hogy az én saram fizessek ! Ki mondta hogy nem akarok fizetni.Néha olyan hülye hozzá szolások vannak hogy legalább akkor ne is írna
2017. dec. 1. 06:48
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
Ha feljelented, azzal te is megjárod, mert igénybe vetted a "szolgáltatást" 7 évig... persze, mert szeződés nélkül jóval többe került volna.
2017. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
javítok, SZERZŐDÉSSEL többe került volna.
2017. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!